Menü

Hakkımda

withGlass

Gerçekten zor bir soru benim i insanın kendisini tanıması değil de kendini anlatması zor olsa gerek; ya da bana öyle geliyor.  :)

Kısaca anlatmak gerekirse; 1984 yılının ekim ayında güzel bir sonbahar gününde açmışım gözlerim hayata. arkasıda gelmiş çorap söküğü gibi önce çocukluk yılları ki gerçekten çok güzel anlarımın olduğu yıllarım olması sebebiyle hayatımın en güzel dönemlerini yaşamışım ’nın sokaklarında. Ardından ilkokul çağı gelmiş ve Ziya Gökalp İlkokulu’na kaydımızı yaptırmışız. Sonrasında ise Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne o zamanki Liselere Giriş Sınavı ( ki o zamanlar anadolu liseleri orta okuldan itibaren öğrenci alıyorlardı) kaydımızı yaptırdık ve hayatımdaki en güzel yıllarımı geçridiğim anlar başlamış oldu. Oradaki arkadaşlık ve eğitim kalitesini daha sonraki hiç bir eğitim hayatımda yaşamadım.

Orta okuluda tamamladıktan sonra biraz daha hayat telaşını yaşamaya başladık biraz eğitim sistemi birazda bizim gelecek kaygımızdan ötürü Liseyi Bursa Ali Osman Sönmez Anadolu Teknik Lisesi’nin Bilgisayar Donanım Bölümünde okumaya karar verdim. Böylece hayatımda şu ana kadar beni yalnız bırakmayan bilgisayarla tanışmamda bu yıllarda oldu . Orayıda bitirdikten sonra asıl sınav yani ÖSS telaşı sardı eteklerimizi. İlk sene yerleşememenin stresi ile ikinci sene Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri veProgramlama ( yazıncaya kadar canım çıkıyor hala ) Bölümüne kaydımızı yaptırabildik. Nihayetinde Orasıda bi şekilde bitti ve Dikey Geçiş Sınavı ile Selçuk Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği Bölümün’e geçiş yapmayı başarabildim. Aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Bilişim Topluluğu Başkan Yardımcılığını ve Selçuk Üniversitesi Sun Microsystem Temsilciliğini ( Sun Campus Leader ) yürütüm.   2009 Haziran ayı itibari ile dört yıllık lisans eğitimimi de tamamlayarak, Teknik Öğretmen ünvanı ile hayata atıldık. Şu anda ücretli öğretmenlik yaparak aynı zamanda da KPSS’ye hazırlanmaktayım. 2011 -2012 Ağustos Celbiyle birlikte vatani görevimi tamamladım ve Şubat 2012 – Nisan 2013 tarihleri arasında pRestij Yazılım ve Bilişim Sistemleri A.Ş. ailesinde Sistem Analisti olarak Görev yaptım. Nisan 2013’ten beri İstanbul’da Nilaccra Bilişim bünyesinde iş ve sistem analistliği, test uzmanlığı yapmaktayım. . Kendimi Business Intelligence ( İş Zekası) konusunda geliştirmekteyim.

Görüşmek dileğiyle

Katkıda bulunduğum projeler:


tazedirekt.com
metiskitap.com
georarchy.com
CheckMate iOS App
WaterDiary iOS App
ShoppingList iOS & ShoppingList Android App
TastePoint iOS App
SiteManager
Çincerehbeler
Winsoft HBYS Bordro Modülü
Winsoft HBYS Personel Modülü

Yaptığım ve yapmakta olduğum işlerden bazıları

Serkan Cura CV(pdf)

%d blogcu bunu beğendi: