İçeriğe geç

Twitter Kullanıcıları Twestival ile ‘Dünyayı Değiştirecek’ Dakikaları Kutlayacak

25 Mart 2010’da aralarında İstanbul’un da olduğu 300’den fazla dünya kenti, Twitter üzerinden birbirini tanımış gönüllü organizatörler eşliğinde 24 saat boyunca Twestival’i kutlayacak. Bu yıl ikincisi düzenlenen organizasyonla Twitter’ın dünya çapındaki her kullanıcısının, yerel ve global bağış toplaması sağlanıyor. Twestival internetin sosyal yaşamı iyileştirme gücüne örnek teşkil etmesi açısından önem taşıyor.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ilk Global Twestival sonucunda, Etiyopya, Hindistan ve Uganda’da toplam 55 su kuyusu açıldı ve 17.000 çocuğa ömür boyu içme suyu sağlandı. 2009’da hem global hem de yerel olarak İstanbul’da da düzenlenen Twestival’lerde Charity Water ve TODEV (Türkiye Otistikleri Destekleme ve Eğitim Vakfı) desteklendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Twestival Global için yine tüm dünya kenetlenerek iyilik yarışında olacak. Hazırlıkları devam eden etkinlikte tüm dünyada olduğu gibi elde edilen gelirler ‘twiter üzerinden sosyal farkındalığı arttırma’ amacıyla 2010’da Madonna’nın da destekçisi olduğu Concern Worldwide için bağış toplayacak. (www.concern-worldwide.org ve http://twitter.com/ concern )

Hareketin lideri Amanda Rose, bu hareketin dünya çapında bu kadar pozitif karşılanmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “Bu tip sosyal sorumluluk aktiviteleri, sanal dünyada tanımadığımız insanlarla bir araya gelmek ve böylece yardıma muhtaç vakıflara bağış toplamak için çok faydalı oluyor. Twestival %100 gönüllüler tarafından yapılmakta ve tüm gelirleri seçilen vakfa aktarılmaktadır. Bu sayede binlerce hayat üzerinde pozitif bir etkimiz oluyor” diye konuştu.

Twestival, Londra, Paris,New York, San Francisco, Toronto, Vancouver, Edinburgh, Frankfurt, Amsterdam, Beijing, Sidney, Melbourne ve Lima gibi birçok cosmopolit kentte kutlanmakta. Detaylı bilgi için web adresi; www.twestival.com.

Istanbul Twestival Global 2010 faaliyetlerini ve gelişmeleri takip etmek için istanbul.twestival.com adresini ziyaret edebilir, twitter üzerinden de @IstanbulTWSTVL hesabını izleyebilirsiniz. Twestival’in Anakara, Kaş, Didim, Alaçatı ve İzmir’de de kutlanması planlanıyor.

*Program akışındaki belirlenen gelişmeler: Anadolu Sağlık Merkezi, İndeks İletişim, Kurumsal Haberler, Saylam Residence, Showhow, İmece, Yeşim Mutlu, Teknobeyin, Virgin Radio, Cicice, Red Bull sponsorlukları ve Begum Salihoglu ile Anilive canlı defile performansı, Gece Grubu performansı, konuk sanatçılar ile söyleşi ve stand-up showları ve birçok değerli Dj katılımı olacaktır.

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.