Bugün size bir süredir kullandığım bir yazılım olan DropBox’u tanıtmak istedim.

http://www.serkancura.com/images/dropbox.jpg

Hepimiz artık birden fazla bilgisayar kullanyıoruz, işimizde ayrı evimizde ayrı olmak üzere en az iki bilgisayar kullanmak hatta bazı durumlarda bununda üstüne çıkabiliyoruz değil mi? Bir de üstüne üstün buralarda kullandığınız ortak dosyalarınız mevcut ise o zaman her bilgisayarı açtığınızda Flashdisk’inizi tak çıkart yapmaktan bıkmış da olabilirisiniz. Diyelim ki işten çıkarken flash belleğinizi bilgisayarınızda takılı unuttunuz ve üstüne üstelik bu gece sabaha yetiştirmeniz gereken bir çalışmanız var. Eyvah ki ne eyvah!!!

Bu noktada size oldukça kısa bir zamanda üye olup, kurulumunu yapabileceğiniz ve sizin bilgisayarınızda oluşturduğu klasörüne atmayı unutmadığınız durumda kendi kendine  dosya ve klasörlerinizi senkranizasyon yapabilen bir yazılımı tanıtmam çok işinize yarayacaktır.

Dropbox kısaca yukarıda ki  iş yapmaya yarıyan ufak bir program. Kolay arayüzü sebebiyle çabucak alışacağınız bu programı kullanabilmeniz için yapmanız gerekenler ise iki işlemde bitiyor. İlk işlem http://www.dropbox.com adresinden üye olmanız, daha sonrada http://getdropbox.com/ adresinden client programını indirip tüm bilgisayarlarınıza kurmanız yeterli Bundan sonra üyeliğiniz ile oturum açarak dosyalarınızın senkronizasyonunu siz bilgisayarı açıp elinizi yüzünüzü yıkayıncaya kadar yapmış olacaktır. :)

Bu arada unutmadan ücretsiz olarak 2 GB veriyi saklayabiliyorsunuz. Eğer daha büyük boyutlara ihtiyaç duyuyorsanız ufak bir meblağ ile bu ihtiyacınızı da karşılayabiliyorsunuz.


Serkan

1984 doğumlu, teknoloji aşığı, SQL ve verilerle boğuşan Teknik Bilgisayar Öğretmeni, Bilişim Danışmanı, Ürün Müdürü, jr. BI & DBA, Sistem Analist, Akvarist, Terazi erkeği...

4 yorum

Ramazan ACAR · 3 Kasım 2009 22:05 tarihinde

Serkancım koyduğun foto linki korumalı başka sitenin reklamını gösteriyor :D

Serkan · 3 Kasım 2009 23:36 tarihinde

ben de normal gözüküyor ama yinede düzenledim resmi tekrar bakabilir misin?

velican · 29 Haziran 2015 1:27 tarihinde

şuan düzgün gibi

Serkan · 29 Haziran 2015 7:14 tarihinde

Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: