Mini-Note maksi bir fiyatla Türkiye’de HP, uzayıp giden mini dizüstüler kervanına yaptığı eki Türkiye’de piyasaya çıkardı. Ama alabilecek miyiz orası meçhul.

20/08/2008

Mini-Note maksi bir fiyatla Türkiye'de | HP, uzayıp giden mini dizüstüler kervanına yaptığı eki Türkiye'de piyasaya çıkardı. Ama alabilecek miyiz orası meçhul.

Ultra taşınabilir bilgisayarlar, dünyada “küçük ve ucuz” olmalarıyla tanınsalar da, ülkemizde sadece “küçük” olmalarıyla biliniyorlar. Türkiye’de boyundan büyük fiyatlarla piyasaya çıkan MSI Wind’den sonra, şimdi de HP’nin gözleri yolda bırakan minisi Mini-Note 2133 benzer bir numara yapıyor.

Zaten dünyada da pek ucuz olmayan Mini-Note 2133’ün Türkiye için başlangıç donanımı fiyatı 699 dolar artı KDV. Bu fiyat 999 dolar artı KDV’ye kadar çıkabiliyor. VIA C7-M ULV işlemcili, çoğu benzerinin aksine sabit sürücülü olan cihaz, Windows Vista Business ya da Novell SuSe Linux işletim sistemi, daha hafif pil gibi seçenekler sunuyor. Satışına ise eylülde başlanacak.


Serkan

1984 doğumlu, teknoloji aşığı, SQL ve verilerle boğuşan Teknik Bilgisayar Öğretmeni, Bilişim Danışmanı, Ürün Müdürü, jr. BI & DBA, Sistem Analist, Akvarist, Terazi erkeği...

4 yorum

faruk · 21 Ağustos 2008 11:36 tarihinde

Pahalıymış.O kadar parayı bu notebooke’a vermem doğrusu.Üzerine biraz daha ekledin mi daha güzel bir notebook alınır

Serkan · 21 Ağustos 2008 12:16 tarihinde

kesinlikle katılıyorum bende notebook bakıyorum aslında güzel kampanyalar var ama bi türlü kısmet olmadı bakalım beklemedeyim :)

faruk · 21 Ağustos 2008 23:59 tarihinde

Hemen tavsiyemi söyleyeyim sana.:DBeyaz renk alma,siyah olsun.Mat olmasın parlak olsun rengi kaçıyor çünkü.:)

Serkan · 24 Ağustos 2008 20:54 tarihinde

hehe saolasın farukcum inşallah öyle bişi olacak zaten ;)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: