İçeriğe geç

IBM yeni ofisi için Bursa’yı tercih etti

20 Haziran’da Bursa Çelik Palas Otel’de düzenlenen bir etkinlikle IBM, Türkiye’deki dördüncü ofisini Bursa’da açtığını duyurdu. Yeni girişim ile IBM, aynı zamanda bölgedeki müşterilerine ve çözüm ortaklarına daha kapsamlı destek, yerinde ve daha gelişmiş çözümler sunmayı hedefliyor.Bursa ofisi, özellikle son yıllarda Orta ve Doğu Avrupa’daki operasyonlarına daha da fazla önem vermeye başlayan IBM’in, Türkiye’nin aralarında bulunduğu büyüyen pazarlara bağlılığını devam ettirdiğinin de bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

 

IBM Turk Bursa

20 Haziran’da Bursa Çelik Palas Otel’de düzenlediği açılış etkinliği ile IBM Türk, ülkedeki dördüncü ofisini Bursa’da hizmete soktuğunu duyurdu. Ülke genelinde daha iyi hizmet verebilmek, çözümlerini yerinde ve daha etkili bir şekilde aktarabilmek, bu sayede daha verimli bir çalışma ortamı kurabilmek için İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra dördüncü IBM Türk ofisi için Bursa tercih edildi.

 

IBM müşterileri, çözüm ortakları ve Bursa’daki yetkililerin katıldığı açılış etkinliğinde IBM Türk Genel Sektör Satış Müdürü Murat Tozan ve Bursa’nın önde gelen şirketlerinden ve aynı zamanda IBM müşterilerinden Aktaş Hava Süspansiyon Sistemleri ve Korteks Mensucat A.Ş yöneticileri birer konuşma yaptılar. “Türkiye’de kurumların gerek çalışma biçimlerini dönüştürmek ve daha “akıllı” bir hale getirmek için gelişmiş teknolojilere ve süreçlere yatırım yapmaya başladıklarını görüyoruz” diye konuşan Murat Tozan ekledi: “Dördüncü Türkiye ofisi olan Bursa’daki ofisimizle kendimizi, müşterilerimizi ve çözüm ortaklarımızı daha iyi konumlandırarak desteklemeyi ve ülkenin ekonomik gelişimine katkı sağlamaya devam etmeyi hedefliyoruz. IBM Türk’ün Bursa ofisi bölgedeki müşterilere ve çözüm ortaklarına daha kapsamlı destek ve daha gelişmiş çözümler sunuyor olacak. Bursa’daki ofisimizde bu hedeflerimizi, IBM çözümlerini yerinde ve daha etkili bir şekilde aktararak hayata geçireceğiz. Bu girişimin şehirdeki ve çevre bölgedeki şirketlere faydalı olacağını umuyoruz.”

 

Son yıllarda özellikle Orta ve Doğu Avrupa’daki operasyonlarına daha da fazla önem vermeye başlayan IBM, küresel büyüme stratejisinin de bir parçası olarak Türkiye’nin aralarında bulunduğu büyüyen pazarlara bağlılığını devam ettiriyor. 74 yıldır Türkiye’de hizmet veren IBM Türk’ün merkez ofisi İstanbul’da bulunuyor. Giderek genişleyen kadrosu ile Ankara ofisi ise Anadolu genelindeki IBM operasyonlarının merkezi olarak hizmet veriyor. 1995 yılında İzmir’de açılan Olağanüstü Durum Merkezi yakın dönemde yenilenerek, yeni lokasyonunda Türkiye’nin önde gelen şirketlerin kritik ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. IBM’in 300 milyon dolar yatırım yaptığı 13 merkezden biri olan İzmir’deki İş Sürekliliği ve Esnekliği Hizmetleri Merkezi, teknolojik ve mekanik altyapısı en son teknolojilerle donatılmış olup, “Yeşil BT” yaklaşımı doğrultusunda çevre dostu bir yönetim gerçekleştiriyor.

Teknolojik çözümler, bugün Türkiye’nin ihracat, üretim ve sanayide lider kentlerinden olan Bursa’nın sanayi ve endüstrideki konumunu sürdürülebilir kılması açısından yeni fırsatlar yaratabilir. Bursa’daki yeni ofisi ile IBM, bölgedeki ve şehirdeki şirketlere en yeni teknolojik iş çözümlerini ve teknolojilerini daha yakından tanıtmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.