İçeriğe geç

Yönetimde Sürdürülebilirlik ve Raporlama

Kurumlar üretim faaliyetlerini gerçekleştirirken toplumsal, çevresel ve etik gibi pek çok sorumlulukları bulunmakta. Günümüz ile gelecek kuşaklar arasındaki dengeyi korumak amacını güden sürdürülebilirlik, kurumların en temel sorumluluğudur. Sürdürülebilirlik yeni ve modern bir yönetim anlayışıdır.

Kurumsal sorumluluk ise, şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışını yönetimde hakim kılmaktır. Yani bu iki kavram aslında birbirlerini tamamlamaktadır.

Bu yeni yönetim anlayışı kurumlara yeni bir raporlama zorunluluğu da getirmekte. Sürdürülebilirlik raporlaması. Sürürülebilirlik raporlaması şeffaf şirket kavramının olmazsa olmazıdır. Raporlama çalışmaları kurumlara pek çok kazanç sağlamakta. Raporlama ile yasalara ve çalışma standartlarına uyum yönetilebilmekte, finansal  enstrümanlara ayrıcalıklı olarak erişim sağlanmakta, kıyaslama yapılabilmekte vs. Burada önemli olan raporlamanın doğru bir stratejik altyapı ile hazırlanıp hazırlanmadığıdır.

Kıymet-i Harbiye, sürdürülebilirlik raporlaması ve kurumsal sorumluluk konularında Türkiye’nin en deneyimli kadrosuna sahip bir kuruluştur. Ülkemizdeki ilk uygulama örneklerini üreten kurum, raporlama hizmetlerini, hem GRI, UNGC gibi uluslararası kabul gören standartlara göre hem de müşterilerin talepleri doğrultusunda sektörel standartlar doğrultusunda da yürütmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.