İçeriğe geç

Microsoft Türkiye, Birleşik İletişim Zirvesi’ni gerçekleştirdi

Microsoft’un yeni nesil Birleşik İletişim Çözümlerinin kurumlara sağladığı fırsatlar Microsoft Türkiye Birleşik İletişim Zirvesi’nde başarılı uygulama örnekleriyle ele alındı. Zirvede Yemeksepeti.com, Turkcell ve ING Bank gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarının yöneticileri Microsoft’un yeni nesil Birleşik İletişim Çözümleri ile maliyet ve üretkenlik alanlarında kurumlarına sağladıkları avantajları anlattı   

Microsoft Türkiye’nin düzenlediği Birleşik İletişim Zirvesi’ne katılan 400’ü aşkın bilişim profesyoneli Birleşik İletişim Çözümlerinin kurumlara sağladığı faydaları, maliyetlerini nasıl azaltacaklarını ve iş sonuçlarını geliştirmek için faydalanabilecekleri yeni çözümleri konunun uzmanlarından dinleme fırsatı buldu.  Zirvede Microsoft’un yeni nesil Birleşik İletişim vizyonunun en önemli yapıtaşları olan Microsoft Exchange ve Microsoft Lync odağında toplam 15 paralel oturum gerçekleştirildi.

Zirvenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı; “17 ay önce Microsoft Lync’i ilk kez tanıttık. İddiamız Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri sayesinde zengin iletişim olanaklarını en kolay şekilde işletmelere sunmaktı. Tanıtım gününden itibaren yüzlerce müşterimiz Lync ürünlerini satın aldı ve işletmelerdeki yüz binlerce kullanıcı Birleşik İletişim ürünlerimizi kullanmaya devam ediyor. Lync işletmelerin giderek önem kazanan iletişim ihtiyaçlarını karşıladı. 17 ay içerisinde, daha önce internetin ve e-postanın oluşturduğu değişimi bir kez daha Birleşik İletişim çözümlerimiz ile gerçekleştirdik. Bulut bilişim de giderek yaygınlaşmaya devam ediyor. Son kullanıcı artık kendi isteklerinin farkında ve işletmeler tüm bu istekleri karşılayabilecek olanakları sağlamak durumunda. Biz Birleşik İletişim Çözümleri ile  bu zenginlikleri sunabiliyoruz. Kullanıcıların her yerden sanki ofisdeymiş gibi herkes ile iletişim halinde olabilmeleri firmaların dünyaya açılmasında büyük kolaylık sağlıyor ve rekabet avantajı yaratıyor. Bu çözüm ve olanakları sizlere bugün burada sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Zirvenin açılış konuşmalarının ve demo gösterimlerinin ardından Yemeksepeti.com Bilgi Teknolojileri Müdürü Melih Ödemiş, Turkcell Altyapı Operasyonlarından Sorumlu Bölüm Başkanı Bülent Saltürk ve ING Bank Türkiye BT Ürün Yöneticisi Kutlay Köksoy Microsoft Birleşik İletişim çözümlerinin kurumlarına sağladığı faydalardan bahsettiler. Microsoft iş ortaklarından SYS Sesli Yanıt Sistemleri Satış ve Pazarlama Müdürü Güray Ören, snom Technology AG ürün Pazarlama Müdürü Yusuf Durukan ve Aastra Türkiye Ülke Müdürü Alp Özacar Microsoft birleşik iletişim çözümleri ile birlikte yarattıkları yeni katma değerleri anlattılar.

Microsoft Türkiye Birleşik İletişim Zirvesi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için http://www.ucsummitistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.