İçeriğe geç

Xbox 360 depar attı.

Xbox 360 depar attı Microsoft Xbox 360, Sony Playstation 3’ü kendi memleketi Japonya’da kısa süreliğine de olsa dize getirdi.

Xbox 360 depar attı | Microsoft Xbox 360, Sony Playstation 3'ü kendi memleketi Japonya'da kısa süreliğine de olsa dize getirdi.

Wii’nin peşinden koştururken bir yandan da birbirleriyle didişen Xbox 360 ve Playstation 3, aradaki farkı açmak (ya da kapatmak) için en küçük fırsatı ganimet biliyor. Bu fırsatların en büyüğü de, merakla beklenen bir oyunun, tek bir platform için çıkması oluyor.

Bu ataklardan biri de Tales of Vesperia isimli macera-rol yapma oyununun sadece Xbox 360 için çıkmasıyla gerçekleşti. Oyun çıktıktan sonra, 10 ağustosta biten hafta içerisinde 28,116 adet Xbox 360, 10,705 adet de PS3 satıldı. Böylece Microsoft nadir görülen bir başarı göstererek hem oyun konusunda kendisinden övgüyle söz ettirdi, hem de Sony devini kendi memleketinde dize getirmiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.