İçeriğe geç

Sun’dan web girişimcilerine yep yeni fırsat..

“Sun Startup Essentials Program” ile, Türkiye’de de özellikle internet üzerinden iş yapmak isteyen yeni şirketlere bir fırsat doğdu.

“Sun Startup Essentials Program” dünya çapında 27 ülkede faaliyet göstermekte olan genç şirketlere dünyanın en gelişmiş teknolojilerine sahip şirketlerin imkanını sağlayarak özellikle web üzerinden girişim yapan firmalara yeni fırsatlar sağlıyor.

Sun Microsystems’ın 2006 yılından bu yana dünya çapında 27 ülkede 3000’e yakın şirkete pazara hızlı ürün ve hizmet sunma, bilgiişlem verimliliklerini artırma ve maliyetlerini düşürme olanağı tanıyan “Sun Startup Essentials Program”ına Türkiye de dahil oldu. “Sun Startup Essentials Program” ile Sun, günümüzün zor ekonomik koşullarında rekabet edebilmek için teknolojiden yararlanmak isteyen şirketlere çok avantajlı ürün ve hizmetler sunuyor.

Sun Startup Essentials Programına ücretsiz üye olan şirketler şu olanaklara kavuşuyor:
• Üyeliğin başladığı andan itibaren toplam yüzde 60’a varan tasarruf imkânı
• Sun sunuculara 750 dolardan başlayan çok cazip fiyatlarla sahip olma olanağı
• Sun çözümleri ile daha yüksek performans, daha fazla enerji tasarrufu ve maliyet avantajı
• Ayda 40 dolardan başlayan fiyatlarla barındırma hizmetlerinden yararlanabilme
• Solaris işletim sistemi için geliştirilmiş açık kaynak yazılımlar
• Solaris, Linux, Windows işletim sistemlerinden istediklerini kullanma şansı
• Ücretsiz açık kaynak Glass Fish uygulama sunucuları ve geliştirme araçları
• Hiçbir çözüm almasalar da Sun mühendislerinden ücretsiz teknik tavsiyeler
• İnternet tabanlı eğitimler
• Bu şirketlere yönelik özel etkinlikler

Sun Microsystems Türkiye Genel Müdürü Özhan Toktaş’ın konu hakkında ki değerlendirmesi ise “Sun Microsystems olarak hedefimiz ‘Sun Startup Essentials Program’ ile deneyimlerimizi paylaşmak, ürün ve hizmetlerimizi, ücretsiz yazılımlarımızı, mimari desteğimizi uygun koşullarla genç şirketlere sunmak. Türkiye’deki şirketlerden de bu programa dahil olmak istediklerine dair çok sayıda talep alıyorduk. Kriz döneminde Türk şirketlerin daha da çok ihtiyacı olacağını düşünerek bu yöndeki çalışmalarımızı hızlandırdık. Programa Türkiye’nin de dahil olmasıyla, ülkemizdeki genç şirketlerin de özellikle içinde bulunduğumuz kriz döneminde ayakta kalmalarına ve ürün ve hizmetlerini Türkiye’de ve dünya çapında pazara sunmalarına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde oldu.

Türkiye Yazılım İş Ortakları Satış Müdürü Funda Öncü ise yaptığı açıklamda “Bundan böyle özellikle genç şirketler için donanım veya destek tarafında da ‘Sun Startup Essentials Program’ın avantajlarını kullanmayı; böylelikle genç şirketleri, açık kaynak kodlu yazılımlarımızın üstün özelliklerinin yanında Sun Microsytems’ın çok rekabetçi donanım ve veri depolama ürünleriyle de çok cazip fiyatlarla tanıştırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye’deki genç şirketler içinden geleceğin Facebook’larını ve Google’larını çıkarıyor olmak, minimum maliyetle yatırımlarını başlatmak ve Sun’ın üstün ve rekabetçi altyapısıyla geleceğe ve büyümeye hazır olmalarını sağlamak en büyük hedefimiz.” olarak belirtti.

Kaynak: ComputerWorld Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.