Blog Yazarlığı Anketi.

Bayram sonrası bir türlü kendime zaman ayıramıyorum bırakın blog uma bakmayı google readerımı bile açamadım. Ama artık biraz daha sakinleşmeye temposunu birazcık daha azaltmaya başladım hayatın son bir yolculuğum daha kaldı bu gece Konya’ ya dönüyorum böylece son 1 ayda 3.  ve sonuncu  git gelim olacak. :)

Neyse kendimden daha sonra yinede bahsederim asıl konumuza dönelim. Volkan Yılmaz arkadaşımızın bloğunu sürekli takip ediyorum ve gerçekten blog dünyasında 4. yılını dolduran ender insnalardan biri olması ile tecrübe ettiğim bir çok tavsiyesiye yer veriyor kendi bloğunda. Yine bloğunu takip ederken tüm blog yazarlarını yakından ilgilendiren bir konuyuda sizlerle paylaşmak istedim. direk alıntı yapıyorum orjinalliği korumak adına buyrun arkadaşlar.

Merhaba sevgili arkadaşlar 15 Ocak tarihinde sona erip sonuçları açıklanacak bir anket olan Türkiye’de Blog Yazarları başlıklı ankete blog yazarıysanız bu adrese giderek katılmanızı rica ediyorum.

Bu anket Internet‘te sosyal ağlar, bloglar ve yeni nesil medya temalı bir akademik çalışma için kullanılacaktır, bu yönde blog yazarlarının bilgi ve tecrübelerine başvurmak istemişler.

Anketi hazırlayan Murat, FriendFeed başlığında anketi hazırladığı zamanda 15 Aralık’da sonuçları açıklama hedefiyle yola çıksa da düşük bir katılım olmasından dolayı süreyi 15 Ocak tarihine kadar uzattı ve destek istedi, bu tarihe kadar siz de eğer bir blog yazarıysanız minik anketi doldurabilir ve bu çalışmaya katkı sağlayabilirsiniz.

 

Siz de bunu diğer blog yazarlarına duyurmak isterseniz adresi: http://twshot.com/?6YL

Katılımlarınızı bende bekliyorum ve unutmayın blog ve blog kullanımı birbirimize verdiğimiz destekle gelişecektir.

Continue Reading

Bayramlar ve ben..

Aslında hiç sevmem bayram tebriği yazmayı ama adet yerini bulsun diyerekten başlıyorum. :)

Öncelikle her yetişkinin şikayetini bende yapacağım nerede o eski bayramlarrr diyerekten… Tabi ki burada bayramların değiştiği değil vurgulamak istediğim  bence değişen yaşımıza göre gördüğümüz ve olgunluğumuzun vermiş olduğu çevremizin ve bizim bakışım açımızdaki farklılıklar olarak değerlendiriyorum bu sözün altında yatanları. Mesela çocukluğum da yaşadığım bayramlardan örnek verecek olursak ki bayramların vazgeçilmezi o birlik ve bütünlüğün tüm hazzının alındığı bayram namazlarına değinmeden es geçmek olmaz. Malumunuz bir çoğunuzun bildiği 2 abim var ve benden yaş olarak haylice de büyükler bende çocukluğumda onların peşine takılıp onların arkadaşları ile bazen 4 5 araba toplanıp cümbür cemaat Bursada ki büyük camilerden birine giderdik. Şimdi ise kendi arkadaşlarımla genelde zor kalktığımız için en yakında ki camiye gidiyoruz. Sonra eve geldiğimizde bab<m hazırlıkları tamamlar ve bahçeye inerek kurbanı ailecek birlikte keser abimler ve benim yardımımla da yüzüp parçalardık. bu kısım şu anda da aynı sadece bu sene babamın hacta olması sebebiyle abimler ve ben olacağız. Malum kahvaltı falan derken saat zaten öğleyi bulur ve anca arkadaşlarında toplanmasıyla hep birlikte mahalledeki komşularımızı kapı kapı dolaşırdık içeri girmek gibi bi zorunluluğumuz olmadığından rahat rahat 2 saatte tüm büyüklerimizin bayramını tebirk eder ellerini öper bol bir ganimetle (para ve şeker :) ) günü yarılar sonrasında ise malum bayramın en güzel kısmı olan harçlıklarımızı yeme zamanı gelirdi. Şimdi ise olgunluğun vermiş olduğu ve büyüklerimizden gördüğümüz saygı çerçevesinden kapıdan dönmek olmayacağına göre ister istemez içeri girip tatlımızı çerezimizi yiyip bayramlaşmak zorundayız. Ee buda zaman kavramını birazcık daha artırmakta ve bazen kaçamak yaparak bir kaç komşuyu atlama hevesini getirmekte :) Ayrıca çocukluğumuzdaki her bayram öncesi alınan yeni kıyafetler de cabası. :) Burada da ortaya çıkan sonuç ilk başta dediğim gibi olgunlaşmamız ve büyümemiz olarak düşünüyorum.

Bu kadar Eski ve yeni bayramları karşılaştırmak yeterli sanırım ve saatinde ilerlemesi ile artık bayramınızı kutlayıp bende ufaktan yatma hazırlıklarına başlasam iyi olacak.

Tüm Müslüman aleminin Kurban bayramını kutlar, Sağlık, sevgi, barış, huzur ve bol kazançlar getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ederim. Allah nice bayramlara eriştirsin.

Bir başka bayramda görüşmek dileğiyle.

Continue Reading