İçeriğe geç

Google “Go” dedi!

Gün geçmiyor ki Google yep yeni bir hizmet daha çıkarmasın… daha önce “Android” ile taşınabilir cihazları hedef alırken bu sefer de yazılım geliştiricilerine yönelik “GO” yu duyurdu.

Genel anlayış olarak sadeclik ve hızı önemseyen Google, performanstan ödün vermeden daha basit bir biçimde uygulama geliştirmeyi sağlayacak yeni bir programlama dili oluşturdu. Açık kaynak olacak olan bu programlama dilinin Test sürüşlerine başlanmış bulunmakta. Açık kaynak olduğu için kodları yayınlanan programlama dili üçüncü parti geliştiriciler tarafından yapılacak katkılara da açılmış durumda. Google’ın yazılım mühendislerinden Rob Pike, uygulama geliştirmenin giderek zorlaştığını gördüklerini ve bunu basitleştirmek adına böyle bir projeye imza attıklarını söylemiş. Web sunucuları, depolama sistemleri ve veritabanı alanlarında uygulama geliştirmeyi sağlayacak olan Go, yapılan katkılarla diğer alanlarda da kullanılabilir hale getirilmesi hedeflenmekte.

Bakalım Google bu gidişle İşletim sistemi içinde çalışmalar abaşlayacak gibi duruyor ne dersiniz.

Detaylar için: http://golang.org/

google go
google go

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.