İçeriğe geç

IBM Yazılım Akademisi 2010 Kayıtları devam ediyor..

IBM tarafından iki yıldır organize ettiği ve amaç olarakta Türkiye’de ki bilgi teknolojileri sektörünü bir endüstri haline getirmeyi amaçlayarak, dış pazarlarla rakbeti sağlayabilecek beyin gücü oluşturmak olduğunu belirtiği  Yazılım Akademisi 2010 ile Üçüncüsünü düzenleyerek bu kapsamda geleceğin yazılımlarını yetiştirmeye devam ediyor.

IBM Yazılım Akademisi 2008 ve 2009’da yaklaşık 2.500 üzerinde başvuru alınmış ve ilk 10 a giren takımları çeşitli ödüller, katılımcılara IBM’de staj imkanı sağlaması ve IBM’in Dünya üzerindeki Labs’larına gezilere götüren  Yazılım akademisi oldukça emin adımlarla ilerlemekte.

IBM Yazılım Akademisi 2010 kayıtları ise Ağustos 2009’dan beri www.yazılımakademisi.org üzerinden devam etmekte, Son kayıt tarihi ise 6 Kasım 2009 tarihi olarak belirlenmiş. Bu uzun maratonun sonunda dereceye giren takımlar sunumlarını juri karşısında sergileyerek 8 Mayıs 2010 tarihinde son bulacak. Bu süre zarfında ise sizlerden beklediği “Daha Akıllı Bir Dünya için Akıllı Çözümler” gelişrtirmeniz.

Yazılım Akademisi ‘2010 ‘a kayıt olan Türkiye ve KKTC’deki üniversite öğrencileri, Java, Eclipse ve IBM’in ilgili ara katman yazılımları üzerine online ve sınıf eğitimleri alabilecekler, kuracakları takımlarla, iş ve günlük hayatta karşılaşılan problemler üzerinde Akıllı Çözümler geliştireceklerdir. Bu problemler ile ilgili senaryolar web sitesinden görülebilir.

www.yazilimakademisi.org adresinden takım kaydınızı yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.