withGlass

1984 yılının ekim ayında güzel bir sonbahar gününde açmışım gözlerimi hayata. Arkası da gelmiş çorap söküğü gibi… Önce çocukluk yılları ki gerçekten çok güzel anlarımın olduğu yıllarım olması sebebiyle hayatımın en güzel dönemlerini yaşamışım Bursa’nın sokaklarında. Ardından ilkokul çağı gelmiş ve Bursa Ziya Gökalp İlkokulu’na kaydımızı yaptırmışız. Sonrasında ise Bursa Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne o zamanki Liselere Giriş Sınavı (o zamanlar anadolu liseleri orta okuldan itibaren öğrenci alıyorlardı) kaydımızı yaptırdık ve hayatımdaki en güzel yıllarımı geçirdiğim anlar başlamış oldu. Oradaki arkadaşlık ve eğitim kalitesini daha sonraki hiç bir eğitim hayatımda yaşamadım.

Orta okuluda tamamladıktan sonra biraz hayat telaşını yaşamaya başladık; biraz eğitim sistemi, biraz da bizim gelecek kaygımızdan ötürü Liseyi Bursa Ali Osman Sönmez Anadolu Teknik Lisesi’nin Bilgisayar Donanım Bölümünde okumaya karar verdim. Böylece hayatımda şu ana kadar beni yalnız bırakmayan bilgisayarla tanışmam da bu yıllarda oldu . Liseyi bitirdikten sonra asıl sınav yani ÖSS telaşı sardı eteklerimizi. İlk sene yerleşememenin stresi ile ikinci sene Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama  Bölümü‘ne (yazıncaya kadar canım çıkıyor hala) kaydımızı yaptırabildik. Nihayetinde orası da bir şekilde bitti ve Dikey Geçiş Sınavı ile Selçuk Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği Bölümü’ne geçiş yapmayı başarabildim. Aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Bilişim Topluluğu Başkan Yardımcılığını ve Selçuk Üniversitesi Sun Microsystem Temsilciliğini ( Sun Campus Leader ) yürütüm.   2009 Haziran ayı itibari ile dört yıllık lisans eğitimimi de tamamlayarak, Teknik Öğretmen ünvanı ile hayata atıldık. Şu anda ücretli öğretmenlik yaparak aynı zamanda da KPSS’ye hazırlanmaktayım. 2011 -2012 Ağustos Celbiyle birlikte vatani görevimi tamamladım ve Şubat 2012 – Nisan 2013 tarihleri arasında pRestij Yazılım ve Bilişim Sistemleri A.Ş. ailesinde Sistem Analisti olarak Görev yaptım. 2013 Nisan’dan 2015 Nisan ayına kadar İstanbul’da Nilaccra Bilişim bünyesinde iş ve sistem analistliği, test uzmanlığı yaptım.  Son olarak Nisan 2015 yılı itibariyle Digitürk bünyesinde Quality Assurance ( Kalite Yönetimi ) birimine bağlı olarak Yazılım Test Uzmanı olarak çalışmaktayım.

Yazılım Test Uzmanlığı, İş ve Veri Analizi konularında kendimi geliştirirken teknolojinin her sektörünü incelemeyi ve takip etmekten büyük bir haz alıyorum.

Bu yüzden de bu blogu kaleme almaya özen gösteriyorum.

Görüşmek dileğiyle

[symple_toggle title=”Katkıda bulunduğum projeler:” state=”closed”] [symple_bullets style=”check”] [/symple_bullets] [/symple_toggle] [symple_toggle title=”Yaptığım bazır şeyler:” state=”closed”] [symple_bullets style=”check”] [/symple_bullets] [/symple_toggle]

 

Serkan Cura CV(pdf)

Sosyal Medya Hesaplarım:

[symple_social icon=”twitter” url=”https://twitter.com/serkancura” title=”Twitter takip et” target=”blank” rel=””] [symple_social icon=”facebook” url=”https://www.facebook.com/serkancura” title=”Facebook  takip et” target=”blank” rel=””] [symple_social icon=”instagram” url=”http://www.instagram.com/serkancura” title=”Instagram takip et” target=”blank” rel=””] [symple_social icon=”googleplus” url=”https://plus.google.com/u/0/+SerkanCura1984″ title=”Google+takip et” target=”blank” rel=””] [symple_social icon=”linkedin” url=”https://tr.linkedin.com/in/serkancura” title=”Linkedin Takip et” target=”blank” rel=””]

Yoruma kapalı.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com