İçeriğe geç

AMD 45’liklerini duyurdu..

Büyük ses getiren 45nm teknolojisini yeni seri üretim işlemci tasarımlarına taşıyan AMD, iki yeni çift çekirdekli masaüstü işlemcisini duyurdu.

http://www.bilgiustam.com/resimler/dh/amdsp.jpg

Yenilikçi tarzı ile bilinen AMD yeni nesil masa üstü kullanıcıları için ürettiği 45nm AMD Athlon™ II X2 ve  bilgisayar tutkunları ve hız aşırtma meraklıları için ürettiği AMD Phenom™ II X2 550 Black Edition işlemcilerini tanıtan AMD ürünlerinin özellikleri şu şekilde;

AMD Athlon II X2 İşlemci Ayrıntıları
• AMD Athlon II X2 250, AMD yonga setleri ve tümleşik ekran kartlarından oluşan AMD platformunda olağanüstü performans gösteriyor.  AMD teknolojilerinden oluşan platformlar, rakip tümleşik ekran kartına sahip platformlara göre iki kata kadar daha fazla grafik performansı sağlayabilmektedir.
• Windows® 7, kullanıcılarına olağanüstü hızlı, kolay ve sürükleyici bir bilgisayar deneyimi yaşatmak için, AMD Athlon™ II gibi çok çekirdekli işlemcilere göre ayarlanmıştır.  Sözgelişi, Windows 7, bu yeni işlemcilerin AMD PowerNow!™ 3.0 teknolojisi gibi enerji yönetimi özelliklerini tam olarak kullanmak üzere geliştirilmiştir.  AMD enerji yönetimi teknolojileri Windows 7 ile bir araya geldiğinde, OEM’lerin ve ortakların son derece çevreci, serin ve sessiz bilgisayarlar üretmelerine imkan tanır.
• AMD’nin ses getiren 45nm üretim teknolojisine dayalı AMD Athlon II çift çekirdekli işlemci, 65W termal tasarım enerjisine sahip ve enerji tüketimini temel görevler yürütülürken %50, ağır iş yüklerinde %40 ve yüksüz durumda %50’ye kadar düşürebiliyor.

AMD Phenom II X2 550 Black Edition Ayrıntıları
• AMD Phenom™ II X2 550 gibi AMD Black Edition işlemcileri, bilgisayarın kontrolünü kullanıcılara vererek Dragon platform teknolojisinin benzersiz performans ayarlama kapasitesinin tam olarak kullanılabilmesini sağlıyor.  Geçen aylarda dünya rekorları kıran olağanüstü performans artık kullanıcıların parmaklarının ucuna gelerek rakiplerin veremeyeceği fiyatlara muazzam performans sunuyor.

• Kullanıcılar ayrıca bilgisayar performansını hızla ve kolayca ayarlamayı mümkün kılan AMD OverDrive™ 3.0 teknolojisinin gelişmiş özellikleriyle hız aşırtma alanında da farklı bir deneyim yaşayabilecek.
AMD, iki, üç ve dört çekirdekli işlemcileriyle farklı fiyat noktalarında platform düzeyinde çözümler sağlıyor ve bunların her biriyle tüm kullanıcıların beklentilerini aşmayı başarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.