İçeriğe geç

Android geliştiricileri gelecek vadediyor!

pozitron_etohum_1
Pozitron ve Etohum işbirliğiyle 27 Eylül’de gerçekleşen E-tohum Geliştirici Günleri kapsamında genç yazılımcılar Pozitron’dan uzman mühendislerle bir araya gelerek yeni çözümler için fikir paylaşımında bulundular ve Android platformunun geleceğine dair konuştular.
pozitron_etohum_1
Uygulama geliştiricilerin çoğunluğunun zorlandığı konuların başında platform tercih etmek geliyor. Gelecekte mobil cihazların işletim sistemi olarak öngörülen Android üzerinde uygulama geliştirenlerin sayısı Türkiye’de oldukça az.  Dünya çapındaki şirketlere mobil bankacılık, ödeme sitemleri, mobil güvenlik ve saha satış sistemleri sunan Pozitron ve Etohum bu unsuru göz önünde bulundurarak, Özyeğin Üniversitesi’nde genç yazılımcılara yönelik bir eğitim düzenledi.
Toplantı kapsamında katılımcılar Pozitron’un uzman yazılımcı ekibi tarafından Android platformuna dair kapsamlı şekilde bilgilendirdiler ve platformu inceleme imkanı buldular. Pozitron mühendisleri de genç uygulama geliştiricilerin Android platformuyla ilgili projelerini ve fikirlerini dinlediler.
Pozitron Kurucu CEO’su Fatih İşbecer Etohum ile birlikte gerçekleştirdikleri eğitimle ilgili olarak, “Türkiye’de Android platformlarına yönelik uygulama geliştirilmesi bilişim sektörünün geleceği açısından önemli bir unsur. Geliştiricilerin daha donanımlı hale gelmesiyle birlikte Türkiye’nin uluslararası bilişim platformunda daha üst sıralarda yer alacağına inanıyoruz. Pozitron çatısı altında her zaman genç yeteneklerin gelişimlerine önem veriyoruz. Bu etkinlikle beraber gelecekte bizimle çalışabilecek adaylarla buluşup projelerini dinleme şansı elde ettik” dedi.
Pozitron’un farklı sektörlere yönelik sunduğu uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.pozitron.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.