İçeriğe geç

iPhone 99 Dolara Düştü Ama…


Beklenen indirim Wal-Mart’tan değil, AT&T’den geldi. Ancak fiyatı yarı yarıya düşen iPhone 3G’lerin önemli bir farkı bulunuyor.

Önceleri sadece bir tahmin boyutundayken, bir süredir Wal-Mart tarafından gerçekleştirileceği söylenen iPhone 3G fiyatını 99 dolara indirme hamlesi bizzat AT&T‘den geldi. Ancak 99 dolarlık iPhone 3G‘nin, 2008 yılı iPhone satışlarında belirgin bir farka neden olacağını sanmıyoruz, zira AT&T’nin yarı yarıya fiyatını indirdiği ürünler, elden geçirilmiş veya tamir görmüş “refurbished” diye bilinen cihazlardan oluşuyor.

Amerika’da sıkça kullanılan bu satış yöntemi, bir ürünün satışını artırmaktan çok, tamir gören cihazları elden çıkarmak için kullanılıyor. Bakalım kampanyanın bitiş tarihi olan 31 Aralık 2008‘e kadar 99 dolardan satılacak elden geçirilmiş iPhone 3G 8 GB ve 199 dolar etiketli elden geçirilmiş 16 GB modellerden kaç tane satılacak.

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.