Microsoft, 21 ekim gününü korsan yazılımla mücadeleye ve bu mücadeleye dikkat çekmeye adadı.

21 ekim "Anti-Korsanlık Günü"ydü | Microsoft, 21 ekim gününü korsan yazılımla mücadeleye ve bu mücadeleye dikkat çekmeye adadı.

Hazır ülkemizde de bu hususta faaliyet gösteren bir organizasyon çökertilmişken belirtelim, Microsoft 21 ekim gününü “Anti-Korsanlık Günü ilan etti. Mega şirket, Anti-Korsanlık Günü’nün Anneler Günü kadar yaygın bir “yapay önemli gün” olması için, 49 ülkede eğitimler düzenleyip önlemler alarak yazılımlarının yasadışı olarak kopyalanıp satılmasını önlemeye çalışacak. Bu esnada şirket sözcüleri “Sahteciler ve korsanlar arasındaki kıtalararası bağlantıları biiir bir ortaya çıkarıyoruz, kullanıcılarımızı bu işten koruyacağız,” uyarısını yapmayı ihmal etmedi.

O zaman haydi hepimiz, korsan yazılımın kullanıcılar istese çoktan son bulmuş olacağını görmezden gelerek birbirimizin geçmiş Anti-Korsanlık Günü’nü kutlayalım.


Serkan

1984 doğumlu, teknoloji aşığı, SQL ve verilerle boğuşan Teknik Bilgisayar Öğretmeni, Bilişim Danışmanı, Ürün Müdürü, jr. BI & DBA, Sistem Analist, Akvarist, Terazi erkeği...

0 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: