İki gündür başım bu virüsle belada virüs bulaşma algoritamsı oldukça iyi hazırlanmış. :)  herhangi bir internet sayfası açmanız halinde ( i.e yada firefox yada opera farketmiyor) her sayfaya <script src=”http://mx.content-type.cn:443/day.js”></script> kodunu ekleyerek sürekli iframe mantı ile size saldırı yapıyor ve  temprory internet files içindeki content.ie5 dosyasına kendisni kopyalıyor. kaspersky  virüsün dosayasını silebiliyor ama sayfalara eklediği kod çalışmaya bi şekilde devam ediyor ve öyle bi an geliyoki tüm internetinizi resmen sömürürcesine engelliyor. ve çözümünüde dün akşam itibari ile buldum gerçi kökten bir çözüm değil ama yinede sistemin rahatlamasına yetiyor.

AntiARP denilen bir program kurduğunuzda sorun ortadan kalkıyor gelen paketleri kontrol ederek istenmeyen özelliklere sahip olanları engelleyen bu program bu konuda gerçekten başarılı ;)

Programın Resmi sitesi : http://www.antiarp.com/English/e_index.htm


Serkan

1984 doğumlu, teknoloji aşığı, SQL ve verilerle boğuşan Teknik Bilgisayar Öğretmeni, Bilişim Danışmanı, Ürün Müdürü, jr. BI & DBA, Sistem Analist, Akvarist, Terazi erkeği...

1 yorum

BaDe · 4 Temmuz 2008 14:09 tarihinde

virüslerden nefret ediyorum :@ tesekkürler :)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

winxbet - pokerklas -
betgram
-

betboo

- mariobet
%d blogcu bunu beğendi: