Değişim için “Tek Sony ”

1335768810_Mohsen_Noohi

Sony, elektronik iş kolunu yeniden canlandırmak, büyümeyi sağlamak, yeni değer yaratmak ve güçlü bir küresel şirket haline gelmek amacıyla dönüşümü başlattı.

Sony Mohsen Noohi
Sony Corporation (“Sony” veya “Şirket”), kurulan yeni yönetim ekibi altında bir dizi stratejik inisiyatifin hayata geçirileceğini açıkladı. Tüm Sony Grubu’nun güçlü yönlerinden yararlanan hızlı bir karar alma yaklaşımının “Tek Sony” çatısı altında uygulamaya konmasıyla birlikte Sony, bir yandan elektronik iş kolunu yeni değerler yaratmak üzere yeniden canlandırıp, büyütürken, diğer yandan da Eğlence ve Finansal Hizmetler iş kollarının istikrarlı faaliyetlerini daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Elektronik iş kolunun dönüşümünü hedefleyen başlıca inisiyatifler arasında şunlar bulunuyor:

 • Ana iş kollarının güçlendirilmesi (Dijital Görüntüleme, Oyun, Mobil)
 • Televizyon iş kolunun yeniden kara geçirilmesi
 • Gelişmekte olan pazarlardaki iş kollarının genişletilmesi
 • Yeni iş kolları yaratılması ve inovasyona ivme kazandırılması
 • İş portföyünün yeniden düzenlenmesi ve kaynakların en etkili şekilde kullanılması

Hedef: Üç yılda grup genelinde 79,96 milyar Euro satış rakamına ulaşmak

Sony, yukarıdaki tedbirlerin hayata geçirilmesiyle, 31 Mart 2015 tarihinde sona erecek olan mali yılda (“MY14”) elektronik iş kolunda 56.44 milyar Euro tutarında satış gerçekleştirmeyi ve yüzde 5’lik faaliyet kar marjına ulaşmayı, Sony Grubu genelinde ise 79,96 milyar Euro tutarında satış rakamına, yüzde 5 faaliyet kar marjına ve yüzde 10 özkaynak karlılığı oranına ulaşmayı hedefliyor.

Sony Avrupa yeniden yapılandırılıyor

Ana iş kollarını güçlendirmek için çalışmalar yürütecek ve kaynaklarını büyüme vaat eden alanlara aktaracak olan Sony, bir yandan da şirket merkezini, iştiraklerini ve satış şirketi örgütlenmesini, operasyonel etkinliklerin daha da iyileştirilmesi amacıyla yeniden yapılandırıyor.

Sony Orta ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi Mohsen Noohi’ye emanet

Yeniden yapılandırma dahilinde, iş kollarının ve süreçlerinin sadeleştirilmesi, müşteriye cevap verebilirliğin artırılması ve karar alma sürecinin hızlandırılması amacıyla Sony Avrupa tarafından geniş ölçekli organizasyonel değişiklikler gerçekleştirildi. Bu kapsamda, Sony Eurasia A.Ş. Genel Müdürü Mohsen Noohi’ye de yeni sorumluluklar verildi. Noohi, Orta ve Güneydoğu Avrupa’yı da içine alan bölgenin yönetimine atandı. Yeni görevinde Noohi, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Yunanistan’ın da dahil olduğu bölgedeki 20 ülkeden sorumlu olacak. Noohi, bir sonraki açıklamaya kadar, Türkiye operasyonundaki sorumluluklarını da sürdürecek. Noohi’nin bölge yönetim merkezi Budapeşte olacak.

Sony Türkiye operasyonlarına ve yatırımlarına devam etmekte kararlı

Pazarın ihtiyaçlarına göre kendini sürekli olarak uyarlayan ve yeniden şekillendiren Sony Türkiye, en önemli varlıkları olan ürünleri, markası ve çalışanlarına yatırım yapmaya devam ediyor. Bu yaklaşımı sayesinde 2002 yılından bu yana %800’ün üzerinde büyüme kaydeden şirket, halen 2014 yılında 1 milyar Euro perakende satış rakamını yakalama hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. Sony Türkiye, dijital görüntüleme, oyun ve ev ses sistemleri gibi önemli kategorilerdeki güçlü pazar liderliğini koruyor. Son üç yıl içinde, dizüstü bilgisayar pazarı iki kat büyürken, Sony VAIO satışlarının altı kat artması sayesinde Sony Türkiye dizüstü bilgisayar iş kolunda güçlü bir başarı elde etmiş oldu. Ayrıca, Türkiye’deki Düz Ekran Televizyon pazarı da büyümesini sürdürürken Sony, doğru ürün gamı ile müşterilerine hizmet etmek üzere yerel ölçekteki üretim faaliyetlerine de yatırım yapıyor.

2012 boyunca beş ekran stratejisine yatırıma devam

Sony, 2012 yılı boyunca televizyon iş kolunda yerel ölçekte yatırımlar yapmaya devam edecek. Şirket, televizyon, kişisel bilgisayar, tablet bilgisayar, cep telefonu ve PS®Vita’yı içine alan beş ekran stratejisini daha da geliştiriyor. Sony, yeni cep telefonu Sony Xperia™ ile akıllı telefon segmentini yeniden tanımladı. Sony Mobile Communications, 2012 yılında geçen yıla göre akıllı telefon pazarında yüzde 100 büyümeyi ve 250 bin adetlik satış rakamına ulaşarak, yüzde 10 pazar payı elde etmeyi hedefliyor. Sony, Türkiye’nin dört bir yanındaki 36 şehirdeki 84 Sony Center’ın yanı sıra büyük perakende satış mağazalarındaki varlığı ile tüm belli başlı ana caddeler ile alışveriş merkezlerinde yer alıyor. Tüm bu iyileştirmeler ve inovasyonlar ile birlikte, şirket, Sony’nin Türkiye’deki faaliyetlerini devam ettirmek ve ülkeye yatırım yapmaktaki kararlılığını da gözler önüne seriyor.

Continue Reading

Amerika Fiyatına Mac’leri Kaçırma!

img1-66e1d683-4d47-42c6-9486-eb8c996490df (1)

23 Nisan’a özel fiyatlandırılan MacBook Pro ve MacBook Air modellerindeki kampanya bitmeden harekete geçin çünkü 30 Nisan son gün…

Mac book şenliği

Türkiye’de Avrupa fiyatları baz alınarak fiyatlandırılan Apple Mac ürünleri bu kampanya ile Amerika fiyatlarına inmiş durumda.

Kampanyada MacBook Air 11 inch giriş modeli KDV dahil 2147 TL;  MacBook Pro giriş modeli ise 2590 TL; üstelik 12 ay World Card taksit imkanıyla… Artık ürünleri yurtdışından getirme dönemi kapandı…

Apple severler haydi yetkili mağazalara…

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Continue Reading

Sony dünyanın en hızlı fotoğraf makinesi α77’yi tanıttı

1335441914_SLT_A77_flash_up_SAL1650

Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’ni her geçen gün yenilikçi özelliklerle daha da geliştirmeye devam eden Sony, çalışmalarının en yeni ürünü olarak tasarladığı, sınıfının en hızlı ve en hassas değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi α77’yi, fotoğrafseverlerin beğenisine sundu. Tam zamanlı faz algılamalı otomatik odaklama ile tam çözünürlüklü fotoğrafları, saniyede 12 kare hızda arka arkaya çekeSony α77, dünyanın en hızlı*sürekli AF çekim performansına sahip fotoğraf makinesi olarak öne çıkıyor. 11 çapraz sensör ile yeni geliştirilen 19 noktalı AF sistemi ve dünyanın ilk* üç şekilde eğilen Xtra Fine LCD’sine sahip α77, ayrıca, Exmor APS HD CMOS Sensörünü, gelişmiş BIONZ işlemciyi ve dünyadaki ilk** çok yönlü bilgi ekranlı XGA OLED Tru-Finder™’i kullanıyor.

 Sony Fotoğraf Makinesi

* 24 Ağustos 2011 itibariyle APS-C boyutundaki sensörü ile değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleri arasında.

** 24 Ağustos 2011 itibariyle APS-C boyutundaki sensörü ile değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleri arasında.

 

(26.04.2012 – İstanbul) – Sony, ileri seviyedeki amatörlere ve fotoğrafla ciddi olarak uğraşanlara hitap eden Sony α77 modeli ile Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’ne sahip fotoğraf makinesi yelpazesinin cazibesini artırdı. Sınıfının en hızlı ve en hassas değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi Sony α77, Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard De Barbanson’un evsahipliğinde, Sony Cyber-shot, Alpha, NEX Ürün Müdürü Arzu Kanberi’nin sunumu ve Kapuera Dans & Akrobasi Gösteri Ekibi BeOne Project’in etkileyici şovları eşliğinde gerçekleştirilen Tanıtım ve Deneyim Toplantısında sunuldu. Katılımcılar, BeOne Project’in hareketi ve ritmi bol, özel gösterisini izlerken, bir yandan da Sony α77’nin hareketli nesnelerdeki fotoğraf ve video performansını bizzat test etme fırsatı buldu.

”Ana iş kollarımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz”

Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard De Barbanson, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında şunları ifade etti: “Yeni α77 fotoğraf makinemiz ile, fotoğraf tutkunlarına daha fazla hız, performans ve yaratıcılık imkanı sunuyoruz. Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi sayesinde kendi alanında en hızlı ve en hassas fotoğraf makinesi olan Sony α77 ulaşmayı hedeflediğimiz amaçlar doğrultusunda da tüketiciye sunduğumuz en önemli ürünlerden biri”.

Dünyanın en hızlısı:  Sony α77

Toplantıda yaptığı sunum ile Sony α77’nin sunduğu benzersiz özellikleri paylaşan Sony Cyber-shot, Alpha, NEX Ürün Müdürü Arzu Kanberi, “ Sony  α77, tam zamanlı faz algılamalı otomatik odaklama ile tam çözünürlüklü fotoğrafları saniyede 12 kare hızda arka arkaya çekerek, dünyanın en hızlı sürekli AF çekim performansını sunuyor. α77, Sony’nin yeni geliştirdiği Exmor APS HD CMOS sensörünü kullanıyor ve etkin 24.3 megapiksel çözünürlüğe sahip. Ayrıca, hareket eden nesnelerin hassas bir şekilde AF ile izlenmesi, 11 çapraz sensörlü yeni geliştirilen 19 noktalı otomatik odaklama sistemi sayesinde canlı bir şekilde ve şimdiye kadarkinden çok daha hassas bir şekilde gerçekleşiyor. Anında yanıtlar, profesyonel sınıfın odaklama ile çekim arasındaki minimum yaklaşık 0.050 saniyelik süresini sağlayan yeni bir elektronik ön obtüratör perdesi tarafından destekleniyor” dedi.

 

Gelişmiş BIONZ işlemcisi  Sony α77‘de

α77’nin sensörü, kamera sensöründen gelen büyük miktarlardaki yüksek hızlı verileri işleyen Sony’nin BIONZ görüntü işleme motorunun elden geçirilmiş son sürümü ile birlikte çalışıyor. Bu eşsiz sensör ve BIONZ işlemci kombinasyonu, eşsiz çekim yanıtları, ayrıca fotoğraf veya Full HD video çekerken çok düşük gürültü seviyesi ile kusursuz bir görüntü kalitesi sağlıyor.

 

Çok hassas çekim

ISO 100-16,000 aralığındaki geniş hassaslık yelpazesi ISO 50’ye kadar genişletilebiliyor. En yüksek hassaslık seviyesinde bile çok düşük pozlama süresi ile hızlı spor hareketlerini dondurabiliyor veya flaşsız olarak atmosferik düşük titreşimli çekimleri yakalayabiliyor. Düşük ISO ayarları, hareket eden suyun etkileyici çekimlerini elde etmek için uzun bir pozlama süresi ile birlikte ideal oluyor.

Mükemmel çözünürlükte bir vizör

α77, dünyanın ilk XGA OLED Tru-Finder™ vizörünü sunuyor. 2 milyon 359 bin 396 noktalı (XGA) eşsiz bir çözünürlük ile bu hassas elektronik vizör, klasik elektronik vizörlerden 10 kat daha yüksek olan yüzde 100 kare kapsamı ile aydınlık, detaylı, yüksek kontrastlı görüntüler sunuyor ve sınıfındaki tüm diğer profesyonel optik vizörlerden daha geniş bir görüntü alanı sağlıyor.

Detaylı çekim bilgisi, beş ekran modu seçeneği ile gösteriliyor. Ayarlı pozlamanın, beyaz dengesinin ve diğer ayarların etkisi, gerçek zamanlı olarak Tru-Finder™’da izlenebiliyor. İnce odaklama ayarı, görüntünün bir bölümüne zum yapılarak da doğrulanabiliyor.

 

Benzersiz yaratıcılık seçenekleri

Bir düğmeye dokunulduğunda Smart Teleconverter, görüntü sensörünün büyütülmüş merkez kısmını gösterir. Bu, yüksek çözünürlüklü XGA OLED Tru-Finder™’da net gösterime ve 1.4x veya 2x dijital zum faktörü ile 12 megapiksel olarak görüntü alınmasına izin veriyor. Sonucu kontrol etmek için gözünüzü Tru-Finder™’dan çekmeniz gerekmiyor. Bu da fotoğrafçıların yaratıcılığa odaklanmalarını sağlıyor.

Dünyanın ilk çok yönlü bilgi ekranlı XGA OLED Tru-Finder™’i

Fotoğraf ve videolar, mükemmel detay ve kontrast için yüksek çözünürlük (912,000 nokta) ve TruBlack teknolojisini sunan, açısı ayarlanabilir 7.5 cm (3.0″) Xtra Fine LCD’de düzenlenebiliyor ve incelenebiliyor. Ekstra bir yenilik olarak α77, herhangi bir açıda zahmetsizce kadrajlama için serbestçe eğilebilen ve ekseni etrafında dönen, üç şekilde ayarlanabilen dünyanın ilk ekranını sunuyor.

 

Full HD video

α77, Sony’nin önceki Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’ne sahip fotoğraf makinelerinde de bulunan ve övgüler alan Hızlı AF Full HD Film çekimlerine de yenilikler getiriyor. Faz algılama, hareket halindeyken bile portre video çekimlerinde doğru odaklanmayı sürdürüyor.

Tüketicilere yönelik APS-C kameralar için bir başka ilk de, Full HD videonun şimdi 50p (kademeli) kare hızında desteklenmesi. Bu da AVCHD (Ver. 2.0) formatındaki son gelişmeleri yansıtıyor. 25p çekim, güzel film videoları çekmek için de hazır. Yaratıcı video seçenekleri, fotoğrafçıların alışık oldukları elle odaklama ve P/A/S/M pozlama modlarının eklenmesi ile daha da genişletildi.

 

Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi α77’de daha da geliştirildi

Fotoğrafseverlere yönelik α700 DSLR’nin doğal bir devamı olan α77, pratik olarak parmak ucu ile çalıştırmak için çift kontrol kadranını ve makinenin üstüne yerleştirilmiş LCD veri ekranını getiriyor. Dayanıklı gövde, güç ve hafiflik için magnezyum alaşımlı panellerden oluşturulmuş durumda. Denetim tuşları, toz ve nemin etkilerine karşı korunmalı. Bunlar α77 için yeni SAL1650 lens ve VG-C77AM Dikey Tutamak ile HVL-F43AM flaş birimi tarafından sunulan benzer koruma seviyesi ile tamamlanıyor.

Fotoğraf makinesinin dayanıklılığı belgelerle de kanıtlanıyor. Makinenin yeni obtüratör birimi 150 bin devirde test edildi ve objektif hızının minimum 1/8000 sn’yi desteklediği görüldü (1/250 sn flaş senkronizasyonu). Yerleşik GPS, fotoğraf ve videolara otomatik olarak yer verisinin eklenmesine olanak tanıyor.

 

Yeni DT 16-50mm F2.8 SSM zum lens ve aksesuarlar

Sony α77 fotoğraf makinesi için uyumlu olan A-mount lenslerin büyüyen yelpazesi, şimdi portre ve günlük çekimler için ideal olan 16mm geniş açılı sessiz ve aydınlık DT 16-50mm F2.8 SSM standardı da içeriyor.

Yüksek performanslı lens, toza ve neme dayanıklı bir tasarıma sahip ve sabit maksimum F2.8 diyafram açıklığında yaklaşık 3x’lik bir zum aralığı sunuyor. Optik performans, bütün odak uzaklıklarında sapmayı minimumda tutmak için iki asferik (yuvarlak) eleman ve üç ED cam eleman tarafından destekleniyor. Dahili bir SSM (Super Sonic wave Motor / Süper Ses Dalgası Motoru) sürücü, hızlı ve sessiz olarak otomatik odaklamayı garanti ediyor.

Bir seçenek olarak bulunan toza ve neme dirençli VG-C77AM Dikey Tutamak, dikey çekim pozisyonlarında kameranın rahat idare edilmesini sağlıyor. Kamera, Memory Stick PRO Duo™ medya kullanıldığında, yaklaşık 1600 çekim (LCD monitörle) / 940 çekim (Tru-Finder™ ile) için çekim gücünü iki katına çıkarmak amacıyla iki adet NP-FM500H InfoLITHIUM pil taşıyabiliyor.

Kompakt ve çok yönlü HVL-F43AM harici flaş, güçlü bir GN43 çıkışı, Quick Shift Bounce ayarı, kablosuz orantı kontrolü ve toz/neme dirençli bir tasarımı ile bütün A-mount fotoğraf makineleriyle mükemmel sonuçlar almak için uygunlaştırılmış durumda. Bunlar, bir sırt çantasını, yumuşak taşıma çantalarını, LCD koruyucuları ve mercek kupalarını içeren diğer yeni A-mount sistem aksesuarları ile tamamlanıyor.

Önemli Teknik Özellikler

 

Önemli Özellikler SLT – A77
Tip Değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi, yerleşik flaşlı
Lens Uyumluluğu Sony A-mount lensler. Minolta ve Konica Minolta AF lenslerle de çalışır
Görüntü Sensörü APS-C tipi (23.5 x15.6 mm), Exmor APS HD CMOS sensör, RGB ana renk filtreleri ile
İşlemci BIONZ™ görüntü işlemcisi
ISO Hassaslık Aralığı AUTO (ISO 100 – 1600, ISO 100-12800 daha üst veya daha düşük limitlerle seçilebilir), ISO 100 – 16000 seçilebilir (ISO 50’ye genişletilebilir), Multi Frame NR (ISO 25600’e kadar genişletilebilir)
Görüntü Kalitesi Modları RAW, RAW&JPEG, JPEG Fine, JPEG Standard, JPEG Extra Fine
HDMI Konnektör ve BRAVIA Sync HDMI mini konnektör (Type-C), BRAVIA Sync (link menüsü), PhotoTV HD, DVDirect uyumlu
Görüntü Boyutu: 3:2 (piksel) L boyutu:  6000 x 4000 (24M)

M boyutu:  4240 x 2843 (12M)

S boyutu:  3008 x 2000 (6M)HD film kaydıKayıt formatı: AVCHD 2.0 / MP4

Video sıkıştırma: MPEG-4 AVC (H.264)

Görüntü boyutu (piksel) (PAL): AVCHD: 1980×1080 (50p / 28M / PS, 50i / 24M / FX, 50i / 17M/FH, 25p / 24M / FX, 25p / 17M / FH), MP4: 1440×1080 (25fps / 12M), VGA: 640×480 (25fps / 3M)Elektronik VizörXGA OLED, 1.3 cm (0.5 tip) elektronik vizör (2,359,296 nokta etkin çözünürlük), %100 kare kapsamı ile, beş ekran modu ve ızgara çizgili ekran modları.LCD7.5 cm (3.0-tip) geniş tipte TFT, TruBlack teknoloji ile Xtra Fine LCD: 921k nokta çözünürlük ileSteadyShot™ INSIDEEVETToza karşı SistemDüşük geçişli filtre üzerinde elektrik yüklü koruma kaplaması ve görüntü sensörü değiştirme mekanizmasıOdaklama ModlarıAF/MF seçilebilir.

AF modları: Tek çekim AF, Otomatik AF, Sürekli AFOtomatik Odaklama SistemiTTL 19-noktalı faz algılamalı AF sistemi, 11 çapraz sensör ilePozlama ModlarıAUTO, AUTO Gelişmiş (AUTO+), Sahne Seçimi, Panorama Çekimi, 3D Panorama Çekimi, Sürekli İleri Öncelikli AE, Film, Programlı AE (P), Diyafram öncelikli (A), Enstantane önceklikli (S), Elle (M)Pozlama Ölçüm Sistemi1200-bölge değerlendirme ölçümüPozlama Ölçüm ModlarıÇok bölgeli, Merkez ağırlıklı, NoktaSahne SeçimiPortre, Manzara, Makro, Spor Hareketleri, Günbatımı, Gece Portre, Gece Görüşü, Elde AlacakaranlıkResim Efekti11 mod (15 efekt): Gri Sayısını Azaltma (Renkli, B/W), Popüler Renk, Eski Fotoğraf, Kısmi Renkli (R,G,B,Y),Yüksek Kontrastlı Tek Renk, Oyuncak Kamera, Yazılımla Aydınlatma, Yazılımla Odaklama, HDR Boyama, Zengin tonlu Tek Renk, MinyatürYaratıcı Stil AyarlarıStandart, Canlı, Doğal, Net, Derin, Aydınlık, Portre, Manzara, Günbatımı , Gece Sahnesi, Sonbahar yaprakları, Siyah & Beyaz, Koyu Kahverengi

[Kontrast (-3 – +3 adım), Doygunluk(-3 – +3 adım), Keskinlik(-3 – +3adım)]

Panoramik ÇekimEVET (2D ve 3D)Otomatik HDREVET (P/A/S/M modlarında hazır)Objektif1/8000-30sn, BulbPozlama1/3 EV, 1/2 EV, 2/3 EV, 2.0 EV, 3.0 EV adımla, 3 veya 5 kare (2.0 EV, 3.0 EV: sadece 3 kare)Beyaz Dengesi AyarlarıOtomatik WB, Gün ışığı, Gölge, Bulutlu, Parlak, Floresan (Sıcak beyaz /Soğuk Beyaz /Gün beyazı /Gün ışığı), Flaş, C. Temp 2500 – 9900K, C Filtre G7 – M7, 15-adım, Özel, AWB mikro ayarıSürekli İleri ÇekimSürekli İleri Öncelikli AE: Saniyede maksimum 12 resim

Sürekli çekim: Hi: Saniyede maksimum 8 kare / Lo: Saniyede maksimum 3 kare

Maks. Sürekli çekim:

Sürekli İleri Öncelikli AE modu: Extra fine: 13?resim, Fine: 17 resim, Standard: 17 resim, RAW & JPEG: 11 resim, RAW: 13 resim

Sürekli Çekim: Extra fine: 13 resim, Fine: 18 resim, Standard: 18 resim, RAW & JPEG: 11 resim, RAW: 13 resimYaklaşık çekim sayısıTru-Finder ile yaklaşık 470 çekim, LCD monitör ile yaklaşık 530 çekim (CIPA standardı)Yerleşik flaşOtomatik açılma, GN12 (ISO 100’de metre olarak),16mm’ye kadar FOV kapsamıFlaş ModlarıFlaş kapalı, Otomatik Flaş, Dolgu Flaşı, Yavaş Senk., Arka Senk., Kırmızı gözü azaltma (otomatik Flaş ve Dolgu Flaşı modu için açık/kapalı seçilebilir), Kablosuz*, Yüksek Hızlı Senk.*

 • Harici Flaş ile HVL-F58AM, HVL-F56AM, HVL-F43AM, HVL-F42AM, HVL-F36AM

Flaş kontrolu (ADI flaş/ Ön flaş TTL / Elle flaş)MedyaMemory Stick PRO Duo / Memory Stick PRO-HG Duo; SD / SDHC (UHS-1 Uyumlu) / SDXC (UHS-1 Uyumlu) bellek kartıBoyutlar (GxYxD)Yaklaşık 142.6 mm × 104.0 mm × 80.9 mmAğırlıkYaklaşık 653g (sadece gövde)

Yaklaşık 732g (pil ve Memory Stick PRO Duo ile)

Continue Reading

Öğrenciler renkli ders notu istiyor!

Xerox Logo

Xerox; 1,002 öğrencinin katıldığı, öğrenmede rengin önemini ortaya koyan bir araştırma yaptırdı. 

