Tiwitterı son 1 yıldır kullanıyorum ve Türkiye’den de oldukça fazla kullanıcıya sahip bir web uygulaması. Bilmeyenler için kısaca analtacak olursak facebook’taki şu an ne yapıyoruzun ilk fikir babası. :)

Twitturk adından da anlaşıldığı üzere bir twitter API’si kullanılarak gelişitirilmiş bir servis ki Türk kullanıcılara hitap etmesi bizi en çok ilgilendiren bölümü. Kuruluş amacı ise Türk Twitter kullanıcılarını tarayarak tek bir sayfada gösterip bu kullanıcıları birbirine daha yakın olmasını sağlmak olarak belirlenmiş.

Twitturk un çalışma mantığıysa bir arama motoru botu gibi yani yazılan mesajlardaki Türkçe kelimeleri takip edip o kişinin türk olduğunu algılıyor ve sonra o kişiyi takip edenlerde aynı işlemi uygulayarak. Diğer Türk kullanıcılarada ulaşmış oluyor.

Eğer sizin twitter ınızıda takip etmesini istiyorsanız. Twitterda @twitturk içeren bir mesaj yazmanız veya doğrudan buraya tıklayarak bunu sağlayabilirsiniz.

Bu arada bu uygulamanın yapmış olduğu sıralamada şimdiye akdar ulaşabildiği kullanıcılar arasında son 24 saatte en çok tweet yollayan 8., son 7 günde 4. ve son 1 ay da ise yine 8. olmak ayrı bir gurur verdi :)

detaylar için buyrun: twitturk


Serkan

1984 doğumlu, teknoloji aşığı, SQL ve verilerle boğuşan Teknik Bilgisayar Öğretmeni, Bilişim Danışmanı, Ürün Müdürü, jr. BI & DBA, Sistem Analist, Akvarist, Terazi erkeği...

2 yorum

Erinc · 7 Ocak 2009 7:34 tarihinde

twitturk’u tanıttığın için teşekkürler. Umarım yakında daha enteresan bir platform haline gelecek. Sevgiler…

Serkan · 9 Ocak 2009 2:02 tarihinde

benim hoşuma gitti gerçekten güzel bir uygulama olmuş tekrar tebrik ediyorum. Düşünce çok güzel artık yeni mekanımız olacak gibi :)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: