İçeriğe geç

ASUS PadFone™ 2 ile hayatı öngörülü yaşayın!

padfone_2_2
İnanılmaz pil ömrü olan dört-çekirdekli akıllı telefon ile daha ince, daha hafif PadFone 2 Station, en üst düzeyde mobil esneklik sunuyor

padfone_2_2
Yeni dijital çağın global lideri ASUS, PadFone™ 2 telefonunu tanıttı. Başarılı PadFone’un Android akıllı telefon ve dock ünitesine takılabilir tablet kombinasyonuna dayanan PadFone 2, daha yüksek özelliklere sahip dört-çekirdekli, LTE-donanımlı bir akıllı telefon ile tümüyle yeniden tasarlanmış bir tabletten oluşuyor.

ASUS Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih, İtalya Milan’da düzenlenen bir basın toplantısıyla PadFone 2’yi dünya medyasına tanıttı. Shih, “‘Design Thinking’ felsefemizle yenilik yapmaya dair hiç bitmeyen arzumuz, bize PadFone 2’yi yaratma gücü verdi. Çok güzel, hızlı ve en iyisi de sezgisel bir cihaz,” dedi.

PadFone 2, PadFone 2 Station’a takılıp hafif ama tam donanımlı 10.1” tablet olabilen, sektörün öncüsü özelliklere sahip bir 4.7” Android™ akıllı telefon. Hem tablet hem de telefon modlarını desteklemek için uygulamalar sorunsuz bir şekilde anında yüklenebiliyor ve akıllı telefon ile tablet ekran ebatlarına arasında hemen geçiş yapabiliyor.

padfone_2_4Genişlet ve şarj et
ASUS’un dünyaca ünlü “Design Thinking” felsefesi, PadFone 2 Station’ın kalınlığını ve ağırlığını önemli ölçüde azalttı. PadFone 2 ile PadFone 2 Station’ın toplam ağırlığı sadece 649 gr. ve şu an piyasadaki mevcut çoğu tabletten daha hafif. Dock ünitesi, yalnızca tek bir hızlı adımda kullanılabilecek şekilde yeniden tasarlandı. PadFone 2 ayrıca ekran boyutunu 4.7”’e çıkardı; buna karşılık kalınlığı ve ağırlığı azaltılarak zarif bir model görünümü aldı; en kalın noktası 9 mm ve sadece 135 gr.

Pil ömrü de müthiş. Daha yüksek kapasiteye sahip PadFone 2 2140mAh pil, 16 saate kadar 3G konuşma süresi ve 13 saate kadar Wi-Fi web taraması sağlarken, PadFone 2 Station’ın 5000mAh pili 36 saatlik konuşma süresi veriyor. PadFone 2 Station’ın dahili pili ayrıca, dock ünitesine yerleştirilmiş PadFone 2’yi üç kez şarj edebilecek kapasiteye sahip.

Süper telefon, süper performans
2 GB RAM’a sahip 1.5GHz Qualcomm Snapdragon S4 dört-çekirdekli işlemci, PadFone 2 performansının hem akıllı telefon hem de tablet modlarında inanılmaz bir performans göstermesini garantiliyor. Yeni 4.7” 1280 x 720 HD Super IPS+ ekran, çizilmelere dayanıklı Corning® Fit Cam kullanıyor ve çarpıcı açıkhava görüntüler için ultra-geniş görüş açıları ile 550 nit parlaklığa sahip doğru renklerde net, detaylı görüntüler sunuyor.

Yeni 13-megapiksel yüksek performans kamera, hiç örtücüyle ilgili hiçbir gecikme (shutter lag) yaşanmaksızın olmaksızın muhteşem detaylı görüntüler yakalıyor. Patlama modu saniyede çok hızlı biçimde altı çekim yaparak 100 kareye kadar çekim yapabiliyor. Ayrıca eşzamanlı olarak 30fps’de 1080p HD veya 60fps’de 720p HD video kaydı yapabiliyor. Düşük ışık performansı da f/2.4 genişliğinde diyafram açıklığıyla ve özel imaj sinyal işlemcisiyle artırılıyor. Hem PadFone 2 hem de PadFone 2 Station, ASUS SonicMaster teknolojisi ve Technical GRAMMY Ödülü’nü® alan Wave ses ayarı sayesinde mükemmel ses kalitesine de sahip.

Paylaşmak kolay, saklamak kolay
64GB’a kadar olan kapasitesi ve ASUS WebStorage’ın iki yıl ücretsiz sunulan 50GB kapasitesi ile PadFone 2 veri saklamak için sonsuz olasılıklar sunuyor. NFC kullanıcıların internet sayfalarını, rehberlerindeki kişileri ve Play Store’daki kullanıcı önerilerini paylaşmaya imkan sağlarken, bağlantılı olduklarında PadFone 2 belleği PadFone 2 Station tarafından kullanılabildiği için cihazlar arasında veri senkronizasyonu yapmak da artık geçmişte kaldı. Akıllı telefon ile tablet arasında mobil veri bağlantısının paylaşılması ayrıca her iki cihaz için tek veri planına ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor. Ayrıca 42Mbit/s DC-HSPA+ ve 100Mbit/s LTE desteği de süper-hızlı internet taramasına ve dosya indirmeye imkan sağlıyor.

Kullanıcı-dostu gelişmeler
PadFone 2 ayrıca yeni bir SuperNote uygulama versiyonuna da sahip; bu uygulama el yazısı notları anında birden fazla dilde, düzenlenebilir metinlere dönüştürüyor. Anlık Çeviri aracı, bir e-postadaki, internet sayfasındaki ya da uygulamadaki her türlü kelime, deyim ya da cümleyi, üçüncü bir çeviri aracına ihtiyaç duymadan anında çeviriyor.

Stok durumu
PadFone 2 aralık ayının sonundan önce Avrupa’da (Bulgaristan, Estonya, Finlandiya, Almanya, Macaristan, İtalya, Polonya, Portekiz, Romanya, İspanya ve İsveç) ve Asya’da (Hong Kong, Hindistan, Japonya, Malezya, Singapur, Tayvan, Tayland ve B.A.E) satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.