Xerox Logo

Araştırmaya katılan öğrencilerin yüzde 77’si renkli basılan ders notlarını daha çok okumak istiyor; yüzde 85’i de renkli grafik ve tabloları daha iyi anladıklarını söylüyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, araştırma şirketi Harris Interactive’e yaptırdığı araştırma ile öğrencilerin renkli ders notlarına bakış açısını ortaya koydu. Araştırma, dünyanın değişik ülkelerinden 03-12 sınıf aralığındaki 1,002 öğrenci ile gerçekleştirildi.

Xerox ve Harris Interactive’in yaptığı araştırma sonucu, rengin kavrama üzerindeki etkisinin özellikle ilk ve orta öğretim seviyesindeki öğrencilerde belirgin olduğunu ortaya koyuyor. Araştırma ayrıca, mevcut ders notlarında renkli resim ya da yazıların çok az kullanıldığını da gösteriyor.

Xerox tarafından yapılan araştırma sonucunda ortaya çıkan ana veriler şu şekilde sıralanıyor:

 • Araştırmaya katılan öğrencilerin yüzde 77’si, renkli dokümanların, odaklanma, ilgi çekme ve hafızada tutma oranını arttırdığı görüşüne katılıyor.
 • Öğrencilerin yüzde 85’i renkli grafik ve tabloları daha iyi anladıklarını söylüyor.
 • Öğrencilerin yüzde 70’i ise, renk kullanımının, ev ödevlerini daha eğlenceli hale getireceğini düşünüyor.
 • Araştırmaya katılan öğrencilerin yüzde 58’i, fen bilimleri derslerini renkli ders notlarıyla daha kolay öğrendiklerini belirtirken, sosyal bölümdeki derslerde rengin öğrenmeyi kolaylaştırdığını düşünenlerin oranı yüzde 46. Öğrencilerin yüzde 43’ü ise, matematik dersinde, renkli dokümanların, öğrenmeyi kolaylaştırdığına inanıyor.
 • Öğrencilerin yüzde 43’ü, her gün en az bir basılı ders notu alıyor. Bunların yüzde 79’u kelimelerin, yüzde 82’si numaraların, yüzde 72’si resimlerin, yüzde 69’u ise grafiklerin renksiz olduğunu belirtiyor.
 • Öğrencilerin yüzde 42’si ders konularının daha ilgi çekici yollarla öğretilmesini istiyor.
 • Eğitmenlerin de yüzde 58’i, rengin, öğrenmeyi ve akılda tutmayı arttırdığını düşünüyor.

Xerox’un daha önce yaptırdığı araştırmalarında ortaya çıkan sonuçlara göre de, eğitim materyallerinin renkli basılması, öğretilmek istenen bilgilerin öğrenilme ve akılda kalma olasılığını yüzde 70’lere varan oranda arttırıyor. Dokümanlarda renk kullanımı, önemli bilgilerin hatırlanma oranını yüzde 82 arttırıyor. Ancak, okullarda renkli baskı, genellikle renkli baskı maliyetlerinin yüksek olması sebebi ile  tercih edilmiyor. Bir ders notu ya da kaynak, orijinalinde renkli olsa bile, maliyeti yüzünden  siyah beyaz olarak çoğaltılıp öğrencilere dağıtılıyor. Grafik, resim, tablo gibi görsellerin siyahbeyaz basılması da algılanmasını zorlaştırıyor.

 Xerox renkli baskı maliyetini yüzde 62 azalttı

 Xerox, siyah beyaz baskı ile renkli baskı arasındaki maliyet farkını aşağı çekmek için çalışmalarına devam ediyor. Katı mürekkep teknolojisi kullanılan ürünleri ile Xerox; renkli baskı maliyetlerini piyasadaki yazıcılara göre yüzde 62 oranında azaltmış durumda. Xerox, renkli baskı maliyetlerini kontrol altında tutmak için çözümler de sunuyor. Örneğin, Xerox’un Hibrid Renk Planı, bir dokümanda kullanılan renk oranını otomatik olarak buluyor ve giderini hesaplıyor. Ayrıca; renkli baskı cihazlarından, bir PIN kodu ya da öğrenci numarası  girişi ile baskı alınabilmesini sağlayan ve bu sayede baskıyı kontrol altında tutan çözümlerini de okullara öneriyor.


Continue Reading

Türkiye’nin en uzun süreli internet dizisi “Men E Men” Los Angeles’tan 3 büyük ödülle döndü

1334578403_IMG_3555

İnternet ve sosyal platformlar üzerinde 2010 yılında yayına başlayan ve gördüğü yoğun ilgiyle Türkiye’nin en uzun süreli internet dizisi haline gelen Men e Men, tüm dünyadan 400’ün üzerinde web dizisinin yarıştığı Los Angeles Web Series Festival’de üç ödül aldı. Men e Men “En İyi Komedi Web Dizisi” seçilirken, oyuncular Murat Karakaş ve Genco Çağlar “En İyi Başrol Oyuncusu” ödüllerinin sahibi oldu.

internet dizisi men e men

Türkiye’nin ilk dijital dizilerinden Men e Men, 2010 yılı Nisan ayında internet ve sosyal platformlar üzerinden seyirciyle buluştu. Murat Karakaş ve Genco Çağlar’ın rol aldığı dizi yoğun ilgi görerek, haftada 10 bini aşkın izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Türkiye’nin en uzun süreli internet dizisi ünvanını da kazanan Men e Men, web dizilerinin yarıştığı Los Angeles Web Series Festival’e katılan ilk Türk yapımı olarak, festivalin üç ödülüne layık görüldü. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Los Angeles Web Series Festival’de 400’ün üzerinde proje yer aldı. Men e Men’in de aralarında bulunduğu 130 yapım finale kalarak, festival boyunca gösterim hakkını kazandı. Men e Men, 6-8 Nisan 2012 tarihlerinde Los Angeles Radisson Hotel’de gerçekleşen finalde izleyicilerin ve jürinin beğenisini kazandı.  8 Nisan gecesi düzenlenen törende Men e Men, “En İyi Komedi Web Dizisi” ve “En İyi Başrol Oyuncusu” olmak üzere üç ödüle layık görüldü.

