İçeriğe geç

CeBIT Antalya’da tanıtıldı

CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nın, iş dünyası için ekonomik krize karşı bir fırsat olacağı açıklandı

CeBIT Bilişim Eurasia Fuar Müdürü Orkunt Yozgat, Antalya’da düzenlediği fuar tanıtım toplantısında, 10’ncu CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nın 7-11 Ekim 2009 tarihlerinde İstanbulda düzenleneceğini anımsattı. Türkiye’nin çeşitli sektörlerde marka olmuş 10 şehrinde CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı Tanıtım Toplantıları gerçekleştirdiklerini anlatan Yozgat, Antalya’nın da turizm ve tarım sektörü açısından çok önemli bir il olduğunu kaydetti. Yozgat, şöyle konuştu:

”Bu yıl dünyada kriz yılı. Bütün dünya, bu kriz ortamında maliyetleri azaltıp daha fazla verim elde etmek için çabalıyor. Bütün sektörler teknolojiyi kullanmaya başladı. Antalya’da da turistik işletmeler teknolojiyi kullanıyor. CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı, iş dünyasını buluşturuyor. Bu nedenle Anadolu’daki KOBİ’leri ve diğer sektörleri bir araya getiriyor. Bu fuarlara Anadolu kentlerinden katılım sağlamak için CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nın 10’ncu yılında 10 marka kentte tanıtım yapıyoruz. Anadolu’daki tüm sektörleri bu fuara bekliyoruz.”

Geçen yıl düzenlenen fuara, 21 ülkeden 971 firmanın katıldığını ve 70 bini iş adamı olmak üzere 160 bin kişinin fuarı ziyaret ettiğini anımsatan Yozgat, bu yıl daha fazla ziyaretçi beklediklerini söyledi. Yozgat, şöyle devam etti:

”Fuarda 10 salonumuz var. Bu salonların bir kısmı iş dünyasına, bir kısmı kamu ve belediyelere ayrılacak. Yine salonların bir kısmı ise bilişim marketlere sunulacak. Siyasi partiler de bu fuara katılacak. Çünkü siyasi partilerimiz teknolojiyi çok fazla kullanıyor. Fuarda AK Parti ile CHP de stant açacak. Fuara Anadolu’dan 10 büyük şehrinden iş adamlarını taşıyacağız. Ekonomik kriz, fuara katılanlar için fırsat olacak. Çünkü, tüm sektörler, iş dünyası bu fuarda buluşacak. Çünkü, bu fuar en büyük iş platformu. Yeni fırsatlar yaratacak.”

AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.