İçeriğe geç

TEB’den e-fatura uygulaması

TEB pek çok hizmet ve uygulaması ile hep Kobilerin hayatını kolaylaştırmakta. 2010 yılından beri uygulanmakta olan e-fatura uygulaması, Gelir İdaresi Başkanlığının bazı sektörlere zorunluluk getirmesi sebebiyle bir süredir petrol, gazlı ve alkollü içecek gibi sektörler tarafından zorunlu olarak kullanılmakta. TEB de yılbaşından bu yana özel entegratör olarak, yani e-fatura servis sağlayıcısı olarak,  hem kobilere hem de büyük ölçekli şirketlere e-fatura hazırlama, gönderme, alma ve saklama hizmeti sunmakta.

teb e-fatura

ERP sistemleri ile offline ve online olarak entegre edilebilen  TEB e-fatura uygulaması , şirketlere fatura formatına ve görseline uygun özel tasarım imkanı sağlamakta. Uygulama, gönderilen ve alınan faturaların departmanlar bazında adreslenerek iletilmesine de imkan vermekte.

TEB e-fatura uygulamasından yararlanmak isteyen şirketlerin ilk önce e-fatura uygulamasını kullanmak amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığına başvuruda bulunmaları gerekmekte. Daha sonra özel entegratör olan TEB ile fatura alma ve gönderme için sözleşme imzalamak zorunda. TEB’in GİB’e gönderdiği başvurular onaylandığında e-fatura gönderimi ve alımı başlayacaktır.

Alıcı ve satıcı arasında güvenli, zaman tasarrufu sağlayan ve maliyetleri azaltan bir uygulama olan e-fatura, TEB gibi özel entegratörler sayesinde bilgi işlem altyapısı yeterli olmayan şirketler için de kolaylıkla kullanılabilir bir uygulamadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.