İçeriğe geç

Windows 7 Beta ‘dan ilk izlenimlerim.

Sabah 6 downloadı bitti ama diskimin dolu olması ve uykumunda bastırması sebebiyle hemen kurmak istememe rağen bu güne bıbıraktım.

Neyse uyanır uyanmaz ilk işim iso yu bir dvd ye çekip diskimi bölüp kurulma başlamak oldu VirtualBox üzerine kurmayı düşünüyordum ama sonradna ekran kartının Aero desteklemeyeceğini düşünerek vazgeçtim ve yeni partition oluşturarak oraya kurdum.

İlk izlenim olarak aslında yorum yapmak için erken diyorum çünkü daha üzerinde kurulu doğru düzgün bir program yok ama genel olarak Vistaya nazaran oldukça hızlı diyebilirim. Özellikle Açılış süresi göz kamaştırıcı.

İlk kurduğumda farkettiğim başlıca yenilikler ise şunlar:

Windows açıldığında yep yeni bir başlat çubu karşılıyor sizi ( bu çubuğun sevmediğim özelliği şu ana akdar sürekli kullandığım hızlı başlat menüsünü bulamamam oldu ) görünüm ve gruplama gayet hoş inen bir dosyanızı explorer simgesinin üzerinden yeşil bir bar ile takip edebiliyorsunuz.

 

Vistada ki side barın kalkması ve gadgetları direk masa üstünde kullanılması ayrıca yeni başlat çubuğunun bir özelliği olarak download ettiğiniz dosyayı başlat çubuğundaki evplorer üzerindeki yeşil bir bar olarak yüklenme yüzdesini görebilmenizde hoş bi değişiklik olmuş.

 

Şimdilik gözlemlediğim izlenimler bu kadar diyerekten ilerleyen zamanlarda tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.