İçeriğe geç

Ev Eğlencesi’nin Oscarları’ndan beş yıldız alan Sony HX850 BRAVIA TV Türkiye’de satışa çıktı

Sony Bravia 3d TV

Sony’nin ilk olarak dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarı CES 2012’de tanıttığı ve Ev Eğlencesi Sektörünün Oscar’ları olarak bilinen What Hi-Fi Ses ve Görüntü Ödülleri’nin resmi internet sitesinde beş yıldız alan Sony HX850 BRAVIA TV modeli, bugünden itibaren Türkiye’deki tüketiciler ile buluşuyor. Sony HX850, Monolithic Design’a sahip ince ve şık tasarımında, geliştirilmiş X-Reality PRO teknolojisi ile çarpıcı bir görüntü kalitesinin yanı sıra daha keskin Full HD ve daha gerçekçi 3D deneyimi sunuyor.

Sony, ilk olarak CES 2012’de görücüye çıkardığı yeni HX850 BRAVIA TV modeli ile tüm tüketicileri, televizyonları aracılığıyla biraz daha ötesini görmeye davet etmişti. Her zaman tüketicilerine en mükemmel izleme keyfini sunmak için çalışan Sony, şimdi de, mükemmel görüntü kalitesi ve incecik, şık tasarımı ile öne çıkan HX850 modelini Türkiye’deki tüketicilerinin beğenisine sunuyor. HX850, akıllı tasarımı ve sahip olduğu eşsiz özellikleri sayesinde 35 yılı aşkın süredir Ev Eğlencesi Sektörünün Oscarları olarak ün yapan What Hi-Fi Ses ve Görüntü Ödülleri’nin resmi internet sitesinin incelemelerinde beş yıldızlı ürünler kategorisinde değerlendiriliyor.

Üstün görüntü teknolojisi ve yenilikçi tasarım

 

HX850 BRAVIA TV modeli, Sony’nin görüntü geliştirme teknolojisi X-Reality PRO sayesinde bir yandan düşük kaliteli sinyalleri iyileştirip bunları Full HD kalitesine yakın bir düzeye taşırken, diğer yandan da iki ve üç boyutlu görüntüleri daha da netleştirecek şekilde geliştiriyor. Sony’nin eşsiz Monolithic Design konseptini temel alan ince tasarımıyla HX850, oturma odalarının şıklığına şıklık katıyor.

Akıllı Sony teknolojileri ile hayal gücünüzü ateşleyecek görüntü kalitesi

 

Sony’nin görüntü geliştirme işlemcisi X-Reality PRO sayesinde teknoloji artık daha da akıllı hale gelmiş durumda. HX850 BRAVIA’nın içindeki X-Reality PRO, siz ne izlediğinizi daha kendiniz bilmeden sizin ne izlediğinizi biliyor. Ekrana çıkan bir yüzü veya daha fazla detay gerektiren bir arka planı anında ayırt ediyor ve görüntüyü uygun şekilde ayarlıyor. Aynı zamanda, dijital TV, çevrimiçi video, fotoğraf, DVD ya da Blu-ray Disc™ olmak üzere ne tür bir içerik izlediğinizi de fark edip, yine görüntüyü uygun şekilde ayarlıyor.

3D’de daha keskin ve mükemmel görüntüler

Ayrıca Sony, HX850 BRAVIA TV’de, X-Reality PRO görüntü işlemcisi büyülü görüntüleri, 3D içeriğe taşıyor. Super Resolution özelliği 3D içeriği, High Definition’a da yükseltiyor. Sonuçta da ortaya, 3D’de daha da keskin görüntü kalitesi ve daha pürüzsüz sahneler çıkıyor. Siz, ne izlerseniz izleyin, bugüne kadar karşılaştığınız en heyecan verici görüntü kalitesini yeni Sony HX850’de bulabiliyorsunuz.

Üçüncü boyuttan daha fazlasını yaşayın

 

Söz konusu olan, gerilim, coşku ve vücudunuzu adrenaline boğacak heyecan ise hiçbir şey büyük bir spor etkinliğinin yerini tutamaz. Şayet maça gidemediyseniz, bu deneyimi yakalayabileceğiniz bir sonraki ortam, maçı, büyük 3D ekran üzerinden izlemek olacak. Sony HX850 BRAVIA TV’de, dört kat daha hızlı ekran tarama hızı ile daha pürüzsüz görüntü sunarak ağlarla buluşan topun mükemmel şekilde takip edilebilmesini sağlayan yüksek hızlı 3D işlemci bulunuyor. Televizyonda en üst seviye 3D görüntü sağlamak için otomatik 3D derinlik ayarlaması, 3D içerik içindeki derinlik algısını düzeltiyor. Bu da seyirciye, özellikle internet, televizyon veya 3D video kameralardan 3D içerik izliyorsa mükemmel bir seyir keyfi sunuyor. Karşısındaki daha net ve izlemesi daha rahat görüntü ile filmin içine daha da dalarak, ekrandaki aksiyona bizzat katılabiliyor.

Ağın daha da derinlerine doğru bir yolculuğa çıkın

Yeni Sony HX850 BRAVIA TV’nin kalbinde bağlanabilirlik yatıyor. Dahili Wi-Fi’ye sahip olduğundan, kullanıcı, çevrimiçine daha hızlı girebiliyor, izleyebileceğinden daha fazla seçeneğe kavuşuyor, çeşitli video servislerindeki içerikleri büyük ekrana taşıyor. Sony Entertainment Network de hızla büyüyerek daha fazla kanal ile yeni uygulama ve hizmeti kullanıcılarına ulaştırıyor. HX850’de yeni uygulamaların yanı sıra Twitter®, Facebook® ve Skype’a erişim imkanı da sunuluyor.

Siz nerede, eğlence orada

Kullanıcıların dizüstü bilgisayarında bulunan filmler, televizyon programları ve videolar, hatta akıllı telefonunda bulunan fotoğraflar, Intelligent Connect ve Wi-Fi Direct ile yeni bir yaşama kavuşuyor. Televizyonunu ev ağına bağladıktan sonra istediği her şeyi, kablosuz olarak televizyona gönderebiliyor. Sadece tek bir tuşa dokunarak televizyonuna fotoğraf ve şarkı atabiliyor veya göz attığı bir web sitesini yakalayabiliyor ve beraberinde götürebiliyor. Her şey tamamen kullanıcının seçimine bağlı ve eğlencesi kendi nerede istiyorsa, onunla birlikte, yanında geliyor.

Yeni Sony TV modeline, yeni TV stant ve sehpa tasarımı

Hayatınızda hiç dalgalanan TV gördünüz mü? Sony, tasarım ruhunu daha da ileri götürerek, Sony HX850 BRAVIA TV için havada duruyormuş izlenimini veren ve tamamen sağlam şekilde durmasını sağlayan bir stant yarattı. Aynı zamanda, yüksek kaliteli ses için entegre hoparlörlere sahip ve alçak mobilyalar için ideal şık bir stant da üretti. 3D gözlüklerinin bile görünümü tamamen değişti. Şık spor tasarım ve daha hafif titanyum çerçeveleri ile göze çarpan 3D gözlükler, akıllı tasarımları ile sadece iyi görünmekten çok daha fazlasını yapıyor.

Yüzde 40 daha az enerji harcıyor

Bir televizyon ne kadar akıllı olabilir? Televizyonunuz ne izlediğinizi bilebilir ve görüntüyü ona göre ayarlayabilir mi? Sadece enerji tasarrufu yapmayıp ayrıca size en uygun görüntü ayarını sunabilir mi? Yeni HX850 BRAVIA TV, görüntüye göre kullanılan enerjiyi optimize eden tasarruflu teknolojilere sahip. Bu verimli aydınlatma şekli, netlikten, kontrast ve görüntü kalitesinden ödün vermeden enerji kullanımını yüzde 15-20 oranında azaltıyor, önceki modellere oranla yüzde 40 daha az enerji harcıyor. Bu da doğayı koruyan HD görüntü anlamına geliyor.

Sony HX850 BRAVIA TV – Teknik Özellikler

· X-Reality PRO
· Motionflow XR800Hz
· Local Dimming özellikli Dynamic Edge LED
· Full HD 1080
· Bravia Internet Video
· 4X Yüksek Hızlı 3D panel
· 3D Süper Çözünürlük
· Dahili Wi-Fi
· Monolithic Design
· Entegre ses sistemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.