İki kafadarın komik maceraları

Bir holdingin çağrı merkezinde çalışan Genco ve Murat’ın komik maceralarıyla başlayan Men e Men dizisinin yeni bölümlerinde iki kafadar çalıştıkları holdingden ayrılıp yepyeni maceralara yelken açtı. İkili, içinden çıkılmaz olaylar, para hırsının getirdiği fenalıklar, karşı cins ile yaşanan başarısızlıklar ile izleyicilerine eğlenceli anlar yaşatıyor. İnternet kullanıcıları tarafından yoğun ilgi gören dizi zaman zaman ünlü oyuncuları ve sosyal medyanın ünlü isimlerini de konuk ediyor. Men e Men,  http://www.menemen.tv,  www.facebook.com/menementvhttp://www.twitter.com/menementv ve

www.sebastiyan.mynet.com adreslerinden izlenebiliyor.

Oyuncular Hakkında:

Murat Karakaş: 1979 İstanbul doğumlu olan Karakaş Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldığı Tiyatro eğitimi sonrasında bir çok tiyatro ve reklam filminde rol aldı. Ayrıca bir Halkla İlişkiler şirketinde marka yöneticisi olarak görev yapmakta olan Murat Karakaş 2010 yılından bu yana Men E Men’in Murat karakterini başarıyla canlandırmaya devam ediyor.

Genco Çağlar: 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Akademi İstanbul Tiyatro bölümü, ardından da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Tiyatro bölümünde okudu. İstanbul Devlet Opera ve Balesi başta olmak üzere bir çok sahnede tiyatro oyununda ve müzikalde görev aldı. Bugüne kadar bir çok reklam filminde oynayan Çağlar’ın son dönemde oynadığı diziler;  Pembe Patikler, Kampus, Arapsaçı, Ölümüne Sevdalar, Erkekler Ağlamaz; Sinema filmi ise Peri Tozudur. Genco Çağlar 2010 yılından bu yana Men E Men’in Genco karakterinin başarıyla canlandırmaya devam ediyor.

Senaryo

Murat KARAKAŞ – Genco ÇAĞLAR

Kamera / Işık

Mehmet
Alperen Temizkan
Emir Topal

Müzik

Özden Çairli

Set Asistanı / Fotoğraf

Tunahan Emre Bilgin

Yönetmen

Ersin Durmuş

Proje Sorumlusu

Murat KARAKAŞ – Genco ÇAĞLAR

Sponsorlar

Thales Cafe

www.thalescafebar.com

Utopic Farm

www.utopicfarm.com

Continue Reading

İlk Sony Xperia Sahnede

img1-7a817f1f-782c-4d73-9b65-10a5f22d78ac

Sony, Xperia NXT (Gelecek Kuşak) serisinden Xperia S ile Android telefon dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Sony’nin 4 ekran stratejisinde önemli bir yeri olan çift çekirdekli tasarım harikası Xperia S, Sony Bravia HD parlak ekranıyla akıllı ve eğlenceli Android telefon dünyasının yeni ikonu olacak.

Sony Xperia S

Sony’nin 4 ekran vizyonunda içerik paylaşımını en üst seviyeye taşıyan çift çekirdekli tasarım harikası Xperia S, televizyondan tablete tüm elektronik cihazlara bağlanarak kullanıcıya eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Ofis ve ev ortamında kullanıcıyı küçük telefon ekranına bağlı kalmaktan kurtararak Android telefonları birer mobil teknoloji üssü ve pratik uzaktan kumandaya dönüştüren Xperia S, Sony Bravia HD parlak ekranı ile eşsiz bir görsel deneyim sunuyor.

Xperia S, 12 megapiksel Exmor R kamerası ile bekleme modundan 1,5 saniye gibi kısa bir sürede çıkarak fotoğraf çekimi yapabiliyor veya Full HD video çekebiliyor. Sony kalitesini yansıtan telefon ekranının altını vurgulayan ışıklı şeffaf bandıyla hemen dikkat çeken Xperia S şık tasarımı ile akıllı telefon dünyasının ikonu olacak.

Xperia S Sony dünyasının bir parçası

Kullanıcının TV, akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve tablet arasında kolayca geçiş yapmasını sağlayan Xperia S mobil teknoloji ile ev ve ofis ortamını birleştiren tam bir cep kontrol merkezi. Birbirine bağlı bu dünyada sadece akıllı bir uzaktan kumandadan ibaret olmayan Xperia S, HDMI bağlantısı ile televizyon üzerinden Sony Entertainment Network’e bağlanarak filmlerden müziğe, video oyunlarından kliplere kadar her alanda kullanıcılara dijital eğlencenin kapılarını açıyor.

Xperia S kablosuz ağ bağlantısı ile fotoğrafların ve videoların tek tuşla paylaşılmasını sağladığı gibi NFC (yakın alan iletişim) teknolojisi ile kullanıcıların telefonları arasında resim, belge ve şarkı paylaşmasına da izin veriyor.

Eşsiz Sony eğlence dünyasına cepten erişim

Xperia S kullanıcıları Sony Entertainment Network’e bağlanabilecek. Music Unlimited 15 milyondan daha fazla şarkı içeren global bir katalog sunarken Video Unlimited da dünyanın büyük yapımcılarının gişe hasılatı rekorları kıran en yeni filmleriyle TV dizilerini akıllı telefona taşıyacak. Aynı zamanda PlayStation™ onaylı Xperia S, PlayStation® Store üzerinden kullanıcılara Sony PlayStation kalitesini yaşatacak.

Android 2.3 Gingerbread işletim sistemiyle satışa sunulan Xperia S, 2012’nin ikinci yarısında Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümüne güncellenebilecek. Xperia S Turkcell mağazalarında satışa sunuldu.

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Continue Reading

NVIDIA® 3D LIGHTBOOST™ Teknolojisini Destekleyen İlk 27-inç FHD 3D LED Monitör: ACER HN274H B

1334321610_H274H_01

Birinci sınıf teknolojinin yanında güçlü ve heyecan verici grafikler sunan Acer HN274H B 3D monitör, özellikle nefes kesen oyunlar ve aksiyon filmleri için idealdir: Teknolojiyi yakından takip edenler ve oyun meraklıları için olduğu kadar harika eğlencelerin tadınıçıkarmak isteyen kullanıcılar için de mükemmel bir çözümdür.

