İçeriğe geç

Asus’tan çevre dostu(!) yeni diz üstü

Asus’tab babu kaplı yeni dizüstü bilgisayar: Asus U6V

Pandalara dizüstü | Asus, U6V dizüstü bilgisayar serisine bambu kaplı "çevreci" modeller ekledi.

Asus un en yeni tasarımı olan bu taşınabilir bilgisayarın en dikkat çekici ve farklı özelliği dış yüzeyinde ki bambu kaplaması firmanın çevreci olarka sunmasının sebebi ise bambunun odun gibi zor yenilenir, plastik gibi çevreye zararlı bir malzeme olmamasından ve doğada çözünebilmesinden geliyor. Ama bu noktada kafam takılan ise bu üretimde kullanılan bambu ağaçlarının doğadan alınması ne derece doğru.

Bu yeni çevre dostu diz üstü bilgisayarın modelinin teknik özellik şenekleri ise 11 ya da 12 inç ekran ve 3, 6 ya da 9 hücreli pil seçeneği, Intel Core 2 Duo işlemci çeşitleri (T9400, P8600 ya da P8400), 256 MB bellekli NVIDIA GeForce 9300M GS, 320 GB’lık sabit disk ve Intel WiMAX/WiFi Link 5100 yonga setiyle 3 buçuğuncu nesilden kablosuz internet ve çok çevreci olduğu için cihazın harcadığı gücü düşürebilmenizi sağlayan Asus Super Hybrid Engine gibi özellikler sunuyor. Cihazın fiyatı, 1800 dolar civarından başlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.