İçeriğe geç

İnternet bankacılığı hayatımızı kolaylaştırıyor

İnternet bankacılığı hayatımızı kolaylaştırıyor.

Teknoloji hızla gelişiyor ve pek çoğumuz da bu gelişmeye ayak uydurmaya çalışıyoruz. Daha doğrusu ayak uydurmak zorundayız da. Belki bazı dezavantajları olsa da aslında teknoloji hayatımıza çok büyük kolaylıklar da getiriyor. Örneğin bankacılık işlemlerinizi bir düşünün.

Bundan 10-15 yıl öncesinde pek çok bankacılık işleminiz için bankaya gitmek, sıraya girmek zorunda kalıyordunuz. İnternet bankacılığı uygulaması çıkmıştı ama daha yeni olduğu için ve o dönemde Türkiye interneti bu kadar kullanmadığı için yine pek çok işlem için bankaya gidiliyordu. En büyük rahatlıklardan biri ATM’lerdi. Çünkü istediğimiz pek çok yerden rahatlıkla para çekebiliyorduk.

Oysa şimdi geldiğimiz noktaya bakacak olursak…İnternet kullanımının tüm Türkiye’ye yayılmasıyla birlikte ve tabi ki teknolojideki gleişmelerle birlikte artık pek çok kimse internet bankacılığı hatta mobil bankacılık uygulamalarını kullanıyor. Böylece ister evde, ister işte, ister yolda, ister yemek yerken, ister televizyon izlerken, ister arkadaşlarla bir cafede otururken her an her yerde bankacılık işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Bir tıkla kredi kartı, kira, fatura, vergi vs. gibi ödemelerinizi yapabiliyor, eft ve havale gibi para transferlerini gerçekleştirebiliyor, yatırımlarınızı yönetebiliyorsunuz. Hatta kredi hesaplaması ve kredi başvurusu bile yapabiliyorsunuz.

Şimdi bu kadar kolaylık varken banka şubesine gitmek için işinizi yarıda bırakmaya, ya da yağmurda çamurda evden çıkmaya gerek var mı hiç?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.