Acer HN274H

Bağlantıda sınır yok

3D teknolojisiyle birlikte, HN274H B ekranı HDMI® veya DVI-DL aracılığıyla daha parlak Full HD 3D görüntüleri garanti eden en yüksek kalite monitör özelliklerine sahiptir. Sinemanın görkemine hiç olmadığı kadar kendinizi kaptırmanız için ve en güncel uydu yayınlarını ve karasal 3D yayınları izlemenizi sağlayan setüstü bir cihaz aracılığıyla 3D TV programlama için sarmal 3D oyunları, 3D kameraları, 3D Blu-ray Disc™ oynatıcıları çalıştıran 3D bilgisayarlara ve 3D oyun konsollarına bağlanabilir.

NVIDIA® 3D Vision™ gözlük ile birlikte

Diğer çözümlerden iki kat daha parlak sarmal 3D görüntüler sunan NVIDIA® 3D LIGHTBOOST ve NVIDIA® 3D Vision 2 gözlük aracılığıyla gelişmiş ev eğlencesi garantilidir. Gelişmiş active shutter (aktif kapatıcı) 3D teknolojisi ve monitörün dahili IR vericisi ile Acer HN274H, birden çok gözlük aynı aynda kullanılabildiği için en sevdiğiniz filmlerin veya oyunların keyfini arkadaşlarınızla birlikte çıkarabilmenizi sağlar

HN274HB en yüksek kalitede özellikler ile her ortama rahatça uyum sağlayan son derece sofistike bir tasarımı bir araya getirir. Daha zengin bir görsel etki için ince tabanında karşıt bir renge sahip bir çerçeve bulunur ve gözyaşı biçimli güç butonu son derece şık bir hava katar. Dokunmatik kontrollerinin rahat kullanımı ve karışık havalandırma tasarımı monitöre her yönüyle gösterişli bir görünüm ve duygu verir.

Acer HN274HB 3D monitör çok yakında Türk Kullanıcıların beğenisine sunulacaktır.

***

 Acer Hakkında

Acer, 1976 yılında kurulduğundan beri insanlar ve teknoloji arasındaki duvarları yıkma hedefini gerçekleştirmektedir. Acer dizüstü bilgisayar alanında dünya çapında 2. sıradadır.[1] Çok markalı yaklaşımı Acer, Gateway, Packard Bell, ve eMachines markalarını tüm dünyadaki pazarlara dahil ederken, karlı ve sürdürülebilir Kanal İş Modeli firmanın devam eden büyümesinde etkili olmaktadır. Acer çevre dostu ürünler tasarlar ve tedarikçileriyle işbirliği yaparak yeşil tedarik zinciri oluşturmuştur. Acer, Vancouver 2010 Olimpik KışOyunları ve Londra 2012 Olimpiyat Oyunları da dahil olmak üzere Olimpik Hareket’in dünya çapında bir ortağı olmaktan gurur duyar. Group dünya çapında 8000 kişiye istihdam sağlamaktadır. 2011 yılı gelirleri 15.7 milyar dolara ulaşmıştır. Daha fazla bilgi için www.acer-group.com adresini ziyaret ediniz.

 Acer HN274H B teknik özellikleri

Panel Özellikleri Görüntü boyutu 27″ genişliğinde (16:9)
597.89 x 336.31 mm
Piksel Aralığı 0.3114 mm
Maks. Çözünürlük ve Yenileme Oranı 1920 x 1080 @ 120 Hz
Parlama (E/H) H
Yanıt Süresi 2 ms
Kontrast Oranı 100 milyon:1 (ACM)
Parlaklık 300 cd/m2
Görüntüleme Açısı 170° (Y), 160° (D)
Renkler 16.7 milyon
Bit 8
Sistem Özellikleri Giriş Sinyali İkili giriş + üç HDMI® (HDCP destekli)
VESA Duvar Bağlantısı 100 x 100 mm
Hoparlör İki 2 W
Güç Kaynağı (100 – 240 V) Adaptör
Eğim -5° ila 15°
Güç Tüketimi Kapalı 0.65 W (genel)
Uyku 1.7 W (genel)
ık 45.5 W (genel)

 


[1] Kaynak, Gartner data 2011.

Continue Reading

AMD Türkiye, “İzle Cevapla Kazan” Yarışması ile Kazandırmaya Devam Ediyor!

1334312274_02_video_amd_izle_kazan

12 Nisan’da AMD Facebook Sayfasında başlayan “İzle Cevapla Kazan” Yarışması, AMD ve NTV Spor Facebook sayfalarından takip edilebilecek. 4 hafta boyunca devam edecek yarışmada her haftanın 2 şanslı katılımcısı, AMD VISION Platformuna sahip Toshiba dizüstü bilgisayar kazanma fırsatı yakalayacak.

Dünyanın lider işlemci ve ekran kartı üreticilerinden AMD, Türkiye’deki sosyal medya aktiviteleri ile geniş yankı uyandırıyor. Geçtiğimiz dönemde Facebook sayfasında birçok takipçisini VISION Platformlu bilgisayar sahibi yapan AMD Türkiye’nin, Facebook’taki ödüllü yarışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

12 Nisan’da başlayan ve 4 hafta boyunca devam edecek olan “İzle Cevapla Kazan” Yarışması kapsamında AMD Türkiye, Facebook sayfasında her hafta bir video yayınlanacak, bu videolarda AMD VISION Teknolojisi ile ilgili sorular yer alacak. Soruları doğru yanıtlayan 300. ve 400. takipçiler, Toshiba dizüstü bilgisayar sahibi olma fırsatını yakalayacaklar.

 Amd Facebook Yarışma

Yarışma ile ilgili tüm detaylar AMD Türkiye ve NTV Spor Facebook Sayfasında!

4 hafta boyunca AMD Türkiye Sayfasında yer alacak “İzle Cevapla Kazan” Yarışması ile ilgili gelişmeler, NTV Spor Facebook Sayfasından da takip edilebilecek. Yarışma tüm takipçilerin katılımına açık olacak.

