Şevli Bölgede İnşaat Alanını Büyütmek

Şevli Bölgede İnşaat Alanını Büyütmek

Son dönemde daha sık kullanılmaya başlanan geogrid donatıları oldukça yüksek bir performans sergiliyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Bu donatılan inşaat esnasında sıkıştırılmış dolu malzemenin içerisine yatak bir formda yerleştiriliyor. Bu sayede elde edilen geosentetik donatılı duvar çok güçlü çekme dayanımı sayesinde beklenen performansı sergileyebiliyor. Zeminin güçlendirilmesinde en güçlü malzemelerden biri olma özelliği de mevcut.

Taşıma gücünün zayıf olduğu zeminlerde ve şevli bölgelerde inşaat alanını büyütmek için geogrid donatıların son derece ideal bir seçenek olduğu söylenebilir.  Sismik bölgelerde çözüm sunan bu donatı duvarları mevcut materyallerin, artık çok daha güçlü olan inşa alanında rahatlıkla kullanılabilmesine olanak tanıyor. Bu donatılar dışarıdan sürekli malzeme taşıma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.

Tüm avantajları düşünüldüğünde şevli bir bölgede inşa alanını büyütmek için en ekonomik tercih olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Çünkü beraberinde sürdürülebilirlik sunuyor ve inşa alanındaki kamyon faaliyetlerinin de minimum seviyeye çekilmesini mümkün kılıyor. Peki geogrid malzemeler arasında en çok tercih edilen hangisi?

En Çok Test Edilen Geogrid Yapı Paralink!

Bu noktada Paralink dünya genelinde hem en çok kullanılan hem de en çok test edilmiş olan geogridi olarak devreye giriyor. Yaklaşık 30 yıldır kullanılan ve her türlü zeminde istenen performansı sunabilir olmasıyla da dikkat çeken Paralink ülkemizde de sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Çünkü istinat duvarı giderlerinde hatırı sayılır oranda bir tasarruf imkanı sunuyor. Hibrit yapılar oluşturulmak istendiğinde de kullanılabilen bu malzeme maliyeti de ciddi oranda düşürebiliyor.

Özellikle büyük projeler düşünüldüğünde bu malzemenin sağladığı tasarruf çok daha önemli bir form kazanabiliyor. Bu malzeme ve tüm kullanım alanları hakkında daha fazla bilgi almak için Tekno Maccaferri web sitesi de ziyaret edilebilir. Çünkü bu firma geogrid ve Paralink malzeme ve istinat duvarı alanında sektörün lideri konumunda bulunuyor.

Başarılı çalışmaları ile inşaat alanında adından söz ettiren firma sektördeki gelişmelerin de yakın takipçisi… En yeni teknolojilerle hazırlanan yeni malzemeler ve yeni tekniklerin ülkemizde de başarılı şekilde uygulanmasını sağlayabiliyor. Bu alanda da web sitesi üzerinden yenilikleri ziyaretçileri ile paylaşıyor.

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: