“Herkes mi Aldatır?” Filmi Gala Çekilişi Sonuçları

Herkes mi aldatır?

Dün itibari ile başatmış olduğumuz çekilişimiz, saat 22.00’da sona ermiş ve 23.55 itibari ile çekilişi tamamlamış bulunuyorum. Sorduğumuz sorunun cevabı: Tahir Alper Çağlayan olacaktı.

Soruduğumu soruya doğru yanıt veren ve kurallara uygun bir şekilde yorum bırakan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Random.org huzurunda yapmış olduğumuz çekilişin sonuçları ise şöyle:

[box type=”info” size=”large” style=”rounded”]
Özgür Bay / Mersin – Gala – Asil
Fatih Bektaş / İstanbul – Gala – Yedek
cybercop / İstanbul – İmzalı Poster – Asil
Mehtap ÖZcan / İstanbul – İmzalı Poster – Yedek
Emel Canan GÜNEŞ / Bursa – Bilet – Asil
Ebru Coşar  / İstanbul – Bilet – Asil
Neşe Akartuna / Bursa – Bilet – Asil
Suheyla Cengiz /  İzmir – Bilet – Asil
Caner Pınarcı / İstanbul – Bilet – Asil
zeynep efe / çanakkale – Bilet – Yedek
ece kalaycıoğlu / izmir – Bilet – Yedek
Muharrem Ata / Konya – Bilet – Yedek
Aylin Aykut / Eskişehir – Bilet – Yedek
Batuhan Kaan Özen / Ankara –Bilet – Yedek
sercan gökalp / sakarya
Aylin Aykut / Eskişehir
Tarık DÖNMEZ / istanbul
Ali Bakkaloğlu / konya
Yasin Alıcı / İstanbul
tolga maalouf / istanbul
Axi Dişi / İstanbul
reşit batu / istanbul
Tolga Şişmanoğlu / İstanbul
Seda Esen / İstanbul
Handan Mine Bay / Mersin
erhan bilir / İstanbul
Can Topçu / Bursa
ÖZGE DURSUN / İstanbul
evren gümüş / Ankara
Seher Güzey / İstanbul
Özlem Özcan / İstanbul
Erkan Bulan / Bursa
Erkan Yaşar / Ordu
[/box]

Hediye kazanan arkadaşları ve ayrıca bu güzel kampanyayı hazırlayan “speciad” ekibini tebrik ediyorum kazanamayan arkadaşlara da üzülmemelerini kimbu.asosyal.org sitesini yarın takip etmelerini tavsiye ediyorum.

Continue Reading

“Herkes mi Aldatır?” Filmi’ni Galasında izlemek ister misin?

Herkes mi aldatır?

2 Nisan 2010’da gösterime girecek yepyeni durum komedisi “Herkes mi Aldatır?” filmini sizde herkesten önce film eleştirmenleri ve sanatçılarla birlikte izlemeye ne dersin? Cevabın evet ise birazdan anlatacaklarımı uygula, sormuş olduğumuz soruya doğru cevabı ver ve çekilişe katılmaya hak kazan. :)

Yarışmamız dahilinde hediyelerimiz;

[unordered_list style=”tick”]

  • 1 Kişiye Gala Davetiyesi
  • 1 Kişiye İmzalı Poster
  • 5 Kişiye Sinema Bileti

[/unordered_list]

Siz ne yapmalısınız?

Bu soruya bu konu altında cevap vermeniz yeterli tabiki aşağıda belirtilecek kurallar çerçevesinde…

İşte sorumuz; Herkes mi Aldatır?” filminin senaryosu kime aittir?”

Kurallar neler?

[unordered_list style=”tick”]

 

[/unordered_list]

Film hakkında;

Tek gecelik sevgilim,

Sevgilimin kocası,

Sevgilimin Kocasının sevgilisi,

Sevgili Karım ve

Sevgili Karımın Sevgilisi

Hepimiz aynı otelde karşılaştık

Kabus mu? O bile az kalır…

Evli ama tipinden beklenmeyecek kadar çapkın, şeytan tüylü bir adam!…

Zengin ve yakışıklı kocası tarafından sürekli aldatılan mutsuz ve öfkeli bir kadın…

Bu iki insanın yolları farklı sebeplerden dolayı bir gece aynı otelde kesişir… Tanışırlar, konuşurlar… Gece ilerler, sarhoşluğun etkisiyle kendilerini aynı yatakta bulurlar.

Sabah uyandıklarında kadındaki aldatılmanın öfkesiyle intikam alma duygusunun yerini pişmanlık ve şaşkınlık almıştır. Adam ise zahmetsiz bir çapkınlık macerasının zaferiyle evine ve karısına dönmek için hazırlanmaktadır.

Ama kader ağlarını örmeye başlamıştır bir kere… Büyük bir sürpriz onları beklemektedir. Adamın karısı ve kadının kocası da aynı otelde burunlarının dibinde kalmaktadırlar. Karşılaşmaları da başka sürprizlerin etkisiyle kaçınılmaz hale gelecektir.

Sürprizlerle dolu bir durum komedisi olan filmin senaryosu Metin Zakoğlu’nun aynı adlı oyunundan esinlenilerek kaleme alınmış. Yönetmenliğini Kutsal Damacana’nın yönetmeni Kamil Aydın üstlenmiş. Proje danışmanlığını yine Kutsal Damacana’nın da senaristi olan usta mizah yazarı ve karikatürist Ahmet Yılmaz’ın yaptığı filmin yapımcılığı ise Havva Ünal Production’a ait.

Film tiyatro ve sinemanın başarılı isimlerini bir araya getiriyor. Nisan ayının başında vizyona girecek olan filmde başlıca rolleri Ragıp Savaş, Mine Tugay, Metin Zakoğlu, Fatma Toptaş, Ahmet Kaynak, Lale Cangal, Murat Akkoyunlu, Asuman Dabak, Murat Serezli, Gülden Güney, Emin Sivas, Pınar Çağlar Gençtürk, Bekir Erdem Öz, Fatih Doğan, Erhan Erkaya, Tuğba Karaca ve Mine Soley paylaşıyorlar.

Aldatan ve aldatılanların birbirine karıştığı çok eğlenceli ve üst üste sürprizlerle dolu, soluk soluğa izlenecek bir evlilik komedisi…

Yarışmamız sona ermiştir.

Katılan herkese teşekkür ediyorum Çekiliş sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz

Continue Reading

Twitter Kullanıcıları Twestival ile ‘Dünyayı Değiştirecek’ Dakikaları Kutlayacak

twestivall1

25 Mart 2010’da aralarında İstanbul’un da olduğu 300’den fazla dünya kenti, Twitter üzerinden birbirini tanımış gönüllü organizatörler eşliğinde 24 saat boyunca Twestival’i kutlayacak. Bu yıl ikincisi düzenlenen organizasyonla Twitter’ın dünya çapındaki her kullanıcısının, yerel ve global bağış toplaması sağlanıyor. Twestival internetin sosyal yaşamı iyileştirme gücüne örnek teşkil etmesi açısından önem taşıyor.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ilk Global Twestival sonucunda, Etiyopya, Hindistan ve Uganda’da toplam 55 su kuyusu açıldı ve 17.000 çocuğa ömür boyu içme suyu sağlandı. 2009’da hem global hem de yerel olarak İstanbul’da da düzenlenen Twestival’lerde Charity Water ve TODEV (Türkiye Otistikleri Destekleme ve Eğitim Vakfı) desteklendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Twestival Global için yine tüm dünya kenetlenerek iyilik yarışında olacak. Hazırlıkları devam eden etkinlikte tüm dünyada olduğu gibi elde edilen gelirler ‘twiter üzerinden sosyal farkındalığı arttırma’ amacıyla 2010’da Madonna’nın da destekçisi olduğu Concern Worldwide için bağış toplayacak. (www.concern-worldwide.org ve http://twitter.com/ concern )

Hareketin lideri Amanda Rose, bu hareketin dünya çapında bu kadar pozitif karşılanmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “Bu tip sosyal sorumluluk aktiviteleri, sanal dünyada tanımadığımız insanlarla bir araya gelmek ve böylece yardıma muhtaç vakıflara bağış toplamak için çok faydalı oluyor. Twestival %100 gönüllüler tarafından yapılmakta ve tüm gelirleri seçilen vakfa aktarılmaktadır. Bu sayede binlerce hayat üzerinde pozitif bir etkimiz oluyor” diye konuştu.

Twestival, Londra, Paris,New York, San Francisco, Toronto, Vancouver, Edinburgh, Frankfurt, Amsterdam, Beijing, Sidney, Melbourne ve Lima gibi birçok cosmopolit kentte kutlanmakta. Detaylı bilgi için web adresi; www.twestival.com.

Istanbul Twestival Global 2010 faaliyetlerini ve gelişmeleri takip etmek için istanbul.twestival.com adresini ziyaret edebilir, twitter üzerinden de @IstanbulTWSTVL hesabını izleyebilirsiniz. Twestival’in Anakara, Kaş, Didim, Alaçatı ve İzmir’de de kutlanması planlanıyor.

*Program akışındaki belirlenen gelişmeler: Anadolu Sağlık Merkezi, İndeks İletişim, Kurumsal Haberler, Saylam Residence, Showhow, İmece, Yeşim Mutlu, Teknobeyin, Virgin Radio, Cicice, Red Bull sponsorlukları ve Begum Salihoglu ile Anilive canlı defile performansı, Gece Grubu performansı, konuk sanatçılar ile söyleşi ve stand-up showları ve birçok değerli Dj katılımı olacaktır.

Continue Reading

Vodafone’dan Genç Yetenekler İçin “Widget Geliştirme Yarışması”

Sıra sizde

Mobil iletişim teknolojilerinin önde gelen operatörlerinden Vodafone, gençlere kendilerini gösterme fırsatı sunuyor. Genç yazılımcılar interneti cebe ışınlayan WEBŞIN’ın yeni versiyonu 5.0 için geliştirecekleri uygulamalar ile ödüllü Widget Geliştirme Yarışması’nda becerilerini gösterme fırsatı yakalayacaklar.

Sıra sizde

Vodafone Türkiye, mobil internet deneyimini hiç olmadığı kadar kolaylaştıran ürünü Webşın’ın 5.0 sürümü için fırsatlarla dolu bir yarışma düzenliyor. Her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılan cep telefonundan internet için Vodafone’un sunduğu WEBŞIN/Opera Mini yeni versiyonuyla yepyeni ufuklar açıyor. Vodafone, bu ufuklara genç Türk yazılımcılarının da imza atması için Widget Geliştirme Yarışması’nı düzenliyor.

Vodafone abonelerine özel olarak geliştirilen ve cep telefonuyla internette gezinmek için kullanımı en kolay tarayıcı niteliğini taşıyan Webşın üzerinde çalışacak Widget’ları (minik uygulama) geliştiren gençleri çeşitli ödüller bekliyor. Vodafone Türkiye, yarışma kapsamında genç yazılım geliştiricileri özendirmek ve bu alandaki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla ilk 3 sırayı kazananları Vodafone Türkiye’de staj yapma fırsatını sunarak ödüllendirecek.

Dereceye Girenleri Vodafone Türkiye’de Staj İmkanı Bekliyor!

18 yaşını dolduran herkese açık olan yarışmada, Vodafone öncelikli olarak üniversite öğrencilerini bu heyecan verici yarışmaya davet ediyor. İlk üçe giren finalistlere Vodafone Türkiye’de staj imkanı sağlanacak. Bunun yanısıra finale kalan ilk 10 Widget’i geliştiren tüm yarışmacılara Acer dizüstü bilgisayar, kısa listeye kalan diğer 10 Widgeti geliştiren yarışmacıya ise Nokia N97 akıllı telefon hediye edilecek. Yazılım becerilerini sergilemek ve sektörel alanda kendilerini göstermek isteyen gençlerin yarışmaya kayıt olmak ve bilgi almak için 24 Mart’a kadar www.simdiseninsiran.com adresini ziyaret etmeleri ve yönergeleri izleyerek, geliştirdikleri Widget’ları yüklemeleri yeterli.

Continue Reading

Otel Rehberi

Akassia-Swiss-Resort_77_0

Avrupa ile Asya kıtasının köprüsü olarak bilinen Türkiye, turizm cenneti olarak da adlandırılır. Özellikle yaz aylarında güney bölgelerin turistlerle dolup taşması, farklı tatil arayışlarına cevap veren bir ülke olması ekonomik ve uluslararası bir ayrıcalıktır. Bunlara ilave olarak tatilin çok fazla maddi külfet getirmemesi de tercih sebebidir. Bugün tanıtacağım sitede ise, Türkiye’ye ilave olarak İspanya, Hırvatistan, Yunanistan, Mısır ve Tunus’taki oteller hakkında ayrıntılı bilgi Flemenkçe olarak mevcut. Vacance bir hotel ve tatil portalı. Yani ağırlıklı olarak Hollanda vatandaşlarına hizmet veren bu site, adını Flemenkçe’deki Vakanties Vergelijken, yani “Tatil Karşılaştırma” kelime grubunun kısaltılmış halinden almış. Sitede çok ayrıntılı tanıtımlara yer verilmiş. Örneğin Pyramisa Sharm Resort, Club Turban ve Akassia Swiss Resort Marsa Alam gibi lüks oteller hakkında aradığınız her türlü bilgiyi bulabilirsiniz.

Continue Reading

Es Es ve Yeni sezonu

Es Es

Sürekli olarak takip ettiğim tek türk dizisi neden bilmiyorum ama öğrenci yaşamı ile varoş hayatın zorlukları ve kurallarını aynı anda aşkla bütünleştirerek vermesi belkide beni bu kadar çeken yaşama oldukça yakın bir konunun güzelce süslenip sunulması ilgimi toplayan.

ATV’nin bitirmesi ile de bir o kadar üzülmüştüm ki bence dizinin gerekli reytingi alamamasının en büyük nedeni yine ATV idi her hafta değişen yayın günü ve saati keyfe kader yayınlaması gibi etkenler güzelim diziyi mahvediyordu ve sonunda da ATV yayınlmayacağını açıklayınca da yapımcı firma (Tims Yapım) Final havasında olmasada dizinin yayınlanan son bölümüne “Final Bölümü” ibaresi koymak zorunda kalmıştı.

Şimdi Show Tv ‘de tekrar yayına girmeye hazırlanıyor ve inanıyorum ki eğer ATV tarafından yapılan yanlışlar Show Tv tarafından yapılmazsa oldukça reyting alacak bir dizi olacağını düşünüyorum en azından ben izlerim kardeşim :) Son olarak bir çok kişinin aradığını düşündüğüm Es Es’in jenerik muziği olarak ta kullanılan “Cem Özkan” tarafından yapılan “Tek Geçerim” şarkısınıda paylaşayım sizlerle :)

Dizinin yeni sezonu 10 Mart 2010 Çarşamba akşamı saat 20:00’de Show Tv ekranlarında izlemek isteyen arkadaşlara tekrar hatırlatalım. :)

Ses Klibi: Bu ses klibini oynatabilmek için Adobe Flash Player (Version 9 veya üzeri) gereklidir. Güncel versionu indirmek için buraya tıkla Ayrıca tarayıcında JavaScript açık olmalıdır.

Continue Reading