İçeriğe geç

PC dünyasında bir “star” Lenovo ThinkPad serisi

PC dünyasında 20’inci yaşını kutlayan Lenovo’nun efsane ThinkPad serisinin aynı zamanda Hollywood yıldızı olduğunu biliyor muydunuz?
Lenovo ThinkPad T400

ThinkPad ürün ailesinin 20’inci yaşını kutlayan Lenovo, http://www.thinkpad20yasinda.com adresindeki blogla Türk kullanıcılarla buluşuyor. Efsane serinin kilometre taşlarının anlatıldığı, üstün performansı ve çarpıcı özelliklerinin sıralandığı blog adresinde, ThinkPad serisinin bugüne kadar çokça bilinmeyen yönleri de ortaya çıkıyor.

İşte bunlardan biri, Lenovo ThinkPad markasının aynı zamanda PC dünyasının en meşhur bilgisayarı olduğunu gözler önüne seriyor. Neden mi? Çünkü serinin farklı modelleri, izlemeye doyamadığımız birçok sinema filminde başrol oyuncularına da eşlik etti aslında. Mesela 1995 yapımı James Bond’da ThinkPad 701 rol aldı. Aynı cihaz, 2006’da gişe rekorları kıran Kanlı Elmas filminde Jennifer Connelly’nin canlandırdığı gazeteci Maddy Bowen tarafından da kullanıldı. Yine son yılların en popüler filmi “Transformers”da, “Ayın Karanlığı”, beyin adlı düzenbaz bir ThinkPad Edge’den başkası değildi.

ThinkPad serisiyle ilgili diğer bilgilere ulaşmak için http://www.thinkpad20yasinda.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.