İçeriğe geç

Iomega’nın Yeni Ağ Veri Depolama Çözümü StorCenter ix2 Mart’ta Türkiye’de…

Yeni Çözüm Küçük İşletmeler, Uzak Ofisler ve Diğer Kuruluşlara Yönelik İçerik Paylaşımı, Veri Koruma ve Görüntülü Gözetleme İçin İdeal

EMC’nin İşletme Sınıfı Veri Depolama Teknolojisi ile Geliştirilmiş Disksiz, Kısmen Doldurulmuş ve Tamamen Doldurulmuş Modeller KOBİ’lere ve Diğer Kuruluşlara Günümüzün Ticari Gereksinimlerini Karşılayacak Esnek Ağ Depolama Çözümü Sunuyor

 

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için yenilikçi veri depolama çözümleri sunan ve bir EMC (NY Borsası: EMC) şirketi olan Iomega Corporation, bugün yaptığı açıklamada, gelişmiş, iki yuvalı masaüstü ağ depolama cihazı olan yeni Iomega® StorCenter™ ix2’i pazara sunacağını duyurdu. Birden çok konfigürasyonla sunulan ve özellikle içerik paylaşımı ve veri korumaya yönelik olarak tasarlanan Iomega® StorCenter™ ix2, küçük işletmelere, iş gruplarına, uzak ofislere ve farklı coğrafyalarda ofisleri olan işletmelere yönelik bulut bilişim ve görüntülü gözetleme uygulamaları da sunuyor.

İşletme sınıfı EMC® veri depolama teknolojisine dayanan yeni Iomega StorCenter ix2, PC, Mac ve Linux bilgisayarlar kullanan küçük ve orta ölçekli işletmelere ve farklı coğrafi bölgelerde ofisleri olan işletmelere 6TB*’a kadar ağ depolama kapasitesi sunuyor. Yeni StorCenter ix2 normalde küçük işletmelere yönelik olarak sunulmayan birçok gelişmiş özelliği de içeriyor. Bu özellikler arasında en fazla beş IP kamera kurulumu için sıradışı görüntülü gözetleme özelliği de yer alıyor. Kullanıcılar ayrıca Mozy, Amazon S3 ve EMC Atmos destekli bulut yedekleme hizmetlerinden dilediklerini kullanabiliyor ya da Iomega’nın devrim yaratan Kişisel Bulut Teknolojisi’den yararlanabiliyor. Iomega’nın Kişisel Bulut Teknolojisi herhangi bir aylık ödeme ya da hizmet bedeli gerekmeksizin, veri paylaşımı ve koruma için benzersiz basitlik ve çok yönlülük sunuyor.

Iomega Corporation Başkanı Jonathan Huberman yeni çözümle ilgili açıklamasında, “Küçük işletmeler, uzak ofisler ve diğer işletmeler için veri yönetiminde kullanım kolaylığını Bulut Bilişim, sanal masaüstü konuşlandırması ve görüntülü gözetleme gibi gelişmiş özelliklerle etkin bir şekilde dengeleyen uygun fiyatlı bir ağ depolama çözümü olması StorCenter ix2’yi farklı ve özel kılıyor. Iomega’da hedefimiz, işletme seviyesinde uygulamalara sahip ağ depolama çözümlerinin sunduğu özellikleri ve avantajları profesyonel hizmetler ve üretim sektöründe faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelere ve ayrıca da farklı coğrafi bölgelere dağılmış uzak ofisleri olan perakendecilik, bankacılık ve diğer dikey sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere sunmak. Yeni StorCenter ix2 çok yönlülük özellikleri ve işletmelere özel sunduğu özellikler açısından zengin bir ağ depolama çözümü. Gelişmiş Iomega ağ depolama çözümlerinin ilk modelleri 2012 senesinde satışa sunulacak.”

Yeni Iomega StorCenter ix2 Ağ Depolama Çözümünün Konfigürasyonları

 

Yeni, iki yuvalı Iomega StorCenter ix2 Ağ Depolama çözümü küçük işletmelere ve diğerlerine üç farklı konfigürasyonun esnek avantajlarını sunuyor: kullanıcıların ve kanal ortaklarının cihazı belirli veri depolama ihtiyaçlarına ve fiyat tercihlerine uygun olarak doldurabilecekleri disksiz bir birim (bu özellikle de Tayland’daki sel nedeniyle sabit disk sürücülerinin kısıtlı tedarik edilebildiği bu zamanda önemli); tek sürücülü, kısmen doldurulmuş ve kullanıcılara veri depolama kapasitelerini zamanla artırma fırsatını sunan birim (1TB, 2TB ya da 3TB toplam depolama kapasitesi); anında RAID ikizleme özellikli veri koruma ve diğer çok sürücülü ağ depolama özelliklerini sunan iki sürücülü tamamen doldurulmuş birim (2TB, 4TB ya da 6TB toplam veri depolama kapasitesi).

Iomega StorCenter ix2’nin üç konfigürasyonu da- kısmen doldurulmuş, tamamen doldurulmuş, disksiz- dünya çapında Mart ayı itibariyle satışa sunulacak.

Yeni StorCenter ix2 Ağ Depolama Çözümünün Kurulumu ve Özellikleri

Ticari dosyaların merkezi depolaması ve yedeklemesi için bir dizi gelişmiş özellik ve işlev ile tasarlanan kompakt, iki sürücülü StorCenter ix2, cihazı birkaç dakika içinde çalıştıracak indirilebilir yazılımlı, CD’siz bir kurulum süreci kullanıyor. 17 dili destekleyen Web arayüzü ile StorCenter ix2 NAS, sektörün öncü EMC LifeLine™ yazılımını ve EMC’nin normalde büyük işletmelere yönelik olarak sunduğu veri depolama teknolojilerini barındıran tamamen gelişmiş, Linux işletim ortamını kullanıyor.

Konfigürasyona bağlı olarak- kısmen ya da tamamen doldurulmuş- StorCenter ix2 bir dizi veri depolama ve koruma özelllikleri ile sunuyor. Bu özellikler:

 • Tamamen doldurulmuş iki sürücülü konfigürasyonlu RAID 1 (ikizlenmiş) veri koruma.
 • İş sürekliliği ve felaket kurtarma için kullanıcı tarafından değiştirilebilen sabit sürücüler.
 • PC ve Mac bilgisayarlara basit yedekleme için Iomega QuikProtect’in  otomatik kurulumu.
 • Dünyanın neresinde olunursa olunsun kullanıcıların verilerini en ekonomik şekilde koruması, paylaşması ve bu verilere erişmesi için Iomega Kişisel Bulut (Internet bağlantısı gerektirir).
 • Görüntülü gözetleme IP kamera desteği (Ayrıntılar için aşağıya bakın.)
 • iOS cihazları için Iomega Bağlantısı verilere iPhone ve iPad ile bağlanmayı sağlıyor.
 • Sanal masaüstü kurulumları için lisanslı VMware® ve XenServer™.
 • İki Iomega StorCenter birimi ile cihazdan cihaza veri kopyalama için kolay kurulum.
 • Harici USB sabit sürücü bağlantısı ile veri depolama kapasitesinin artırılması.
 • Apple® Mac  yedekleme ile birlikte kullanılabilen Native Time Machine® desteği.
 • iSCSI hedefi en etkin veri depolama kapasite kullanımı için öbek-seviyesinde erişim.
 • Dosya kotaları, Windows Aktif Dizin Hizmetleri ve daha fazlası.

StorCenter ix2 ile Görüntülü Gözetleme Özelliklerinin Önemi

Bir mekanın içinin ve dışının görüntülü olarak gözetlenmesi bugün birçok şirket için önemli bir gerekliliktir. Bu gereklilik tek bir şirket için olabileceği gibi, birden çok yerde şubesi/ofisi olan şirketler için de olabilir. Standart DVR yaklaşımının kısıtlamalarının aksine, StorCenter ix2 daima açık ve erişilebilir olan ağ depolamanın ekonomik avantajlarını az sayıda kamera kullanılan sistemlere getiriyor.

