İçeriğe geç

Bosch ‘tan Çevreci Yarışma

Bosch, mühendislik fakültelerinde ekolojik yaşama katkıda bulunacak fikirler aramak amacıyla enerji tasarrufu, atık yönetimi ve alternatif / yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konularını kapsayan “Yaşam İçin Teknoloji” adlı yarışmanın bu yıl ikincisini düzenliyor.

Yarışmanın amacı Üniversitelerin mühendislik bölümlerinde eğitim alan yaratıcı beyinleri keşfetmenin yanı sıra ekolojik sorunlara çözüm getirmek.  Mühendislik fakültelerinin lisans ve tüm yüksek lisans öğrencilerine yönelik düzenlenen bu yarışmaya başvurular www.bosch.com.tr adresinden 31 Mayıs 2011 tarihine kadar kabul edilecek. Başvurusu kabul edilen öğrencilerin “Proje Detay Form”larını son teslim tarihleri ise 31 Ekim 2011 olarak belirlendi.

Bosch Grubu Türkiye yöneticilerinden oluşan jüri üyeleri, sadece bireysel katılıma açık olan yarışmada projeleri yenilik boyutu, sağladığı tasarruf miktarı, sürdürülebilirlik, uygulama alanı ve yaygınlaştırılabilirlik kıstaslarına göre değerlendirecek.

Sonuçları  Kasım 2011 ayı içerisinde açıklanacak yarışmada, mühendislik bilgisini en iyi kullanan ve eko yaşam – çevre için etkin çözümler sunulabilen projelerin sahipleri, Bosch tarafından ödüllendirilecek. Yarışmanın 2011 birincisi, yurt dışında İngilizce ya da Almanca yabancı dil eğitimi ve “Bosch Mühendislik Bursu”, ikincisi Türkiye’de yabancı dil eğitimi ve bilgisayarlı çizim kursu, üçüncüsü ise Türkiye’de yabancı dil eğitimi kazanma şansı yakalayacak.

Bosch’un teknoloji dünyasını daha yakından tanıma fırsatı bulacak olan ödül sahibi öğrenciler, bu sayede mesleki kariyerlerine de büyük katkı sağlayacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.