İçeriğe geç

Sun Dünyanın İlk Açık Kaynak Kodlu Depolama Çözümlerininin Satışına Başladı

Sun Microsystems, kurulum hızını önemli ölçüde artıran, depolama yönetimini kolaylaştıran, geleneksel depolamanın dört katına kadar daha yüksek performans sunan ve yüzde 75’lere varan maliyet tasarrufuna olanak tanıyan dünyanın ilk açık depolama ürünlerini pazara sundu.

Sun Microsystems, Sun Storage™ 7000 serisi adı altında (kod adı: Amber Road) dünyanın ilk açık depolama sistemlerini pazara sundu. Sektör standardı bileşenler ve Sun’ın açık kaynak yazılımına dayanan bu yeni depolama ailesi, rakip depolama sistemlerine oranla çığır açan analitik yetenekler, 4 kata kadar performans artışı, 4 kat daha az enerji tüketimi, sadece 5 dakikada kurulum ve yüzde 75’lere varan maliyet tasarrufu sunuyor.

Dünyanın ilk açık depolama ürünleri olan Sun Storage 7000 ürün ailesi kapsamında ilk etapta 3 adet depolama sistemi pazara sunuldu.

Sun Microsystems Sistem Grubu Başkan Yardımcısı John Fowler, “Bu yeni sistemler, bilgiyi depolama ve bilgiye erişim biçimini radikal biçimde kolaylaştırıyor ve kurumlara yüzde 75’lere varan maliyet tasarrufu sağlıyor. Bu, depolama alanında yıllardır gerçekleşen en büyük adım. Yeni Sun Storage 7000 ailesi kurumların en önemli kaynağı olan ve hızla büyüyen veriyi depolama ve yönetme biçimini sonsuza kadar değiştirecek” dedi.

Sun Storage 7000 depolama ailesi, bir depolama sisteminin kolay analizini ve optimizasyonunu sağlayan sektörün en kapsamlı kendi kendini tamir edebilen yönetim ağını sunuyor. Kurumların işlerini olumsuz yönde etkilemeden önce sorunları teşhis etmelerini ve çözmelerini sağlıyor. Sun’ın Açık Depolama portföyü içinde duyurduğu ilk üç sistem, Solaris™, Windows ve diğer işletim sistemleri için destek, standart yüksek hızda bilgiişlem ve teyp bağlantısı ve FISHworks

Projesi (Fully Integrated Software and Hardware)’nden gelen güçlü analitik araçlarını kapsayan sektörün en kapsamlı yönetim yazılımından oluşan tam entegre bir yazılım çözümü içeriyor. Geleneksel yazılım lisansları karşısında önemli maliyet avantajı sunan bu çözüm, her bir depolama özelliği için ayrı ödeme trendini yıkıyor.

Sun ayrıca yeni “Open Storage Partner Specialty Program” adlı yeni programını ve kurumların açık depolama teknolojilerinden rahatlıkla faydalanmalarına olanak tanıyan profesyonel hizmetlerini de duyurdu. Profesyonel hizmetler; Sun Storage 7000 ürün ailesi için kurulum, birleşik depolama veri geçiş, destek, sistem yönetimi ve değer biçme hizmetlerini kapsıyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.