İçeriğe geç

HP, California Eyalet Üniversitesi’nin Veri Merkezini Sanallaştırarak Akademik Araştırmalara Destek Oluyor

California Eyalet Üniversitesi, artan kapasite ve esneklik ihtiyaçlarını karşılamak için HP P6000 Kurumsal Sanal Sistem depolama çözümünü seçti.

California Eyalet Üniversitesi Monterey Bay (CSUMB), öğrencilerin, öğretim görevlilerinin ve fakülte çalışanlarının bilgiye 7/24 erişmesini sağlamak için HP P6000 Kurumsal Sanal Sistemler (EVA) çözümünü seçti. California Eyalet Üniversitesi böylece eğitim uygulamaları için depolama kapasitesini arttırdı.
CSUMB’nin gerçekleştirdiği satın alma ile HP EVA serisi 2001’de satışa sunulduğundan günden bu yana 100 bin adet satmış oldu.

California Eyalet Üniversitesi’nin 23 kampüsünden biri olan CSUMB, 5 bin öğrencisi ile diğer fakülte üyelerinin ders kaynaklarını depolamak için altı yıldır HP’nin bir önceki EVA sürümünü kullanıyordu. Üniversitede yürütülen araştırmalara bağlı olarak bilgi ihtiyacının artmasıyla birlikte CSU, depolama alanını yeni HP EVA çözümü ile genişletmeye karar verdi. Böylece bir yandan depolama kapasitesi artarken diğer yandan da kaynak atama ve kullanımında maksimum esneklik sağlandı.

CSUMB’un HP P6000 EVA’yı seçmesinin en büyük nedenlerinden biri yeni sanallaştırılmış veri merkezinin HP Bütünleşik Altyapılara dayanarak büyük esneklik sağlamasıydı. CSUMB böylece bir yandan uygulama verilerini konsolide ederken diğer yandan da toplam edinme maliyetini azaltarak üniversitenin mevcut depolama alanı kullanımını yüzde 50 arttırmayı başardı. HP EVA, sanallaştırma desteği ile depolama alanında kullanım verimliliğini arttırarak bu alana gereksiz yatırım yapılmasını da
önledi.

California Eyalet Üniversitesi Monterey Bay Network Hizmetleri Direktör Yardımcısı Steve Mann, “CSUMB öğretim üyeleri ve çalışanlarının günün 24 saati bilgiye erişim ihtiyacı oluyor. HP P6000 EVA’nın ölçeklenebilir olması mevcut ve gelecekteki öğrencilerimizin kapasite ihtiyacını en uygun maliyetlerle karşılamamızı sağlayacak” dedi.

HP P6000 EVA rakiplerine göre yüzde 20-30 oranında daha kolay yönetilebiliyor.(1) Aynı zamanda CSUMB sistemlerinin bakım ve onarım süresini kısaltarak yatırım getirisini arttırıyor. Entegre esnek kaynaklandırma, kurumun mevcut disk kapasitesinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlayarak gereksiz satın almaları önlüyor ve böylece tasarrufu getiriyor.

HP P6000 EVA, CSUMB’a aşağıdaki özellikleri kazandırdı:

— Depolanan bilgileri bir alandan diğerine taşırken değerli verileri koruyarak arıza durumunda felaketten kurtarma hizmetlerini iyileştirme.

— Mevcut iş uygulamaları ile VMware sanal sunucu ortamlarında sorunsuz entegrasyon sağlayarak işte verimliliği arttırma.

— Aynı raf alanında önceki EVA modellerine göre iki kat fazla kurumsal kapasite sağlayıp Enerji kullanımını yüzde 40 azaltarak
atmosfere salınan karbondioksit miktarını sınırlama.

HP Depolama Ürünleri Kuzey ve Güney Amerika Pazarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Chris Riley, “Devlet üniversiteleri sabit BT bütçeleriyle veri artışını yönetmekte zorlanıyor. HP P6000 EVA’nın basitliği, ölçeklenebilirliği ve maliyet tasarrufu; CSUMB’nin bir yandan gelecekteki yatırım ihtiyacını azaltırken diğer yandan da veri merkezinin en yeni sanallaştırma fonksiyonları ve en uygun maliyetlerde yenilemesini sağladı” dedi.

(1)       “Comparing Management Costs for Midrange Storage Arrays from EMC, HP, and NetApp,” Edison Group, Mayıs 2011.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.