İçeriğe geç

Kaspersky Lab, 2011’de %14’lük gelir artışı sağladı.

Kaspersky Lab CEO’su ve Başkanı Eugene Kaspersky elde edilen başarı hakkında; “2011 yılı tüm BT güvenliği endüstrisi açısından oldukça zorlu geçti. Yeni ve karmaşık tehditlerle geçen zorlu bir yıla rağmen, Kaspersky Lab satışlarında kayda değer bir artış sağladı. Global ekibimiz sürekli yaratıcı teknolojiler ortaya koymak ve bunları yeni ürünlerimizde uygulayabilmek için tüm güçleriyle çalıştı. Ortaya koyduğumuz çalışmalarımızın tüm dünyaya yayılmasından dolayı gururluyuz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Önümüzdeki yıl karşılaşacağımız yeni zorluklara tamamen hazırız ve bunları aşabilmek için teknolojilerimizi geliştiriyor ve şirketimizin dünya çapında başarılı olması için çalışıyoruz.”

Kaspersky Lab, bütün bu zorluklarla daha iyi mücadele etmek için 2011 yılı sonlarında organizasyon yapısında bazı yeniliklere gitti. Yönetici ekip, Kaspersky Lab çalışanları arasındaki yüksek motivasyonu ve en iyi çalışma koşullarını sağlamak için hızlı kararlar vermeye yöneldi. Şirket günümüz dinamik global piyasasında rekabetçi, etkili ve esnek bir pozisyonda kalmak için için kısa bir süre önce özel kalmak istediğini açıklamıştı. Kaspersky Lab, teknolojik inovasyon ve doğal gelişim üzerinden farklılaşmaya yoğunlaşacak ve yerel satış yaklaşımına dayanarak global ortaklıklarını genişletmeye devam edecek. Ürün stratejisi konusunda ise her ürünün ya da çözümün belirli bir müşteriye odaklandığı kapsamlı bir portfolyo ile odak noktası olmaya devam edecek.

Ocak 2012’de Kaspersky Lab resmi olarak Uç Nokta Koruma Platformları için Gartner Magic Quadrant’ta “Lider” olarak adlandırıldığını duyurdu**. Bu aynı zamanda şirketin yeni kurumsal çözümü olan Kaspersky Endpoint Security 8’in getirdiği başarının bir sonucu. Kaspersky Endpoint Security 8, 2011 yılında çıkan Kaspersky Lab’in en yeni akıllı hibrid güvenlik teknolojilerini kullanan kurumsal ürünü. Ürün aynı zamanda Kaspersky Security Center gibi en güçlü kötü yazılım karşıtı koruma ve güvenlik araçları ile kombine edildi.

Kaspersky Lab Baş Ürün Sorumlusu Petr Merkulov “Önümüzdeki yıllarda da teknoloji ve yenilenmedeki farklılıkları öne çıkaran stratejimize odaklanarak uç nokta koruma ve güvenlik konusundaki yeteneklerimizi ortaya koyacağız” dedi ve ekledi: “2012 yılında Kaspersky Lab olarak kullanıcı odaklı ve uç nokta koruma platformuna yönelik yaklaşımımızı vurgulayacak hem son kullanıcı hem de kurumsal alanlara yönelik yeni ve heyecan verici bir dizi ürünü piyasaya süreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.