İçeriğe geç

En hafif Bluetooth Kulaklık: Jabra Eclipse

Genelde ellerimizi kullanamadığımız bir yandan da telefona ihtiyacımız olduğu durumlarda işimize çok yarayan Bluetooth kulaklıklar gün geçtikçe yeni ve farklı özelliklerle kullanıcıları daha çok kolaylık sağlamaya başladı. Bu yazımda da Bluetooth kulaklık denildiğinde ilk akla gelen Jabra firmasının 5.5 g ile en hafif ürünü olan Jabra Eclipse‘i tanıtacağım.

Black_Jabra_Eclipse_09

Yaklaşık 2 hafta kullanma imkanı bulduğum cihazın şıklığı ve hafifliği gerçekten kendini hissettiriyor. Kulaklıktan ayrı dock’ı sayesinde bu güzel özelliklerine üstün pil ömrünü de inovatif bir şekilde artırmışlar. Cihazın 3 saatlik konuşma süresine 7 saate kadar da Dock desteği sağlayabiliyorsunuz 35g ağırlığa sahip Dock ağırlığının da oldukça düşük olması cebinizde şarj edebilme imkanını sağlıyor. Böylece 10 saate kadar konuşma süresi ile gerçekten sınıfının oldukça üst seviyelerinde performans sunuyor. Üstelik Dock ile kulaklık 3 saatte şarj oluyor.

Kutu içeriğine baktığımızda Kullanım kılavuzu, Jabra Eclipse, Şarj Dock’ı, 3 ekstra silikon başlık seti ve USB şarj kablosu ile karşılaşıyoruz. Dock takılıyken telefonunuzla olan bağlantısı otomatikman kopuyor ve kulaklık şarj olmaya başlıyor. Dock üzerindeki 3 kademeli led ışık ile şarj seviyesini görebiliyorsunuz. Aynı zaman da kulaklığın üzerindeki küçük led ile de şarj ederken kırmızı ve şarj dolduğunda ise yeşil bildirim ışığı mevcut.

jabra eclipe headsetwtmk

Aynı zaman da kulaklık kulağınızdayken de sesli bildirimler ile telefonunuzu cebinizden ya da çantanızdan çıkarmadan bağlandığını, bağlantının koptuğunu, şarj durumu bilgilerini öğrenmeniz mümkün.

Teknik özelliklerine baktığımızda Jabra kulaklığımız Bluetooth 4.1 kullanmakta, 30 mt mesafe desteklemekte ayrıca kulaklığın üzerinde buton yok bu yüzden jabra yazsının olduğu yere dokunarak komut verebiliyorsunuz. Yani telefon çaldığında iki kere dokunduğunuzda cevap vermiş oluyorsunuz yada “Answer” diyerek de çağrıyı cevaplayabiliyorsunuz. Yine çağrıyı reddetmek için “No” demeniz yeterli oluyor. Görüşmeyi sonlanrdırıken de Jabra yazılı kısma 2 kere dokunmanız yeterli oluyor.

Telefonun şıklığı ve kullanılabilirliğine bir de telefon uygulaması Jabra Assist ile de telefonuz üzerinden Jabra kulaklığınızın detaylarına ulaşabilir ayrıca Find My Jabra seçeneği ile de bulamadığınız Jabra Eclipse kulaklığınızı olayca bulabilyorsunuz. Asist uygulaması sayesinde  kulaklığınızın ses kalitesini kişiselleştirebiliyor, konuştuğunuz dili değiştirebiliyor ve SMS’leri sesli okutabiliyorsunuz.

Ergonomik olarak da çok başarılı bir tasarıma sahip. Kulağınızın kıvrımlarına tam oturan kulaklığın yanında gelen 3 adet de silikon başlık ile kulağınıza en uygun olanı kullanabilirsiniz.

1450788684_jabraeclipse1

Cihazın negatif özelliği olarak gösterebileceğimiz şey ise fiyatı olsa gerek. Türkiye satış fiyatı 440 TL olan kulaklık ise bakıldığında performans olarak memnun etse de fiyat olarak almadan önce bir kere daha düşündürecektir.

 

 

 

Jabra tarafından hazırlanmış İngilizce Kulaklık kullanım videosunu da aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.