İçeriğe geç

Bigpoint, HP Network Çözümleri İle Dünya Çapında 200 milyon oyuncuya Online Oyun Keyfi Yaşatıyor

Dünyanın sayılı online oyun ağlarından Bigpoint GmbH, uluslararası düzeyde hızla artan oyuncu sayısının erişim ihtiyacını karşılamak üzere HP Network çözümlerini seçti.

Almanya, ABD, Brezilya ve Malta’da ofisleri olan Bigpoint, 70’ten fazla online oyun markasıyla sıradan oyunlardan, çok oyunculu komplike oyunlara kadar çok geniş bir yelpazede oyun sunuyor. Oyuncular Bigpoint’in online oyunlarını bilgisayar veya oyun konsolu kurulumu gerekmeden ve DVD ya da dijital kopya satın almadan sadece internet bağlantısıyla dünyanın her yerinden oynayabiliyor.

Global düzeyde 1000’den fazla medya çözüm ortağı olan ve 25 dilde yerelleştirilen Bigpoint küresel oyun dağıtım ağı, Haziran 2011 itibariyle 200 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ulaşmış bulunuyor. 18 aydan kısa bir sürede 100 milyon olan kullanıcı sayısını ikiye katlayan Bigpoint, hızla artan network ihtiyacını gidermek için HP çözümlerini tercih etti.

Online oyunların en büyük sıkıntısı olan oyun sunucusuyla bağlantı kesilmesini önlemek ve oyunculara sunucu tarafında istikrarlı internet bağlantısı sağlamak isteyen Bigpoint, network sistemlerini HP Network yardımıyla yenileme yolunu seçti. HP network altyapılarını kullanan Bigpoint sisteminin çatısı çift-yedekli HP 8212z ana ağ anahtarları üzerine kuruluyor. Bigpoint’in yeni network sistemi uç iletişimde ise HP 5406zl ileri zeka ağ anahtarlarını kullanarak uygun maliyetlerle güvenilir bir erişim ağı sağlıyor.

HP Network çözümlerinin iş sürekliliğini arttıran özellikleri online oyunlarda kesinti yaşanmasını önlüyor ve veri aktarımını hızlandırıyor. Bigpoint’in artık daha hızlı ve esnek olan ağ sistemi, şirketin artan oyuncu sayısına bağlı olarak haftanın belirli günlerinde tavan yapan kullanım ihtiyacından kaynaklanan ani talep artışlarını da karşılayabiliyor.

Ofiste ağ kapasitesini arttırmak için kullanılan iki adet HP MSM765 kablosuz mobil sistem denetçisi ve 54 adet HP MSM460 kablosuz erişim noktası, Bigpoint’in Hamburg’taki genel merkezinde sorunsuz iletişim sağlıyor. Sistem aynı zamanda çalışanların akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlarla mobil olarak çalışmasını sağlayarak ofis dışında iş üretkenliğini arttırıyor. Bigpoint’in seçtiği HP network çözümleri bu bağlamda HP’nin Bütünleşik Altyapılar üzerine kurulu 7/24 Yaşayan Kurumlar vizyonunun da bir parçasını oluşturuyor.

HP Network çözümleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.hp.com/go/networking adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.