StorCenter ix2’de Axis®, Bosch® or Panasonic® markalı, en fazla beş UPnP (evrensel tak ve çalıştır) ağ kamerasını dahili destekleme özelliği yer alıyor. IP güvenlik kameraları görüntüleri doğrudan StorCenter ix2’ye bir bilgisayar gerektirmeden depolayabiliyor ve kullanıcılara hızlı oynatma ve canlı görüntü özelliklerini sunuyor.

StorCenter ix2 videoları MPEG-4 formatta kodluyor. Kullanıcılar programladıkları bir tarihte ya da dosyalar belirli bir boyuta ulaştığında silinecek şekilde görüntüleri saklayabiliyor. StorCenter ix2 ayrıca video kameraların ve gözetleme sonucu elde edilen içeriklerin yerel ve bulut tabanlı yönetimi için  Axis Video Hosting Service içeriyor. Kullanıcılar ayrıca indirilebilir video hizmetleri yönetim yazılımı MindTree® SecureMind’ı da kullanabiliyor. (Bir adet MindTree® SecureMind  kamera lisansı ücretsiz olarak sunuluyor; ek lisanslar dilenirse satın alınabiliyor.)

 

Satışa Sunulma Bilgileri

Tüm yeni Iomega® StorCenter™ ix2 Ağ Depolama modellerinin Mart 2012 itibariyle tüm dünyada satışa sunulması planlanıyor. Modellerin satış fiyatı dahili sabit sürücüsü olmayan disksiz modeller için 199.99 USD’dan başlayacak.  (Satış fiyatları ülkelere ve satışa kesin sunulma tarihine göre değişiklik gösterebilir)

Iomega StorCenter ix2 modelleri standart olarak üç yıl geçerli garanti süresiyle sunuluyor..

Iomega’nın tüm StorCenter ağ depolama modelleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve satış fiyatlarına www.iomega.com ‘dan ulaşılabilir.

EMC Hakkında

EMC Corporation işletmelerin ve hizmet sağlayıcıların faaliyetlerini dönüştürmelerine ve BT’yi bir hizmet olarak sunmalarına yardımcı olan dünyanın lider teknoloji şirketlerinden biridir. Bu dönüşümün temelinde bulut bilişim yer alır. Yenilikçi ürün ve hizmetler aracılığıyla EMC, bulut bilişime geçiş yolculuğunu hızlandırır; BT departmanlarının en önemli varlıkları olan verilerini daha atik, güvenilir ve maliyet-etkin şekilde depolamaları, yönetmeleri, korumaları ve analiz etmelerine yardımcı olur. EMC ile ilgili daha ayrıntılı bilgi  www.EMC.com sitesinde yer almaktadır.

 

Iomega Hakkında

Merkezi San Diego’da olan EMC’nin sahip olduğu şirketlerden Iomega Corporation, küçük ve orta ölçekli işletmelere, ev-ofislere, bireysel kullanıcılara ve diğer kullanıcılara yönelik yenilikçi veri depolama çözümleri konusunda dünya lideridir.  Şirket kurulduğu 1980 senesinden bu yana 425 milyondan fazla dijital veri depolama cihazı ve diski satmıştır. Bugün Iomega’nın ürün portföyü küçük ve orta ölçekli işletmeler ve dağınık ofisleri olan işletmeler yönelik olarak içerik paylaşımı, veri koruma ve dikey uygulamalar için ideal olan sektörün öncü masaüstü ve raflı ağ bağlantılı veri depolama ürünlerini; doğrudan bağlantılı taşınabilir ve masaüstü harici sabit sürücüleri ve videoları, fotoğrafları ve diğer dosyaları bilgisayardan oturma odasına taşımayı kolaylaştıran multimedya sürücülerini içeriyor. Iomega’nın veri depolama ürünleri ve ağ depolama çözümleri ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgi www.iomega.com’da yer almaktadır. Satıcılar Iomega ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.iomega.com/ioclub’dan ulaşabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.