Detaylı bilgi için: http://www.facebook.com/AMD?ref=ts

Continue Reading

Game Zone Kuruçeşme Kahvesi PES Turnuvası düzenliyor…

pes 2012indir

Kuruçeşme Kahvesi’nin yan kuruluşu Game Zone, 15 Nisan Pazar günü ilki gerçekleşecek PES Turnuvası’na ev sahipliği yapıyor.

İkişerli 16 takımın yarışacağı turnuvada birinci takıma 1.200 TL, ikinci takıma 2 adet PSP, üçüncü takıma da 500 TL ödül verilecek.

 

Boğaz manzarası ile son teknolojinin buluşma noktası olan Kuruçeşme Kahvesi içindeki Game Zone, Sony işbirliğiyle PES Turnuvası düzenliyor.  15 Nisan Pazar günü ilki gerçekleştirilecek olan PES Turnuvası’na ikişerli olmak üzere 16 takımın yarışacağı belirtiliyor.

PES oyun meraklılarına ‘’Takımınızı kurun turnuvaya gelin!’’ diye seslenen Kuruçeşme Kahvesi Genel Müdürü İlhan Zeytun, turnuva hakkında şu bilgileri veriyor: “Takımlar iki kişiden oluşacak. Her takım, süresi 10 dakika olan iki maç yapacak.  İkinci maç sonunda averaj eşitliği halinde ikinci maç uzatmalı oynatılacak. Eşitlik bozulmazsa penaltı atışları yapılacak olup, uzatmalarda atılan goller averaja dahil edilmeyecektir.”

Birinci takıma 1.200 TL ödülün yanı sıra, 500 TL’lik Kuruçeşme Kahvesi yemek çeki verileceğini anımsatan Zeytun, katılım bedeli ve diğer ödülleri şöyle özetliyor: “İkinci takıma 2 PSP, üçüncü takıma da 500TL’lik Kuruçeşme Kahvesi yemek çeki vereceğiz. Turnuvaya takım başına katılımı ise 100 TL olarak belirledik.”

Game Zone Hakkında

CVK Group iştiraklerinden olan Kuruçeşme Kahvesi içindeki Game Zone, adından da anlaşılacağı üzere; özel odalarda Play Station turnuvalarının 3 Boyutlu (3D) oynanabildiği bir mekân.  Game Zone’da bilardo,  tavla, okey gibi oyunlar oynanabildiği gibi,  maçlar 3D olarak izlenebiliyor. Oyun meraklıları, alanında bir ilk olan Game Zone’de, klasik ve son teknoloji oyunları oynarken zengin menü, alternatif bar ve nargile alanının da keyfini çıkarıyor.

450 m2 giriş, 40 m2 özel kat, 80 m2 bahçesi ve 200 m2 operasyon alanıyla toplamda 770 m2’lik alana sahip Game Zone, şirketlerlere ürün lansmanı için farklı ve yeni seçenekler sunuyor.

Continue Reading

Günümüzün hızlı veri patlaması ağları zorluyor.

1334216379_IntelInfografic

Özellikle sosyal ağların hayatımıza yoğun biçimde girmesiyle birlikte ağ üzerindeki veriler her geçen gün daha büyük bir hızla artıyor. Bugün 1 dakikada Facebook’ta 6 milyon sayfa görüntüleniyor, Google’da 2 milyonun üzerinde arama yapılıyor, Twitter’a 320 yeni hesap ekleniyor. Yaşanan veri patlaması ağ altyapısını giderek daha fazla zorluyor. Teknoloji sektörünün öncü ismi Intel, yaşanan veri patlamasıyla birlikte ağ sağlayıcıların gelecekte ağ kapasitesi ihtiyacını karşılamak için çok daha fazla çabalaması gerekeceğini belirtiyor.

Dünya çapında kullanıcıların mobil cihazlara ve ağ üzerindeki video paylaşım sitelerine yönelik ilgisi, ağ altyapısının önemini çok net biçimde gözler önüne seriyor. Mobil cihazlar, sosyal medya ve lokasyon uygulamaları, müzik veya viral video yayını gibi nimetlerden yararlanabilmemiz için sağlam bir ağ altyapısının desteklediği hızlı bir veri akışı gerekiyor.

Şu anda tek bir dakikada global IP ağlarında neredeyse 640 Terabyte’lık veri hareket ediyor. Artan akıllı telefon ve sosyal ağ uygulama kullanımı bu veri dalgasından çok daha fazlasının yaklaştığını işaret ediyor. Günümüz veri hacmi, ağ sağlayıcıları bant genişliğine karşı doymak bilmez bir açlıkla baş etmek durumunda bırakıyor. Gelecekte bu talebin çok daha büyük boyutlara gelmesi bekleniyor. Halihazırda ağa bağlı cihazların sayısı küresel nüfusla başa baş giderken 2015 yılında bu sayının nüfusun iki katına ulaşacağı öngörülüyor. Bundan sadece 3 yıl sonra, sadece 1 saniyede IP ağlarından geçen tüm videoları görüntülemek 5 yılımızı alacak.

İşte sadece mobil ve video kullanımının ardındaki ağ kapasitesi ihtiyacının büyüklüğünü gözler önüne seren bazı küçük bilgiler. Günümüzde bir dakikada:

 • 204 milyon e-posta gönderiliyor
 • Flickr’da 20 milyon fotoğraf görüntüleniyor
 • Facebook’ta 6 milyon sayfa görüntüleniyor
 • Google’da 2 milyonun üzerinde arama yapılıyor
 • Youtube’da 1.3 milyon video görüntüleniyor
 • 277,000 kişi Facebook’a giriyor
 • 100,000 Tweet atılıyor
 • Amazon’da 83,000 dolarlık satış işlemi yapılıyor
 • Pandora’dan 61,141 saatlik müzik yayını yapılıyor
 • 47,000 uygulama indiriliyor
 • Flickr’a 3,000 fotoğraf yükleniyor
 • 1,300 kişi mobil cihaz kullanmaya başlıyor
 • 320’nin üzerinde Twitter hesabı ekleniyor
 • 135 botnet enfeksiyonu gerçekleşiyor
 • 100’ün üzerinde LinkedIn hesabı açılıyor
 • YouTube’a 30 saatlik video yükleniyor
 • 20 kişi kimlik bilgilerini çaldırıyor
 • 6 yeni Wikipedia konusu yayınlanıyor
Continue Reading