İçeriğe geç

Nokia,Turktelekom ve Turkcell’den 3G açıklamaları.

3G ihalesinin tamamlanmasından sonraki ilk açıklamalar gelmeye başladı.

Türkiyenin telekominikasyon alanındaki 3 büyük şirketinden gelen açıklamalar ise şu şekilde.

Türk Telekom: “Türk Telekom olarak, 3G ihalesinin gerçekleştirilmiş olmasını sektörümüz adına olumlu bir gelişme olarak görüyoruz. 3G lisanslarının dağıtılmasıyla, telekom alanındaki yatırımların artmasını bekliyoruz.Türk Telekom’un yakınsama vizyonunu destekleyecek olan 3G teknolojisinin, birçok yeni ürün ve hizmeti Türk Telekom Grup şirketlerinin müşterilerine sunmamıza katkıda bulunacağı inancındayız. Bu şekilde, 3G destekli cep telefonları ile Videofon arasında görüntülü konuşma olanağının yanı sıra pek çok yeni hizmeti sunmaya başlayacağız. Bu vesileyle, uzun süredir beklenen 3G ihalesinin telekomünikasyon sektörüne ve tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyoruz.”

Turkcell adına Genel Müdür Süreyya Ciliv: “858 milyon YTL teklif verip en geniş bandı aldık. Bu banttan müşterilerimize en iyi hizmeti sunacağız. Bu frekansı kullanma hakkını alırken 1 milyar YTL’ye yakın bir kaynak yaratmak önemli. Üçüncü nesil bizi gerçekten mobil çağına götürecek. Kablosuz ve mobil ortamda internete hızlı ve kaliteli şekilde ulaşmak mümkün olacak. Mobil televizyon hizmeti ve mobil telefondan görüntülü görüşmek de mümkün olabilecek. Bu kriz ortamında milletimize 858 milyon YTL kaynak yarattığımız için büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Nokia adına Türkiye Genel Müdürü Imfred de Jong: “Hızlı ve kaliteli bağlantı sayesinde, internet her geçen gün daha kişisel ve mobil bir hale geliyor. Nokia olarak 3G teknolojileri ile kullanıcı deneyimlerinin gelişmesini, erişim hızının artmasının ve farklı pek çok yeni servisin yaratılmasını bekliyoruz. Türkiye’de kullanıcılar, teknolojik yenilikleri çok hızlı benimsiyor.Nokia’nın sunduğu 3G uyumlu modellere, ihalenin tamamlanmasıyla birlikte bu ürünlerin özelliklerinden daha fazla yararlanmak olanaklı olacağı için, kullanıcıların daha fazla ilgi göstereceği görüşündeyiz.”

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Gerçekten beklenildiği gibi 3G bizi yeni bir devire götürebilecek mi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.