İçeriğe geç

Surplex.com Türkiye pazarında!

Surplex

Surplex.com‘u duyanınız var mı bilmiyorum. İçerik bakımından çok göz önünde olmasa da tarihi gelişimi ve kuruluşuna bakıldığında teknolojinin yön verdiği e-ticaret dünyasının ilkleri sayılabilecek bir firma olması sebebiyle bu sektördeki bir çok İnternet firmasına örnek gösterilebilecek bir şirket.

Surplex

Türkiye’de daha dial-up ile İnternete bağlanılan dönemlerde 1999 yılında, iki kardeş olan Bruno ve Florian Schick tarafından ikinci el kullanılmış makinelerin ticaretini kolaylaştırmak için çevrimiçi bir pazar alanı yaratmak ve birçok alandan yüksek kalitede ikinci el makineyi ulaşılması kolay bir hale getirmek fikriyle piyasaya çıkardıkları firma, geçmiş 15 yıl sonunda artık Türkiye pazarında yer alıyor.

Surplex, makine alım satımı yapanlara, aracılara ve endüstriyel tasfiyecilere ekspertiz ve değerleme hizmetini yıllardır İtalya’da, İspanya’da, Rusya’da ve Almanya’da sürdürdüğü operasyonlarını Türkiye marketine de taşıyor. Böylece endüstiryel ve büyük makinelerin alım satım ve ekspertiz hizmetini online olarak almak isteyen işletmecilere uygun ve kolay erişim sağlıyor.

İnternet balonunun patlamasından sonraki süreçte giderek büyüyen, ikinci el makine ve ekipman satışında Avrupa lideri olan, kurumlararası ticaret platformu Surplex, Forrester Research tarafından 2001’de alanının en iyisi seçildi. Zirve noktasında 8.000’den fazla müşteri ve 12.000’den fazla makineye sahip bir platform oldu.

Surplex aynı zamanda dünyanın en kapsamlı ve büyük ikinci el makine ve ekipman dergisini çıkartan firma unvanıyla, 45.000 tirajla 100.000’den fazla okuyucuyla onlarca ülkede müşterilerine ikinci el makine alım, satımı ve açık ihaleler ile ürünlerinize pazar bulmanıza olanak sağlarken ekspertiz ve tafsiye işlemlerinizde de tecrübeleriyle sizlere destek vermektedir.

Bunun yanı sıra hem Android hem de iOS platformlarındaki mevcut uygulamalarıyla her an erişilebilir bir e-pazar uygulaması olarak öne çıkan firmanın Google Play ve Apple Store‘dan uygulamalarına erişebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.