Akbank’tan yapılan açıklamaya göre son günlerde Akbank ismi ve görseli kullanılarak dolandırıcılık (phishing) amaçlı mail yollanıldığı içeriğinde ise “Akbank Hesap Kartı Doğrulama” ya da “Bilgilerinizin yeni altyapımızda güncellenmesi için ‘Güncellemek için tıklayınız’ yazılı link aracılığıyla müşterilerin sahte Akbank web sitesine yönlendirilerek bu sayfada açılan ekran üzerinde de banka kartı numarası, son kullanma tarihi ve Akbank kart şifresinin istenmesi hakkında bilgi  bulunmakta.

Akbank’ın kullancılarına yaptığı  uyarıyla kullanıcılarının bu konuda dikkatli olmasını sağlamakta.

“Akbank hiç bir zaman size ‘Akbank Hesap Kartı Güvenlik Güncellemesi’ne ilişkin ya da başka bir konu nedeniyle, banka kartı numarasının, son kullanma tarihinin, şifresinin ya da size özel müşteri bilgilerinizin istendiği e-postalar göndermemektedir. Lütfen bu tür e-postalardaki linklere tıklamayınız ve linklerden internet şubelerimizi kesinlikle kullanmayınız. Bu e-postaları hemen siliniz. Böyle bir e-postayı açarak, e-postanın linkindeki sayfaya kişisel bilgilerinizi girdiyseniz, hemen 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayınız. İnternet şubelerimizi, mutlaka tarayıcınıza www.akbank.com yazarak ulaştığınız Akbank web sitesi üzerinden kullanınız.”


Serkan

1984 doğumlu, teknoloji aşığı, SQL ve verilerle boğuşan Teknik Bilgisayar Öğretmeni, Bilişim Danışmanı, Ürün Müdürü, jr. BI & DBA, Sistem Analist, Akvarist, Terazi erkeği...

2 yorum

Zeki KÜÇÜKKARA · 17 Mart 2009 22:25 tarihinde

Yaklaşık 6 ay önce banada gelmişti bu mail.

Akbank yeni mi açıklamış daha :S

Serkan · 17 Mart 2009 22:36 tarihinde

Sürekli yapıyor bildiğim kadarıyla Zeki :)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

winxbet - pokerklas -
betgram
-

betboo

- mariobet
%d blogcu bunu beğendi: