İçeriğe geç

LG, Cinema 3D Smart TV’ler ile Tv Pazarında Trendleri Belirliyor.

LG Electronics düzenlediği basın toplantısıyla 2013 yılına yönelik stratejilerini açıklarken yeni nesil Cinema 3D Smart TV’lerini tanıttı.

 LG_TV Lansman_2

LG Electronics, Kanyon Cinemaximum’da gerçekleştirdiği basın toplantısıyla 2013 yılına yönelik stratejilerini açıkladı ve trend belirleyenyeni Cinema 3D Smart TV ürün serisini tanıttı. LG’nin bir dizi yeni teknolojiyle gelen Cinema 3D Smart TV’leri, kullanıcıya 2D ve 3D TV izleme seçeneği, oyun oynama, internette gezinme ve diğer akıllı cihazlarla bütünleşik çalışma gibi birçok özelliği pratik şekilde sunuyor.
LG Electronics’in basın toplantısında konuşan LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, Türkiye düz ekran televizyon pazarının 2012’de 3 milyon adedi ve 2.1 milyar dolar ciroyu aştığını dile getirdi. Global trendlere benzer şekilde 2012’de Türkiye’de de en hızlı büyüyen segmentin 3D olduğunu ve bir önceki seneye göre yüzde 358 büyüme gerçekleştirdiğini belirtti. 2013 yılında da toplam pazarda ve özellikle Smart TV kategorisinde büyüme beklendiğini, Smart TV satışlarının 1,5 milyon adeti bulacağının öngörüldüğünü vurgulayan Calvin Cho, sözlerini şöyle sürdürdü: “LG Electronics olarak gerek dünyada gerekse de Türkiye’de tüketici gereksinimleri doğrultusunda geliştirdiğimiz Cinema 3D Smart TV’lerimizle çok iddialıyız. Ar-Ge departmanımızın yoğun çalışmaları sonucu geliştirilen yeni Smart TV’lerimizin kullanıcıların hayatını kolaylaştıran, inovatif özellikleriyle adından söz ettireceğine inanıyoruz ve bu kategorideki pazar payımızı yüzde 35 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz.”

Her yıl yeni TV ürün gamı

Etkinlikte LG Cinema 3D Smart TV’lerle ilgili bir sunum yapan LG Electronics Türkiye TV Pazarlama İletişimi Müdür Yardımcısı Fevziye Bali, LG’nin her yıl yeni TV ürün gamını üstün teknolojili, pazara yön veren yeni özellikleri ile Türk kullanıcılarına sunduğunu, 2013 yeni nesil Cinema 3D Smart TV’leriyle de çıtayı biraz daha yükselttiklerini ifade etti. TV teknolojilerindeki yeniliklerin izleyici beklentilerini artırdığının altını çizen Fevziye Bali, bunun TV üreticilerini daha yoğun şekilde çalışmaya yönelttiğini aktardı. Fevziye Bali, “Kısa bir süre önce tüketicilerin beğenisine sunduğumuz dünyanın ilk 84 inç ULTRA HD TV’siyle görüntü kalitesinde benzersiz bir noktaya ulaştık. LG Electronics olarak tanıtımını yaptığımız Cinema 3D Smart TV’lerimizle ise inovasyon merdiveninde bir basamak daha çıkıyoruz. 2013 model LG Cinema 3D Smart TV’lerin sahip olduğu yeni Smart Menü ve yeni Sihirli Kumanda sayesinde tüketicilere tam anlamıyla kolay ve akıllı kontrol deneyimi sağlıyoruz. Tanıttığımız bir başka yenilik ise doğal konuşma akışını tanıyabilme özelliğine sahip geliştirilmiş ses kontrol teknolojisi “Voice Recognition”. Voice Recognition, sesli arama ile sonuçları LG Smart TV’nin her köşesinden anında filtreleme özelliğine sahip. Tanıtılan tüm akıllı kontrol özellikleri kullanıcılara en kolay ve en keyifli Smart TV deneyimini sunuyor” dedi.

LG Cinema 3D Smart TV’lerin öne çıkan özellikleri:

 Smart Share Plus 
Geliştirilmiş Smart Share Plus özellliği WiDi ve Miracast’i de içeren çok sayıda farklı bağlantı seçenekleriyle akıllı cihazlardan LG Smart TV’ye içerik aktarımını olanaklı kılıyor. Ayrıca NFC (Near Field Communication-Yakın Alan İletişimi) veri iletim teknolojisini kullanan LG TagON uygulaması sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarını bir TagOn etiketine dokundurarak TV’lerini akıllı telefonları ile kolay ve hızlı şekilde eşleştirebiliyor. 2013 LG Cinema 3D Smart TV ürün gamı aynı zamanda kullanıcıların herhangi bir lokasyondan yüksek kalitedeki içeriği TV’ye aktarmalarına olanak tanıyan LG Cloud servisli Smart TV modellerini de barındırıyor.

Global ve yerli zengin içerik dünyası

Smart TV kullanıcıları sürekli genişleyen bir içerik seçimine sahip olmak isterken, hangi kaynaktan ve nasıl aktarım yapacakları konusunda sıkıntı yaşıyor. LG, Türkiye’nin önde gelen içerik sağlayıcıları ile yaptığı Premium işbirlikleri sayesinde bu soruna pazardaki en iyi çözümü sunuyor. LG Smart TV kullanıcıları, Sihirli Kumanda’larından tek bir dokunuşla zengin yerli ve yabancı VoD (Video-on-Demand) Premium içeriklere hızlıca erişme imkanına sahip oluyor. VoD içeriğin yanısıra online olarak canlı yayın içeriği de sunan bu uygulamalar sayesinde kullanıcılar dilediği an dilediği içeriğe ulaşabiliyor.

Magic Stand ve Cinema Screen tasarımı

Minimalist stil ve en son teknoloji ile tasarlanan 2013 Cinema 3D Smart TV serisi neredeyse çerçevesiz Cinema Screen tasarımlı modelleri ile kullanıcılara göz alıcı 3D deneyimini sunuyor. LG’nin yeni tasarladığı TV ayaklığı Magic Stand ise zarif ve inovatif tasarımı ile TV deneyimini maksimuma çıkartıyor. Ayrıca Cinema Screen ve Magic Stand tasarımları kullanıcıların evlerine sofistike bir görünüm ve modern bir stil katıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.