ASUS PadFone™ 2 ile hayatı öngörülü yaşayın!

padfone_2_2
İnanılmaz pil ömrü olan dört-çekirdekli akıllı telefon ile daha ince, daha hafif PadFone 2 Station, en üst düzeyde mobil esneklik sunuyor

padfone_2_2
Yeni dijital çağın global lideri ASUS, PadFone™ 2 telefonunu tanıttı. Başarılı PadFone’un Android akıllı telefon ve dock ünitesine takılabilir tablet kombinasyonuna dayanan PadFone 2, daha yüksek özelliklere sahip dört-çekirdekli, LTE-donanımlı bir akıllı telefon ile tümüyle yeniden tasarlanmış bir tabletten oluşuyor.

ASUS Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih, İtalya Milan’da düzenlenen bir basın toplantısıyla PadFone 2’yi dünya medyasına tanıttı. Shih, “‘Design Thinking’ felsefemizle yenilik yapmaya dair hiç bitmeyen arzumuz, bize PadFone 2’yi yaratma gücü verdi. Çok güzel, hızlı ve en iyisi de sezgisel bir cihaz,” dedi.

PadFone 2, PadFone 2 Station’a takılıp hafif ama tam donanımlı 10.1” tablet olabilen, sektörün öncüsü özelliklere sahip bir 4.7” Android™ akıllı telefon. Hem tablet hem de telefon modlarını desteklemek için uygulamalar sorunsuz bir şekilde anında yüklenebiliyor ve akıllı telefon ile tablet ekran ebatlarına arasında hemen geçiş yapabiliyor.

padfone_2_4Genişlet ve şarj et
ASUS’un dünyaca ünlü “Design Thinking” felsefesi, PadFone 2 Station’ın kalınlığını ve ağırlığını önemli ölçüde azalttı. PadFone 2 ile PadFone 2 Station’ın toplam ağırlığı sadece 649 gr. ve şu an piyasadaki mevcut çoğu tabletten daha hafif. Dock ünitesi, yalnızca tek bir hızlı adımda kullanılabilecek şekilde yeniden tasarlandı. PadFone 2 ayrıca ekran boyutunu 4.7”’e çıkardı; buna karşılık kalınlığı ve ağırlığı azaltılarak zarif bir model görünümü aldı; en kalın noktası 9 mm ve sadece 135 gr.

Pil ömrü de müthiş. Daha yüksek kapasiteye sahip PadFone 2 2140mAh pil, 16 saate kadar 3G konuşma süresi ve 13 saate kadar Wi-Fi web taraması sağlarken, PadFone 2 Station’ın 5000mAh pili 36 saatlik konuşma süresi veriyor. PadFone 2 Station’ın dahili pili ayrıca, dock ünitesine yerleştirilmiş PadFone 2’yi üç kez şarj edebilecek kapasiteye sahip.

Süper telefon, süper performans
2 GB RAM’a sahip 1.5GHz Qualcomm Snapdragon S4 dört-çekirdekli işlemci, PadFone 2 performansının hem akıllı telefon hem de tablet modlarında inanılmaz bir performans göstermesini garantiliyor. Yeni 4.7” 1280 x 720 HD Super IPS+ ekran, çizilmelere dayanıklı Corning® Fit Cam kullanıyor ve çarpıcı açıkhava görüntüler için ultra-geniş görüş açıları ile 550 nit parlaklığa sahip doğru renklerde net, detaylı görüntüler sunuyor.

Yeni 13-megapiksel yüksek performans kamera, hiç örtücüyle ilgili hiçbir gecikme (shutter lag) yaşanmaksızın olmaksızın muhteşem detaylı görüntüler yakalıyor. Patlama modu saniyede çok hızlı biçimde altı çekim yaparak 100 kareye kadar çekim yapabiliyor. Ayrıca eşzamanlı olarak 30fps’de 1080p HD veya 60fps’de 720p HD video kaydı yapabiliyor. Düşük ışık performansı da f/2.4 genişliğinde diyafram açıklığıyla ve özel imaj sinyal işlemcisiyle artırılıyor. Hem PadFone 2 hem de PadFone 2 Station, ASUS SonicMaster teknolojisi ve Technical GRAMMY Ödülü’nü® alan Wave ses ayarı sayesinde mükemmel ses kalitesine de sahip.

Paylaşmak kolay, saklamak kolay
64GB’a kadar olan kapasitesi ve ASUS WebStorage’ın iki yıl ücretsiz sunulan 50GB kapasitesi ile PadFone 2 veri saklamak için sonsuz olasılıklar sunuyor. NFC kullanıcıların internet sayfalarını, rehberlerindeki kişileri ve Play Store’daki kullanıcı önerilerini paylaşmaya imkan sağlarken, bağlantılı olduklarında PadFone 2 belleği PadFone 2 Station tarafından kullanılabildiği için cihazlar arasında veri senkronizasyonu yapmak da artık geçmişte kaldı. Akıllı telefon ile tablet arasında mobil veri bağlantısının paylaşılması ayrıca her iki cihaz için tek veri planına ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor. Ayrıca 42Mbit/s DC-HSPA+ ve 100Mbit/s LTE desteği de süper-hızlı internet taramasına ve dosya indirmeye imkan sağlıyor.

Kullanıcı-dostu gelişmeler
PadFone 2 ayrıca yeni bir SuperNote uygulama versiyonuna da sahip; bu uygulama el yazısı notları anında birden fazla dilde, düzenlenebilir metinlere dönüştürüyor. Anlık Çeviri aracı, bir e-postadaki, internet sayfasındaki ya da uygulamadaki her türlü kelime, deyim ya da cümleyi, üçüncü bir çeviri aracına ihtiyaç duymadan anında çeviriyor.

Stok durumu
PadFone 2 aralık ayının sonundan önce Avrupa’da (Bulgaristan, Estonya, Finlandiya, Almanya, Macaristan, İtalya, Polonya, Portekiz, Romanya, İspanya ve İsveç) ve Asya’da (Hong Kong, Hindistan, Japonya, Malezya, Singapur, Tayvan, Tayland ve B.A.E) satışa sunulacak.

Continue Reading

Microsoft Yeni Nesil Tablet Serisi Surface ’i tanıttı

Microsoft, Windows 8 ve Windows RT için geliştirdiği yeni nesil Windows tabletlerini duyurdu. Surface adıyla sunulan cihazlar, üretkenlikten ödün vermeyen farklı tasarımları ve kullanıcı dostu özellikleriyle dikkat çekiyor.

 

Surface

 

Microsoft dün Hollywod’da gerçekleştirdiği etkinlik ile Windows için geliştirilmiş olan yeni nesil tabletler ve aksesuarlarını tanıttı. Surface adı verilen tabletler, bir yandan tabletlerin sunduğu alışılagelmiş içerik tüketiminin yanı sıra, Windows 8’in gücü ve farklı dizaynı ile üretkenlik konusunda da ödün vermeyen bir deneyim sağlıyor. Surface tabletlerin tasarımı ve mühendisliği, donanım üretimi konusunda 30 yıllık deneyime sahip Microsoft çalışanları tarafından gerçekleştirildi. Gerçek kullanıcı deneyimleri göz önüne alınarak endüstriyel tasarıma yapılan kapsamlı yatırım ile tasarlanan Surface tabletler şu özellikleri ile öne çıkıyor:

  • Yazılımı ön plana çıkarıyor: Surface tabletler USB bağlantı noktası, 16:9 görüntü oranı ile HD standartlarını destekliyor. Tasarımı sayesinde 22 derecelik duruş açısı ile PC kullanımındaki doğal pozisyonu sağlayan Surface tabletler kullanımı kolaylaştırarak donanım yerine yazılımı ön plana çıkarıyor.
  • VaporMg: Surface’in kasası, VaporMg (Vapor-Mag) adı verilen farklı tasarım yaklaşımıyla, metalik lüks saatleri andıran bir görünüm sağlıyor. Magnezyumdan üretilen parçalar, 0,65 mm ile kredi kartından daha ince bir tasarıma sahip. Bu sayede cihaz; daha ince, daha hafif ve dayanıklı hale geliyor.
  • Entegre destek çubuğu: VaporMg tasarım aynı zamanda cihazların 22 derecelik görüş açısı ile durabilmesini sağlayan entegre bir destek çubuğunu da içeriyor. Kendinden var olan bu stand sayesinde Surface tabletler, aktif veya pasif kullanımda en etkin deneyimi sunuyor. Bu sayede Surface’in HD ekranından film izlemek ve video kamera ile görüntülü görüşme için cihazı elde tutmak veya bir yere dayamak zorunda kalmıyorsunuz. Cihaza ekstra ağırlık veya kalınlık katmayan bu entegre destek çubuğu kullanılmadığında ise cihazın içine girerek kayboluyor.
  • Dokunmatik kapak: Surface’in 3 mm’lik dokunmatik kapağı bilgisayarlar ile insanlar arasındaki etkileşimi bir sonraki aşamaya taşıyor. Basınca duyarlı eşsiz bir teknoloji içeren dokunmatik kapak, tuşlara dokunuş ve hareketleri algılayarak dokunmatik ekran klavyelerinden çok daha hızlı yazı yazmanızı sağlıyor. Farklı renk seçenekleri ile sunulacak olan bu kapaklar, Surface’e mıknatıslı bağlantı noktasından kolayca takılabiliyor ve aynı zamanda cihazı koruyan bir kapak işlevi görüyor. Klavye ile yazma hissinden vazgeçmek istemeyenler ise 5 mm inceliğinde, hareketli tuşlara sahip farklı kapağı tercih edebiliyor.

Duyurusu yapılan Surface tabletler iki ayrı donanım mimarisinde geliştirldi. ARM işlemcili model, Windows RT işletim sistemi ile çalışırken, üçüncü nesil Intel Core işlemcili olan ise Windows 8 Pro işletim sistemine sahip. Hızlı ve akışkan arayüz, bir yandan sürekli bağlatıda olmanızı sağlarken, diğer yandan da bilgiye ve uygulamalara kolayca erişmenizi sağlıyor. Windows ile en iyi deneyimi sağlamak üzere tasarlanan Surface tabletlerden, Windows RT ile çalışan modeli,  Windows 8’in genel kullanıma sunulması ile birlikte kullanıcılar ile buluşacak. Windows 8 Pro işletim sistemli model ise ilk modelin ardından, 90 gün sonra piyasaya sunulacak. Her iki tablet, ABD’deki Microsoft Store magazalarının yanı sıra belirli online Microsoft mağazalarından da satılacak.

Windows, gücünü geniş yazılım ve donanım işortakları ekosisteminden alıyor. Bu sayede kullanıcılara tercih ettikleri deneyimlerini yaşayabilecekleri farklı seçenekler sunabiliyor.  Bu yaklaşım Surface cihazlar ile de devam ediyor. Surface cihazların teknik özellikleri ise şöyle sıralanıyor;

Surface (Windows RT işletim sistemli)

İşletim Sistemi: Windows RT

Ağırlık(1): 676 g

İncelik(2): 9,3 mm

Ekran: 10,6 inç ClearType HD Ekran

Güç Tüketimi: 31,5 W-h

Bağlantılar: microSD, USB 2.0, Micro HD Video, 2×2 MIMO anten

Üretkenlik: Office ‘15’ Uygulamaları, Dokunmatik Kapak, Yazım Kapağı

Tasarım: VaporMg Kasa ve Stand

Konfigürasyon: 32 GB, 64 GB

Surface (Windows 8 Pro işletim sistemli)

İşletim Sistemi: Windows 8 Pro

Ağırlık(1): 903 g

İncelik(2): 13,5 mm

Ekran: 10,6 inç ClearType Full HD Ekran

Güç Tüketimi: 42 W-h

Bağlantılar: microSDXC, USB 3.0, Mini DisplayPort Video, 2×2 MIMO anten

Üretkenlik: Dokunmatik Kapak,Yazım Kapağı, Kalem

Tasarım: VaporMg Kasa ve Stand

Konfigürasyon: 64 GB, 128 GB

(1), (2). Boyut ve ağırlık imalat sürecinde yaşanacak gelişmelere göre farklılık gösterebilir.

Tavsiye edilen perakende satış fiyatı Windows 8’in genel kullanıma sunulmasına yakın açıklanacak olup diğer ARM tabletler ve Intel Ultrabook PC’ler ile rekabet edecek seviyede olacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi için http://www.surface.com   adresini ziyaret edebilirsiniz.

Continue Reading

Acer ’ın İlk Android 4.0(ICS) Önyüklü Tableti ICONIA A200 Türkiye’de!

Acer IconiaTab

Acer, ICONIA Tablet serisi’ne bir yenisini daha ekledi: Oyunlar, e-kitaplar, filmler, müzikler, fotoğraflar, sosyal paylaşım ve daha birçok eğlenceli zaman geçirmek için ideal olan bu tablet, ailenin her bireyi için inanılmaz bir aktivite merkezi.

Sınırsız eğlence deneyimi

 Her açıdan gösterişli bir görünüme sahip olan ICONIA TAB A200, Android 4.0 (Ice Cream Sandwich veya ICS) İşletim Sistemi ve Titanyum Gri veya Metalik Kırmızı renkleriyle kendini gösterir. Yumuşak dokunuşa sahip arka tarafı göz alıcı desenler içerir. Özel olarak multimedya kullanımı için tasarlanan bu tablet, sınırsız eğlence için yeterli donanım ve uygulamaları içinde barındırır.

10.1″ çoklu dokunmatik ekranı ve NVIDIA® Tegra 2 çift çekirdekli 1 GHz işlemci ve jirometresi sayesinde heyecan verici oyunları akıcı bir şekilde oynatır.

Çoklu-görevler için ideal

ICONIA TAB A200 her ekrandan kolayca erişilebilen uygulamalar için Acer Ring arayüzüyle çoklu-görev yürütebilme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda, web sitelerini, makaleleri, Google haritalarını ve hatta görüntülü sohbetlerdeki gülümseyen yüzleri hızlı bir şekilde yakalayabilen Screenshot özelliği ile dikkat çeker. Screenshot özelliği, maksimum kolaylık için her ekrandaki her uygulamada kullanılabilir.

Standart USB girişi ile verileriniz her yerde

Mobilite için mükemmel şekilde uyarlanmış olan bu tablet, diğer aygıtları bağlamak için standart USB girişine ve veri aktarımı için bir MicroSD yuvasına sahiptir. 2 MP web kamerasınereye giderseniz gidin arkadaşlarınızı ve ailenizi hep yakınınızda hissetmeniz için yüzyüze sohbetler edebilmenizi sağlar. İster evde ister seyahatte olun, tabletinizden multimedya paylaşımı çok kolaydır; istediğiniz an bir e-kitap okuyabilir veya internetten bir film izleyebilirsiniz. Gelişmiş sosyal paylaşımlar için ICONIA TAB A200 Facebook, Twitter ve daha fazlasını birarada kullanmanızı sağlayan özel Acer SocialJogger uygulamasına sahiptir.

Acer ICONIA Tab A200, seçkin teknoloji marketlerde 32GB versiyonu  459USD + KDV fiyatı ile raflardaki yerini almıştır.

Acer Hakkında

Acer 1976 yılında kurulduğundan beri insanlar ve teknoloji arasındaki duvarları yıkma hedefini gerçekleştirmektedir. Toplam dizüstü bilgisayar alanında Acer, dünya çapında 2. sıradadır[1]. Çok markalı yaklaşımı, Acer, Gateway, Packard Bell  ve eMachines markalarını tüm dünyadaki pazarlara etkin bir biçimde dahil ederken, karlı ve sürdürülebilir Kanal İş Modeli firmanın devam eden büyümesinde etkili olmaktadır. Acer çevre dostu ürünler tasarlamak ve tedarikçileriyle işbirliği yaparak yeşil tedarik zinciri oluşturmak için çaba göstermektedir. Acer Vancouver 2010 Olimpik Kış Oyunları ve Londra 2012 Olimpik Oyunları da dahil olmak üzere Olimpik Hareket’in dünya çapında bir ortağı olmaktan gurur duyar. Acer Group, tüm dünyada 8000 kişiye istihdam  sağlamaktadır. 2011 yılı gelirleri 15.7 milyar dolara ulaşmıştır.

Daha fazla bilgi için www.acer-group.com adresini ziyaret ediniz.

 [1] Kaynak, Gartner data 2011.

Continue Reading

ASUS Padfone: Telefon, Tablet ve Netbook Bir Arada

asus_padfone_1

Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi kapsamında markalar yeni ürünlerini büyük bir özenle tanıtmaya başladı. İlk yansımaları geçtiğimiz yıl içinde görülen ve farklı tasarımıyla dikkat çeken ASUS Padfone da son hali ile mobil aygıtlarda yeni bir dönemi başlatıyor.

4.3” ekrana sahip Padfone, Super AMOLED gHD ekran görüntüsü, Qualcomm Snapdragon S4 çift çekirdekli işlemcisi ve Android 4.0 işletim sisteminin yanında Fuji’nin işlemci standartlarını zorlayan 8 megapiksellik kamerasını getiriyor. Padfone istasyonu olarak nitelendirilen ve telefonu içinde barındırarak daha büyük ekrana sahip bir tablete dönüştüren cihazı opsiyonel olarak sunacak olan ASUS, kullanıcıların çok yönlü cihaz talebini Padfone ile sunuyor.

Eee Pad Transformer serisinde dikkat çeken, klavye ve pilden oluşan dock ünitesine de sahip Padfone’un en farklı özelliği ise ekran kaleminde saklı. Padfone, istasyonu içinde çağrı aldığında Bluetooth kalemini ahizeye dönüşüyor ve gelen çağrılar kalem vasıtasıyla yanıtlanabiliyor.

ASUS Başkanı Jonney Shih tanıtım sırasında yaptığı konuşmada, hayatımızdaki her sahnenin gerçek hayattan dijitale çok hızlı geçiş yaptığını ve bu döneme kendilerinin çok iyi bir şekilde hazırlandıklarını belirtti.

 

###

Ürün Özellikleri: ASUS PadFone

Bağlantı WCDMA 900/2100 MHz /EDGE/GPRS/GSM 850/900/1800/1900HSPA+(DL: 21Mbps, 42Mbps(opsiyonel) UL: 5.76Mbps)
İşletim Sistemi Android™ 4.0 (Ice Cream Sandwich)
İşlemci Qualcomm Snapdragon S4 1.5 GHz çift çekirdekli işlemcisi ve Adreno 225 grafik işlemci
Bellek 16GB, 32GB ya da 64GB eMMC Flash + 1GB LPDDR2 RAM
Bağlantı 802.11b+g+n, Bluetooth 4.03.5mm ses çıkışı, Micro-USB 2.0
GPS GPS ve A-GPS Destekli
Ekran 4.3“ Super AMOLED, qHD (960 x 540), HCLR Film ile Çizilmeye dayanıklı Corning® Gorilla® Glass
Kamera Arka: 8 Megapiksel, F2.2 Aralığı, LED Flaşlı Otomatik OdaklanmaÖn: VGA Kamera
Diğer Dahili Hareket Sensorü / Yakın Algılayan Işık Sensorü /Kayro Sensor / E-pusula
Pil 1520mAh Lithium-ion (5.62 Watt-saat)
Konuşma Süresi WCDMA: 510 dakikaya kadar /  GSM: 650 dakikaya kadar
Bekleme Süresi WCDMA: 440 saate kadar /  GSM: 373 saate kadar
Bellek Arttırma Yuvası Micro-SD (32GB’a kadar SDHC/SDXC destekli)
Tarayıcı HTTP / Google tarayıcı / YouTube tarayıcı / Facebook
Mesajlaşma SMS / MMS / E-mail / IM / Push E-mail (Gmail, Exchange)
Video Video Oynatma: MPEG4/H.264 1.4a/H.263/WMV @ HD 1080pVideo Kayıt: MPEG4/H.263 @ HD 1080pH.264 Video Decode @ 720p / Video Encode @1080p
H.264 / Ogg / Theora / MPEG4 / WMV / 3GP
Resim JPEG / PNG / GIP / BMP
Ses MP3 / WMA / 3GP / AAC / AAC
Boyutlar 128 x 65.4 x 9.2mm (W-D-H)
Ağırlık 129gr
Aksesuarlar Kulaklık Kalemi, İstasyon Docku, Kılıf

 

 

 

Ürün Özellikleri: ASUS PadFone İstasyonu

Bağlantı Arayüzü Micro-USB / Micro-HDMI
Ekran 10.1“, 1280X800,Çoklu dokunmatik kapasitif ekran, HCLR Film ile Çizilmeye dayanıklı Corning® Gorilla®
Kamera Arka: 8 Mega-Pixel (PadFone arka kamerası)Ön: 1.3 Mega-Pixel (1280*800)
Diğer Yerleşik Titreşim Sensorü,Pil durumunu gösteren 2 renkli LED ışık
Pil 24.4 Watt-saat
Arayüz 2-in-1 ses çıkışı(Kulaklık-Mikrofon)40pin Konektör
Harici Anten Telefon Anteni / GPS Anteni
Ses Yüksek Kalite Hoparlörü, SonicMaster
Boyutlar 273 (W) x 176.9 (D) x 13.55mm (H)
Ağırlık 724gr

 

 


Continue Reading