İçeriğe geç

Knight Online Yapımcılarından Rode Online incelemesi

RODE Online (Rise of Dragonian Era), tamamen Türkçe ve ücretsiz bir MGame oyunudur. Türkiye’de oldukça popüler olan Knight Online oyununun yapımcısı MGame’in Türkiye pazarına sunduğu en büyük ikinci oyun olarak bilinmektedir.
rode
Ejderha savaşlarını konu alan oyunda, 3 Ejderha Lordu; Firean, Azurian ve Deablo’nun 1200 yıl önce Piral Kıtası’ndaki savaşlarında, Firean ve Azurian’ın Deablo’yu ölümcül bir şekilde yaralamasının ardından, Deablo hızla uzaklaşmış ve iyileşmek için saklanmaya başlamıştır.
Firean ve Azurian ise kendi bölgelerine geri dönerek, yeni bir gelecek için kendi planlarını yapmaya başlarlar. Güçlerini toparlamak için savaştan dolayı harap olan kabilelerden hayatta kalmayı başaran 6 kabilenin de desteğini almaya karar verirler.Ve işte hikayenin bu noktasında oyuncular, Deablo’nun geri dönüşüne karşı, seçtikleri ulusun bir üyesi ve bir Ejderha Efendisi olmak için yola çıkarlar.
Oyunda, Firean ve Azurian olmak üzere iki ulus bulunmaktadır. Oyuncular seçtikleri ulusa göre 6 farklı ırktan birini seçerek Piral Kıtası’nın kurtarıcısı olacakları maceralarına başlarlar.
RODE Online, muhteşem grafiklerinin yanı sıra her oyuncunun seçtiği ulusa göre 12 farklı ejderhadan birini seçmesini, kendi ejderhasını yetiştirmesini ve havada savaşlara katılmasını mümkün kılıyor. Geliştirilebilir binekler ve bu binekleri birleştirerek yeni binekler elde etme özellikleri ile ilgi çeken RODE Online, online oyunların vazgeçilmez özelliklerinden biri olan PVP (Oyuncular Arası Savaş) konusunda da gelişmiş özelliklere sahip. Açık dünya veya belirli alan savaşlarında,oyuncular birbirlerine karşı savaşarak kazandıkları şöhret puanları ile daha gelişmiş ekipmanlara sahip olabiliyorlar.
Ayrıca oyunda, online oyuncuların “grind” olarak bildikleri,sürekli yaratık keserek seviye atlama sistemi de eğlenceli ve anlamlı bir hale getirilmiş. Öldürülen her yaratık oyunculara lot puanları olarak geri dönüyor ve her 50 lot puanında, 5 karttan birini seçerek, rastgele ödüller kazanıyorsunuz. Yaratıklardan düşen işe yaramaz eşyalar da işe yaramaz olarak kalmıyorlar. Envanterden ulaşılabilen Büyü Kutusu yardımı ile bu eşyaları birleştirerek daha işe yarar eşyalar elde etmek mümkün. Aynı zamanda yaratıklardan düşen değersiz ekipmanlar da binek veya ejderhalara yedirilerek, seviye atlatmak için gerekli olan sadakat değeri arttırılabiliyor.
RODE Online hakkında detaylı bilgi almak için; www.rode.netgame.com
Kayıt olmak için; www.rodeonline.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.