Varlık Yönetim Şirketleri Borçlunun Yanında

Varlık Yönetim Şirketleri Borçlunun Yanında

Kredi kartı harcamaları, banka kredisi ödemeleri gibi unsurlar ekonomik anlamda insanların çıkmaza girmelerinin en yaygın nedenleri arasında yer alıyor. Çünkü insanların gelir – gider dengesinde meydana gelen basit bir kayma dahi, bu borçların ödenmesini imkansız kılabiliyor. Çeşitli hukuki süreç ve kredi kartının kullanılamaması gibi kısıtlamalar nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntı aslında bir kader değil.

Bu sıkıntıdan kurtularak yeniden bir ekonomik özgürlüğe kavuşmanın yolu, varlık yönetim şirketlerinden geçiyor. Varlık yönetim şirketleri bankaların geri ödenemeyen kredilerini ya da “batık” olarak adlandırılan kredilerini bankadan ihaleyle satın alır. Kredi sahibine orta vadeden bir ödeme planı sunar ve bu sayede borçlu olan kişilerin yeni bir ekonomik yapılandırma ile borcunu rahatlıkla ödemesini mümkün kılar.

Bu kuruluşların Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından denetim altında bulunduğu bilgisini aktaralım. Yani  varlık yönetim şirketlerinin tüm faaliyetleri denetim altında tutuluyor Ülkemizde hizmet veren varlık yönetim şirketleri arasında  yer alan Hayat Varlık-Yönetim A.Ş. “müşteri merkezli” bir yaklaşım içerisinde olmasının yanı sıra, “kişiye özel” ödeme planı da hazırlayabiliyor.

Ödenemeyen Borçlar Yeniden Yapılandırılıyor

Kredi ve kredi kartı ödemelerini yapamayan birinin ekonomik anlamda yeniden bir denge kurması – çok zor. Çünkü bu durumda devreye kısıtlamalar giriyor. Oysa daha makul koşullarda ödeme planı sunulması pek çok kişinin yeniden ekonomisini canlandırması için yeterli olabiliyor. Hayat Varlık “makul ödeme planını” müşteriye sunulabiliyor. Sonuç olarak, bir borç batağında olan yüzbinlerce kişi, bu bataktan çıkabiliyor.

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: