İçeriğe geç

Üniversite Tercihinizi yaptınız mı?

Malum LYS sonuçları açıklandı ve artık tüm Üniversite adaylarını tercih heyecanı sarmaya başladı. Herhalde özelikle beklediği puanın biraz altında alan üniversite adayları oldukça kararsız “Acaba iyi bir üniversitede kötü bir bölüm mü? Yoksa kötü bir üniversite de iyi bir bölüm mü?” sorusu kafaları en çok meşgul eden kararsızlıkların başında gelmekte. Peki bunu düşünürken Üniversiteleri ne kadar tanıyoruz?

İşte kafanızdaki bu soruları gidermek sizleri üniversite öğrencileriyle buluşturmak ve kafanızda yer alan her türlü soruya yer verebileceğiniz bir siteyi hatta iki siteyi tanıtmak istiyorum bu yazımda sizlere…

Bunlardan ilki www.tercihdonemi.com;

Sitede yer alan tüm bilgilerin üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler tarafından yazılması bu siteyi ilginç kılıyor. Örneğin, endüstri mühendisliği okuyan bir öğrenci yalnızca kendi bölümü ve üniversitesi hakkında yorum yapıyor. Bölümü ve üniversitesi ile ilgili bütün ayrıntıları anlatırken, kampüsten, yurtlardan, üniversitedeki bursluluk durumlarından, hazırlık sınıfından, ev kiralarından, yemek yenilebilecek yerlerin fiyat ortalamalarından ve trafik sorunundan bahsetmeyi de ihmal etmiyor. Kısacası, sitede tercih etmek istediğiniz üniversite ve bölümle ilgili bilgiler bulurken aynı zamanda şehirdeki yaşam koşulları hakkında da fikir sahibi oluyorsunuz.

Diğer site ise yine aynı arkadaşların ortaya koyduğu bir proje olan www.tercihdonemi.org;

Tercihdonemi.org ise interaktif bir site. Yani aklınıza gelen her türlü soruya online cevap alabiliyorsunuz. Üstelik cevapları yine hayalinizdeki bölümü okuyan, üniversiteyi gören, bilen, sizin ayak basmak istediğiniz kampüste yıllardır dolaşan öğrenciler veriyor. Bu imkândan yararlanmak için tek yapmanız gereken siteye üye olmak. Üye olmak için detaylı bilgi vermenize ya da herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Adınızı, soyadınızı ve e-mail adresinizi yazmanız yeterli. Siteyi takip ederseniz, belli tarihlerde oturumlar yapıldığını göreceksiniz. Oturum tarih ve saatlerinde siteye girdiğinizde sorularınızı sorabilir ve anında cevap alabilirsiniz. Oturum saatinde sitede bulunamazsanız da endişe etmenize gerek yok. Çünkü bütün soru ve cevaplar sitede yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.