İçeriğe geç

Microsoft’tan Sosyal Atak: so.cl

so.cl

Gün geçmiyor ki yeni bir sosyal ağ piyasaya çıkmasın bunlardan en yenisi bugün (21.05.2012) itibariyle Microsoft tarafından kullanıma açılan so.cl Microsoft’un arama servisi Bing ile entegre olan sosyal ağ araştırmayı seven kullanıcılara hitap ediyor. 

so.cl

Yeni arama alışkanlığı: so.cl

so.cl servisinin sık sorulan sorular sayfasında yazılanlara göre Microsoft bu servisi kullananların Facebook, Twitter, LinkedIn veya mevcut diğer sosyal ağ servislerini, ayrıca Bing, Google ve bunun gibi diğer arama araçlarını kullanmaya devam etmesini bekliyor. Şirket öğrencilerin araştırarak, öğrenerek veya günlük hayatlarında paylaşarak, günlük iletişim ve öğrenme araçlarının nasıl iyileştirilebileceğini düşünme konusunda teşvik edilmesini amaçlıyor.

so.cl servisi daha önceleri kısıtlı bir beta sürümü olarak Washington, Syracause ve New York üniversitelerindeki öğrenciler tarafından kullanılıyordu. O zamandan beri servisin arkasındaki kişiler bunu geliştirmeye, daha iyi hâle getirmeye ve yenilikler eklemeye odaklandı. Bunların arasında yer alan “tekrarlama” özelliği kullanıcıların başkaları tarafından gönderilmiş içerik veya konseptleri yeniden paylaşmalarına olanak sağlıyor.

Video, arama ve sosyal ağ hepsi bir arada: so.cl

Video partileri adı verilen özel bir bölüm ise kullanıcıların etiketlenmiş bir konu çerçevesindeki videoları izlemesine, bu esnada yoldaş olarak adlandırılan diğer sosyal ağ üyeleriyle sohbet etmeye olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra yazı, fotoğraf, ses ve video gibi içeriklerden otomatik olarak oluşturulmuş montajlardan zengin gönderiler oluşturmak da mümkün. so.cl içeriği varsayılanda halka açık olarak yayınlanıyor, böylelikle öğrenme faaliyetine herkesin katılması amaçlanıyor. Bununla birlikte paylaşımları özel olarak belirlemek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.