İçeriğe geç

İstanbul ve DBA Eğitimi II. Hafta

Geçen hafta Microsoft Türkiye’nin daveti ile başlamış olduğum eğitimle ilgili yazımdan sonra tam bir hafta geçti ve bu hafta sonu yine güzel bir macera ile karşınızdayım. Ama bu sefer öncesinden de bahsetmek istiyorum. Çünkü geçtiğimiz hafta benim gibi aşureye hayran olanlar için önemli bir hafta olsa gerek. :) Aşure zamanı geldiğinde çeşit çeşit yapılan aşureleri tadabilmek ayrı bir haz veriyor bana eğer siz de seviyorsanız ve sizin için yapacak kimseyi bulamıyorsanız ve aşure nasıl yapılır diye tırım tırım aranıyorsanız buradaki aşure tarifini deneyebilirsiniz.

Cuma günü işten çıkıp otobüse yetişme telaşımı sosyal medya üzerinde takip ediyorsanız görmüş olabilirsiniz ama bundan sonra saat 19.00’a bilet almamayı düşünüyorum çünkü yetişmek ciddi anlamda sıkıntılı oluyor bir de üstüne yağmurla uğurlayınca Bursa; daha da zor bir yolculuğun başlangıcı oldu.

Ucu ucuna yetişilen otobüs seferi üzerine Topçularda 30 dakika feribot bekleme de eklenince pekte faydası olmadı bileti erken almanın. Gece 22.30’da Dilaver kardeşimin evinde olabildim anca.

Cumartesi sabahı erken kalkarak bu hafta Bilge Adam Fulya şubesinde gerçekleşecek eğitimde konularımız biraz daha derinleşmeye başladı haliyle.

Bu hafta gördüğümüz MS SQL Server 2008 konuların genel başlıkları;

  1. Managing Security
  2. Automating Administrative Tasks
  3. Transferring Data
  4. Implementing Replication
  5. Maintaining High Availability

Bu hafta eğitime ek olarak havanın da güzel olmasıyla eğitim sonrasında biraz gezebilme ve Friendfeed üzerinden tanıdığım arkadaşlarla görüşme fırsatı da bulabildim. Cumartesi günü Friendfeed’ten tanıdığım ve Bilge Adam’da Adobe eğitimleri veren Erol Demirer ile molalarda sigara eşliğinde sohbetlerimiz oldukça renkli geçti, Eğitim sonrasında ise Dilaver kardeşimle kısa süreli bir Eyüp gezisi yaptık. Pazar günü eğitim sonrasında yine Erol Demirer ile Cevahir’de kahve içerken Uniamo’nun telefonu ile Cevahir’de olduğunu öğrendim ve Kahve Dünya’sında Şamil, Adem İlter ve Ümit Mert ile sohbet etme fırsatı bulduk. Otobüse yetişmem gerektiğinden yanlarında çok kalamasam da sohbet oldukça keyifliydi.

İşte böylece bir hafta sonunu daha bitirip hafta içi iş telaşına geri dönmüş olduk. Hafta içinde zaman bulabilirsem geçen hafta söz verdiğim gibi eğitimin detaylarını paylaşmayı istiyorum. Şimdilik görüşmek üzere. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.