İçeriğe geç

Gezegeze Ülkemizi Dolaşalım…

Türkiye taşı toprağı altın her bölgesinin her şehrinin birbirinden özel ve güzel özelliklerini tek çatı altında bulunduran bir ülke. Eğer sizde bu ülkenin her yerini karış karış gezmek istiyor ama buna zaman ve mekanım imkan vermiyor diyorsanız o zaman sizi şöyle alalım. Ne dersiniz?

http://www.gezegeze.com dün itibari ile yayın hayatına başladı. Peki bu siteyi tanıtırken nedne böyle bir giriş yaptı diye merak edenler olabilir. Üç genç girişimci arkadaşımız; Hamdi Kavak, Ahmet Kakıcı ve Ömer Karapınar bir yılı aşkın bir zamandır üzerinde uğraştıkları ve bana da bahsettiklerinde süper fikir diye desteklediğim fakat 1 yıldır başıma bela olan KPSS yüzünden faal olarak destek veremediğime üzüldüğüm bir oluşumu tanıtıyorum sizlere.

Nedir GezeGeze?

Gelin GezeGeze ekibinin kendi ağzından bunu öğrenelim.

Ülkemizin tarihi, kültürel değerlerinin topluma ulaştırılması yerli ve yabancı turistlerin bilgilendirilmesi için pek çok yöntem kullanılmış, kitle iletişim araçlarından yararlanılmıştır. Günümüzde hızla değişen ve gelişen koşullara ayak uydurmak için teknoloji çağının koşullarına ayak uydurmak gerekmektedir. Biz gençler bunun farkındayız. Bunun için günümüzün en güncel en çok takıp edilen kitle iletişim yöntemi olan internet ortamını tercih ettik. İnternetteki sosyal paylaşım sitemiz aracılığıyla daha çok insana ulaşmakta hedef kitlemize daha kolay hitap etmekteyiz. Bu sayede insanlar kültürlerini daha kolay ifade edebilecek , farklı kültürler konusunda bilgi sahibi olacak ve GezeGeze kültürel bir paylaşım ağı olacaktır.GezeGeze Türkiye’nin dünyadaki hızlı teknolojik gelişmelere ayak uydurduğunun açık bir göstergesidir. Facebook çılgınlığının ülkemizde kültürel düzeyde hayat bulmuş halidir.

GezeGeze kültür turizmini de amaçlamaktadır. Ülkemize gelecek olan yada gelmeyi düşünen turistlere yol gösterecek uluslararası diyaloga açık bir sosyal paylaşım ağı olacaktır.yerli yabancı turistlere yol gösterecek,bilinçli bir gezi imkanı sağlayacaktır.

Bizim hedefimiz turistik bir harita oluşturup, gezip göremeyi kolaylaştırmaktır. Yalnızca popüleritesi olan yerleri değil gün ışığına çıkmamaış bakir güzelliklerin farkına varılmasını sağlamak, kişisel deneyimlerin paylaşılmasını sağlamaktır.

Kültürel  açıdan çok zengin olan, kendine özgü içsel örf ve adetleri olan ülkemizin kaynaşması ve kültürel birlikteliğinin sağlanmasıdır amaç. Kültürel farkındalığı sağlayıp kültürümüze sahip çıkmak ve tanıtmak öncelikli hedefimiz. Kültürel zenginliklere sahip kendine özgü farklı kültürümüzü tanımak ve farkında olmak önemlidir. Bu kadar zengin bir kültüre sahipken bunu kullanamamak büyük talihsizlik olacaktır.

Bu güzel açıklamanın ardından bize düşen ise elimizden gelen tüm desteği bu güzel servisin faydasına sunmak olacaktır.

Siteye erişmek için http://www.gezegeze.com adresini Sitedeki gelişmeleri takip edebileceğiniz bloguna da http://blog.gezegeze.com/ adresini kullanarak erişebilirsiniz.

Bu güzel uygulamada emeği geçen herkese terkar teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.