İçeriğe geç

Google’ın yeni faviconu..

iki gündür yazacağım hep unutuyprum her google a girdiğimde de aklıma geliyo :) Hazır aklıma gelmişken projeninde canımı sıkmasını fırsat bilerek birazda kafamı dağıtmak amacıyla yazayım dedim gecenin bu saatinde. malum gözünüze mutlaka çarpmıştır google a girdiğinizde adres çubuğunuzun solunda çıkan ufak resimin yeni hali açıkçaı ilk etapta acaba dedim firefox mu bozuldu başka sitenin faviconu mu kaldı cache derken g harfini farkettiğimde anladım. ve biraz araştırma yaptım karşıma her zaman ki gibi yahoyt.com çıktı M. Serdar Kuzuloğlunun o güzel ekibiyle birlikte en çok sevdiğim teknoloji haber sitesi olmasınında katkısıyla ilk tıkladığım link o oldu. ve edindiğim bir kaç bilgiyide sizinle paylaşmak istedim.

Yaklaşık 6 aydır farklı iconlar deniyen google sonunda çareyi kullanıcılarda bulmuş ve onların yolladığı taslaklardan yola çıkarak yapılmış olan yeni simgede renkler ve bu renklerin üstüne yerleşen beyaz “g” harfi derhal Google’ı anımsattığı ve dikkat çektiği için seçilmiş. Özellikle beğenilen fikir ise, renklerin köşelere yerleşmesi olmuş. Google ın kayde değer bulduğu 4 simgeden 2 si Türk asıllı olması ise apayrı bir gurur olmuş. Bu 4 taslağın tasarımcıları ise André Resende, Lucian E. Martin, Yusuf Sevgen ve Hadi Onur Demirsoy olarka sıralanmış.

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.