İçeriğe geç

Anneler Günü Telaşı Başlıyor

Hepimizin bildiği gibi her yıl mayıs ayının 2. Pazar gününde kutladığımız Anneler Günü için önümüzde çok fazla zaman kalmadı. Bu günlerde pek konuşulmasa da her özel gün öncesinde olduğu gibi büyük bir reklam furyası ile birlikte Anneler Günü planlarını yapmak için son dakikalara kalan çoğunluk yine telaşa kapılacak ve bir iki gün öncesinde bir alışveriş çılgınlığı başlayacak. Bu yazı sizin de saatlerinizi Anneler Günü hediyesini almak için saatlerinizi kararsızlıkla dolaşarak geçirmemeniz adına hazırlanmıştır.

Anneler Günü Telaşı Başlıyor

Bildiğimiz gibi Sevgililer Günü, Yılbaşı ve Anneler Günü gibi özel günler öncesinde özellikle alışveriş merkezleri ve hediyelik eşyalar satan mağazalarda büyük kalabalıklar oluşur ve binlerce insan hangi hediyeyi alacağına karar veremez halde dolaşırlar. Yılbaşı hediyeleri ya da az samimi hediyeler için karar vermek çok zor olmasa da doğum günü, Sevgililer Günü ve Anneler Günü hediyeleri gibi bizim için çok daha değerli insanlara aldığımız hediyelerin seçimi her zaman çok daha zor olmuştur.

Bu yazım, konuyu Anneler Günü sürecinde ele alsam da genel olarak alışveriş alışkanlıklarıyla ilgili bir tavsiye yazısı niteliğindedir. Çağımızda alışveriş yapmak bir zorunluluk olsa da yaptığımız alışverişin niteliği, hayatımızı ne kadar etkileyip etkilemediğini belirliyor. Tabi ki burada alışverişte aldığımız ürünlerin sayısından ya da fiyatından bahsetmiyorum, alışverişin asıl hayatımızı etkileyen kısmı ne zaman, nasıl ve nerede yaptığımız… Yoğun çalışma temposu, trafik gibi zorluklardan sonra hafta sonumu ya da boş zamanlarımı ailemle geçirmek dururken alışveriş merkezlerine hapsolarak geçirmek en son yapmak isteyeceğim şeylerden bir tanesi. Onun yerine alışveriş için minimum zamanı ayırıp, boş vakitlerimi kendime ve aileme zaman ayırarak geçirmeyi her zaman tercih etmişimdir. Bu nedenle alışveriş yaparken tercihimi yıllardır online alışverişten yana kullanıyorum. Zamanı daha idareli kullanmanın yanında belki de yüzlerce mağaza bile dolaşsam bulamayacağım ürünleri (hem de çok daha uygun fiyatlarla) e-ticaret sitelerinden bulmak artık çok daha kolay bir hale geldi. E-ticaret sektörü bu kadar gelişmişken biz de alışveriş alışkanlıklarımızı değiştirip, zamanımızı ve bütçemizi daha etkin kullanabilmeliyiz diye düşünüyorum.

Son olarak yazımı Anneler Günü hediyeleri hakkında birkaç küçük öneri ile bitirmek istiyorum. Yıllardır online alışverişlerimde güvenle kullandığım n11 online alışveriş platform bu yıl da kullanıcılarını üzmemiş ve Anneler Günü Kampanyası’nı yayına almış. Bir göz atmakta fayda var diye düşünüyorum, anneniz için seçebileceğiniz çok güzel hediye seçenekleri mevcut. Buradan alacağınız hediyenin yanında bir demet de çiçek alabilirsiniz.

Mutlu bir Anneler Günü geçirmeniz dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.