İçeriğe geç

Son Zamanlarda Ben

Merhaba blog,

Biliyorum bana kızgınsın!

Evet uzun zaman oldu sana içimden geldiği gibi yazmayalı…

Ama dur bak neler neler anlatacağım sana bu yazamadığım sürede neler yaptığımı bir bir anlatayım hadi gel.

Öncelikle ilk anlatacağım uzun zaman önce senin de aracılığınla herkese duyurduğum kızım Zeynep var. Artık yürüyor ve bitmez tükenmez bir enerjiye sahip şeker mi şeker bir kız çocuğu oldu. :) Çocuk oldu diyorum çünkü artık 1.5 yaşına geldi. Evde pek PC başına oturtmuyor kendisi. Girdiği her odayı dağıtarak annesinin başına çorap örmekten de geri kalmıyor hiç. Hele bir baba deyişi var ki zaten başka şeyle uğraşasın gelmiyor. :)

İkincisi uzun zamandır hobi olarak uğraştığım Balık bakma olayını biraz daha geliştirerek Canlı Bitkili bir akvaryum kurdum ve kurmaya devam ediyorum. Şimdilik içerisinde Canlı doğuran türü, Lepistes, Melek ,Tetra cinsinden de Neon Tetra mevcut. İlerleyen günlerde bu serüvenimi de senin aracılığınla okurlarımla paylaşacağım.

Üçüncüsü ise uzun zamandır başlamak istediğim ama bir türlü fırsat ve imkan bulamadığım Fotoğrafçılığa da adım attım bu süre içerisinde Nikon D5300 18-55mm Kit Lensi ile bismillah dedik bakalım. Sizleri hayran bırakacak fotoğraflara imza atabilecek miyim? İlerleyen günlerde elbette birlikte göreceğiz. Şimdilik çektiğim bir iki fotoğraf buradan ulaşabilirisniz

Dördüncüsü ise uzun zamandır yine yapmayı istediğim ama pek fırsat bulamadığım Ruby öğrenmeye başladım. Özellikle Test otomasyonları tarafında da kendimi geliştirirken bu dil üzerinden neler yapabileceğimi öğrenmeye çalışıyorum. Tabi ki bununu için biraz fırın ekmek yememem gerekecek her ne kadar Bilişim sektörünün içinden gelen birisi olarak en son Delphi ile kod yazdığım için biraz patern yapısında eksikliklerim var. Bu yüzden de başlangıç seviyesinde Ruby ile uğraşmaya çalışıyorum.

İşte asıl soruya da geliyoruz, Uzun zamandır bu kadar çok isteyipde başlayamadığım bir çok şeye birlikte başlamış olmama vesile olan ise Barış Özcan‘ın başlatmış olduğu ve benim de bu veisle ile kendimi alıştırdığım ve aşağıda da sizinle paylaşacağım videoda da göreceğiniz üzere #40SabahErkenKalk Hareketi ile başarmış oldum.

Gelin videoyu bir kere daha benimle izleyin bu videoyu.

İşte böylece yaklaşık 60 gün önce başladığım bu etkinlik sayesinde şu an yukarıda saydığım bir çok şeye vakit ayırabiliyorum. En güzeli daha çok okuyabiliyorum. Bu süreçte yaşadığım deneyimleri de sevgili dostum İlyas Teker‘i de merakla bekletiyordum. Bu yazıda biraz ona da değineceğim.

Genelde uykusu hafif biriyim bu yüzden aslında çok ciddi sorunlarım olmadı. Sadece yatış saatimi bi bir saat daha erkene çekmiş oldum. Akşam genelde 00.30’da yatarken artık en geç 23.30’da yatmaya çalışıyorum ve sabahları en geç 05.45’te kalkmaya başladım. Hatta çoğu zaman 05.15’te gözlerimi kendiliğimden açtığım oluyor. Tabi bunu sağlarken ister istemez zorlandığım dönemler oldu. Özellikle gece geç yatmak zorunda kaldığım zamanlarda sabahları esnetme isteği ağır bassa da en azından bu 40 günlük sürede bunu engelledim. Oluşan uykusuzluğu eğer fırsatım varsa öğleye doğru biraz siesta ( ya da kaylule de denebilir ) yaprak ona da fırsatım olmaz ise ertesi gün akşam erken yatarak sağladım. Bir de rahatsızlandığım bir hafta sonu 06.00’da kalktığım 2 günüm oldu. Onun dışında bu etkinliğe başladığım zamandan beri hafta sonlarım oldukça verimli geçmeye başladı. Bilgisayar başında o gün için işim var ise erkenden bitirip tüm günü kendime, aileme ve hobilerime ayırabilmeye başladım. Bu sayede de yukarıda paylaşmış olduğum bir çok etkinliğe zaman ayırabildim. Hiç işim yoksa da elime kitap alıp okumaya başladım. Bu sayede uzun zamandır okuyamadığım okumak için sıraya koyduğum kitap ve yazılara zaman ayırdım.

İnşallah böyle de devam ederek sizlere de güzel yazılar çıkarmak için kendime yeni bir zincir daha eklemek istiyorum.

İşte böyle sevgili blog, senden ve takipçilerimden ayrı kaldığım zamanlarda iş yoğunluğuma ek olarak bunlarla uğraştım. Şimdi bu zaman içinde uğraştığım her etkinlik için ayrı yazılarla seninle paylaşıyor olacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.